°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2018


Memoriál J. Maška - Týn nad Vltavou 13. 10. 18

17. října 2018 v 19:29 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 13. 10. jsme zakončili soutěžní sezonu i s dospělými, pakliže nepojedeme na kapra na Hlubokou, Memoriálem J. Maška v Týně nad Vltavou a tedy soutěží s historickými stříkačkami, zejména PS-8. Prvně, kromě mužů A a B, s námi jely i holky. Požární útok je specifický, tzv. postaru, kdy se rozhazují hadice, spojují na dráze a saje se bez nabírání. K tomu byl ještě jednotný sací koš, rozdělovač a proudnice pro všechna družstva. Proudaři stříkali do 10 litrových nástřikových terčů. Soutěž byla dvoukolová, o celkovém pořadí rozhodl součet časů. V prvním kole se běželo, jak jsme měli natrénováno, ve druhém kole se na startovní čáře losovalo, kdo co poběží, čehož byli ušetřeni strojníci. K vidění tak byla nejedna komická situace a ani nám se nevyhla...
Muži A v prvním kole nezazářili, zapadající Slunce za terči v podstatě znemožnili jejich vidění, Pepa stříkal a stříkal a stříkal... inu, romantikÚžasný, čas 58,27 s. Ve druhém kole se o humor postaral velitel, který si vylosoval proud. Sám si zapojil hadici do rozdělovače, chvályhodné, na druhý konec však nepřipojil druhou, ale rovnou proudnici, což jsme zjistili, až když byl poněkud daleko od terče, náprava znamenala značné zdržení, čas 1:13,88 min a celkové 4. místo z 8. Pantátové B se blejskli. Náš čas překonali už v prvním kole (57,92 s) a ve druhém se jako jediní dostali pod minutu (59,08 s), což jim zajistilo celkové vítězství z 8 družstev. Klobouk dolů, uctivost. Holky byly v prvním kole také vtipné. Heduš nestačila připojit jednu hadici k rozdělovači, tak byl vodotrysk. Chvíli trvalo, než přišla na to, jak zavřít starý vřetenový rozdělovač. No, prostě generace s pákovými kohoutky na umyvadleMrkající. Čas 1:30,99 min, i ten byl nejlepší. Druhé kolo (1:08,11) jen dokázalo, že je pro nás skoro lepší na tuto soutěž netrénovat. Holky zopakovaly výsledek mužů B, tedy zvítězily ze 4 družstev. Na závěr jsme ještě předvedli útok s naší DS-16, kde naše "áčko" posílila Anetka, Roman a Jirka Liška, kterého zde draftovaly Malešice. Úspěchu jsme se tak dočkali i my. Jasné vítězství nad Žimuticemi o 10 sekund s časem 51,20 s. Pantáty jsme raději k DS16 nepustili, jedna hanba už nám stačilaS vyplazeným jazykem. Den byl řádně zakončen dokropnou...Úžasný

Plamen Chrášťany 6. 10. 18

7. října 2018 v 15:31 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 6. 10. jsme s mladými hasiči ukončili soutěžní sezonu a zároveň začali novou, obvodovým kolem hry Plamen v Chrášťanech. Jelikož se od nás oddělil 3. obvod a tím i cca 20 družstev, dal se předpokládat rychlejší průběh soutěže. Z našeho, tedy 1. obvodu se zúčastnilo celkem 17 družstev, z 5. obvodu 15. Závodníci poměřili své síly a um ve štafetě požárních dvojic, štafetě CTIF a štafetě 4 x 60 metrů. Náš sbor se opět dočkal historické chvíle, zřejmě prvně nás reprezentovala 3 družstva. Družstvo starších A, ve stejné sestavě jako celý rok, družstvo starších žáků B, složené výhradně z mladých hasičů, kteří celou sezonu soutěžili ještě za mladší a družstvo mladších se třemi úplnými nováčky.
Chronologicky rozepisovat soutěž nebudu, neboť v tom mám kapku hokej (příliš mnoho disciplín, příliš mnoho družstev). Stalo se, i že nám dvě družstva startovala souběžně v různých štafetách.
Mladší začínali štafetou dvojic, dvě hlídky s jedním velitelem. Skvělý čas 69,19 s rychlejší hlídky byl cennější o to, že téměř všichni běhali celou sezonu na jiných postech. Navíc znamenal vítězství téměř o 14 vteřin! 2. Hlídka se třemi nováčky obdržela 10 trestných, ale díky zkušené Káje. Nevadí. Časy ve štafetě 4 x 60 metrů byly také překvapivé, až neuvěřitelné. 1. hlídka 61,31 s, 2. hlídka 61,34 s a 2. místo. Do štafety 400 m CTIF se opět zapojilo všech 9 členů družstva. Bez trestných i bez chyb. Zvláště Eliška zaslouží pochvalu za všechny spoje hadic v poslední dráze (starší by to měli odkoukat). Čas 107,57 s znamenal další vítězství. Tentokrát o 4 sekundy.
Starší A začínali štafetou CTIF. Bylo jich jen 8, tak Mína musela zvládnout dvě dráhy za sebou. Pěkně zaběhlé. Čas 95,53 s a 4. místo. Smůlu si vybrali v ŠPD, kde měli jen jednu hlídku. Romča při uchopení hadice vzala jen spojky a tím se hadice rozmotala… 10 trestných, stane se. Čas 73,25 s kupodivu stačil na 6. místo. Ve štafetě 4 x 60 m měly obě hlídky opět podobné časy. Rychlejší 51,45 s, druhá 52,23 s a 4. místo. Na 3. chyběla necelá sekunda.
Starší B absolvovali disciplíny v pořadí jak A, ale členů měli jen 7, tak v š. CTIF běžela dvě dráhy Marťa a Kuba, což stálo dost sil. Čas měli podobný jak nedávno za mladší 100,62 s, 6. místo. Blýskli se však v naší oblíbené ŠPD. Čas 60,31 s byl 3. a kdyby ještě běželi za mladší, tak i náš rekordní. Ve štafetě 4 x 60 metrů měli jen jednu hlídku, navíc jsem těsně před startem změnil sestavu. Marka jsem automaticky dal na přeskok překážky a nedošlo mi, že už by měl 150 cm vysokou, vystřídala ho tak Marťa, původně běžící kladinu a tu Áďa, která ani běžet neměla. Marek tak podal hlášení rozhodčímu a nakonec ani neběžel. Už jsem myslel, že se 3 družstva obejdou bez větších zmatků.
V průběžném hodnocení obvodového kola jsou po podzimní části mladší žáci 1. z 6, což bylo milé překvapení nejen pro mě, (vyhráli by i v 5. obvodu). Starší A i B mají shodný součet pořadí 14, v tom případě rozhoduje o pořadí štafeta 4 x 60 metrů. A je tedy 4., B 5. z 11 družstev. Pěkná tečka za sezonou 2018. Soutěž byla zahájena v 9 hodin, v poledne už jsme měli doběháno a šli na řízek do školní jídelny, takže průběh soutěže, stejně jak počasí, byl parádní. Na povinnou zmrzlinu jsme museli až na Hlubokou, v Týně budou zmrzlinovat zas až v dubnu.


Galavečer VC - Borovany 5. 10. 18

7. října 2018 v 14:00 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V pátek 5.10. proběhl galavečer k vyhlášení celkových výsledků ve Velké ceně okresu. Muži obsadili celkové 9. místo a ženy B parádní 3. Dle fotek bylo veselo a šťastno...Úžasný a holky byly kočky.