°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS 2018

Plamen - Obvodové kolo - Strážkovice 5. 5. 18

6. května 2018 v 23:29 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 5. května proběhla ve Strážkovicích jarní část obvodového kola hry Plamen mladých hasičů. O postup na okresní kolo bojovalo 55 družstev z 1., 3. a 5. obvodu. Naše družstvo starších přijelo s průběžným 7. místem a mladších s 1. s náskokem 5 bodů.
Mladší začínali požárním útokem, premiérově s novou stříkačkou Tohatsu, tak měli všichni trochu obav, navíc nám v pátek onemocněla Kája. Za Káju "béčka" běžela Terča a za Terču koš Kuba, oba bez předchozího tréninku... Vše ale zvládli parádně. Nevěděl jsem, jak bude stříkačka tlačit vodu dopředu, tak jsem byl s plynem opatrný, to, že přes vývěju saje jak ďas už jsem měl vyzkoušeno. Voda letěla hadicemi slušně, až tak, že Natálka dostala ránu rozdělovačem do boku a proudaři měli plné ruce práce srovnat proudnice na terč a dost prostříkali. Při rychlém ubrání plynu se málem převrátila stříkačka, komedie. Přesto překvapivý čas 19,75 s a další první místo. 2. místo bral za 22,54 s Neznašov. Největším rivalům z Chrášťan spadl koš v kádi.
Zanedlouho startovali starší na ZPV. Trať pěkná. Kopcovitá a po dešti i blátivá. Výsledkem bylo zklamání...39 trestných bodů, běžecký čas 29,33 min a 10. místo.
Následoval požární útok starších. Ráno náhle omarodil Gabriel, tak na svém postu zůstala pouze Kačka, ostatní byli zpřeházení a byl povolán i David, který původně jet neměl. Jediný zádrhel však byl u spoje savic, který se nedařil, také bez tréninku se není čemu divit...holky ale zabojovaly a přeci jen se podařilo dokončit. Čas 55,87 s a 8. místo.
Poslední nám startovali mladší na ZPV. 22 trestných bodů, většina za střelbu a čas 24,37 min. Pěkný výsledek, i když jim pokazil čtyřnásobnou řadu vítězství druhým místem. Největším úspěchem byla zavřená pusa Ádi, když jí zavazovali při zdravovědě koleno.Úžasný
V celkovém pořadí starší obsadili 7. místo z 13 družstev. Mladší opět psali naší úspěšnou historii. Se součtem pořadí 6 z pěti disciplín, prvně vyhráli obvodové kolo z 9 družstev, a to na plné čáře. 2. Chrášťany měly součet 14 a 3. Neznašov dokonce až 23.
Počasí se povedlo, ale počet družstev už je neúnosný, po dokončení našeho závodění jsme čekali téměř 2 hodiny na vyhlášení, děs. Ráno jsme odjížděli v 7:30 a u povinné zmrzliny na Hluboké jsme byli kolem 15:45 h! Na soutěži jsme také zaběhli nové dresy koupené z přispění firmy GW Jihotrans.