°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Květen 2018

Dvojboj - Týn nad Vltavou 27. 5. 18

28. května 2018 v 13:10 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Neděle 27. 5. patřila dvojboji v Týně nad Vltavou. Mimo našich čerstvých vítězů okresní soutěže jelo i družstvo starších, kteří startovali jako 4. Mladší 9. Starší začínali štafetou CTIF a vše zvládli krásně, téměř bez chybičky. Dosáhli času 92,92 s a 5. místa! Překonali tak i nejednoho účastníka okresní soutěže. Před mladšími stihli i požární útok. Sání parádní, už jsme vychytali chyby, kapku problém byl jen s nástřiky proudařek, i tak pro nás skvělý čas 18,84 s. Smůla byla prolomena. Konkurence je ale čím dál větší, tři družstva se dostala pod 17 sekund a Lišov měl dokonce 15,44 s! Přesto 8. místo bylo velmi slušné. Následoval požární útok mladších, konečně jsme překonali PPS Tohatsu a vrátila se loňská forma. Čas 18,53 s byl oceněn 1. místem. Na paty šlapal jen Srubec (18,87 s), třetí byly Staré Hodějovice (19,40 s). Končili jsme štafetou CTIF. Stejně jak starších i mladších byl pokus bezchybný a navíc náš rekordní. Čas 96,98 s by se neztratil ani mezi staršími. Suverénní 1. místo, kdy 2. Srubec dosáhl času 105,77 s a 3. Chrášťany 113,34 s! V celkovém pořadí se starší umístili na úžasném 5. místě z 23 a mladší, jak jinak, vyhráli ze 17 družstev a potvrdili tak, že sobotní výhra nebyla náhoda. Týnský dvojboj se tak zapsal jako historicky nejúspěšnější našeho SDH, kde nám startovalo jak družstvo mladších, tak starších.

Okresní soutěž Plamen - Zliv 26. 5. 18

27. května 2018 v 23:20 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 26. 5. se mladší žáci utkali s 13 nejlepšími družstvy z 5 obvodů Českobudějovického okresu na okresní soutěži hry Plamen ve Zlivi. Soutěž začínala v 8:30. Mladší žáci se utkali ve všech pěti disciplínách, starší v šesti. Startovní číslo nám bylo přiděleno 6.
Začínali jsme štafetou CTIF a hned v 2. dráze získali 10 trestných bodů za vyběhnutí z dráhy, jinak ale paráda. Výsledný čas 106,11 s nám přinesl překvapivé 2. místo, a to ostatní družstva až do 7. místa byla bez trestných! Následovala naše oblíbená štafeta požárních dvojic, v 1. hlídce se velitel dotkl kužele při obíhání, což bylo oceněno 10 trestnými, počítal se tak lepší čas 2. hlídky 69,34 s, který překonaly pouze Ledenice a to jen o 0,31 s! Úžasný úvod. Třetí disciplínou byl ZPV. Opět kazili zejména rozhodčí, kdy nám naprosto neprávem udělili 1 trestný bod z celkových 15 (11 za střelbu), skvělé 4. místo (dodatečně jsem si nechal přepočítat výsledky a nebýt toho jednoho bodu, v ZPV bychom byli 3.!). Předposlední byla štafeta 4 x 60 metrů. 1. hlídka bezchybná s pěkným časem 60,90 s, který by stačil na 7. místo. 2. hlídka však překonala náš loňský rekord časem 54,19 s a zvítězila. Poslední byl na pořadu požární útok. To už bylo kolem 15:30 hodin a všichni byli z úmorného počasí a programu značně unaveni, včetně mě. Mírné zdržení na základně znamenalo čas 21,00 s a nejhorší umístění dne - 6. (hustý byl čas Křenovic - 21,01 s). Záhy jsme se dozvěděli, že, i kdyby nás zbývajících 8 družstev předběhlo, předchozí výkony nám zajistily celkové 1. místo se součtem pořadí 15! Neskutečné! Škoda jen, že mladší už dál nepostupují, vyhráli tak maximum. 2. Miletín II měl součet 20 a 3. Ledenice II 23. Trochu podílu jsme měli i na fantastickém a nikým nepředvídaném celkovém 2. místě Zlivi v kategorii starších, které jsme půjčili Romču.

95 let SDH Velice 19. 5. 18

20. května 2018 v 12:39 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme spolu s SDH Velice oslavili jejich 95. výročí založení pohárovou soutěží na návsi. Soutěžilo se v parku mezi stromy s jednou zatáčkou a terénním zlomem na nástřikové terče, ke kterým nám vodu dopravila zásahová PPS 12. I holky se třemi hadicemi B. Nás reprezentovalo družstvo žen, soutěžící samo se sebou, tudíž vyhrálo s časem 42,78 s a mužů, formou kdo přišel, běžel, na sestavě jsme se domluvili až na místě. Za čas 40,85 s jsme získali 2. místo ze 4.

Obvodová soutěž - Olešník 12. 5. 18

13. května 2018 v 16:49 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme na naší tréninkové dráze uspořádali obvodové kolo v požárním sportu. Družstva soutěžila v požárním útoku a štafetě 4 x 100 metrů, která byla hodnocena zvlášť, mimo obvodové kolo a tedy nepovinná, o to více potěšil zájem družstev.
Zúčastnilo se 5 družstev mužů, 5 družstev mužů nad 35 let a 3 družstva žen. Začínalo se požárními útoky mužů s námi jako prvními. Myslím, že na úvod slušný výkon, s časem 23,18 s jsme získali parádní 2. místo, za Pištínem (22,88 s), který měl původně hlášený neplatný pokus za problém s košem. Následovali útoky starších mužů, které zcela ovládli kluci ze Sedlce s nejlepším časem dne 21,18 s. Po letech se dali umluvit i naši muži "B" k soutěži s PPS 12, kteří měli kapku problém vpředu, ale dokončili a s časem 36,69 s obsadili 3. místo. Za ženy startovala naše dvě družstva a holky z Bavorovic. "A" s časem 26,40 s 2. místo a "B" vyhrálo s časem 23,97 s. Ve štafetě se utkalo 7 družstev mužů. My předvedli celkem komedii, Patrik sebou praštil ještě před bariérou a Jirka si zapomněl připravit rozdělovač, protože do poslední chvíle dělal rozhodčího, i přesto jsme, za čas 80,66 s, získali 3. místo. Holky si to rozdaly jen mezi sebou, Bavorovickým se nechtělo. Vyhrálo "béčko". Na závěr si štafetu zaběhl celou sám Jarda z Bavorovic, komu čest, tomu čest... Před vyhlášením výsledků ještě předvedli exhibiční požární útok naši mladí hasiči. Celkové shrnutí - z 15 pohárů jich 7 získal náš sbor, to už zřejmě nezažijeme. Na okresní kolo nám postoupily ženy "B", tak přejeme hodně štěstí...

VC Mydlovary 5. 5. 18

11. května 2018 v 10:45 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 5. května byla na pořadu první Velká cena okresu ČB v Mydlovarech. Ženy "B" - povedený útok, ale za čas 22,22 s získaly až 5. místo z 12. Muži - nepovedený útok, čas 36,16 s a 15. místo z 16.

Plamen - Obvodové kolo - Strážkovice 5. 5. 18

6. května 2018 v 23:29 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 5. května proběhla ve Strážkovicích jarní část obvodového kola hry Plamen mladých hasičů. O postup na okresní kolo bojovalo 55 družstev z 1., 3. a 5. obvodu. Naše družstvo starších přijelo s průběžným 7. místem a mladších s 1. s náskokem 5 bodů.
Mladší začínali požárním útokem, premiérově s novou stříkačkou Tohatsu, tak měli všichni trochu obav, navíc nám v pátek onemocněla Kája. Za Káju "béčka" běžela Terča a za Terču koš Kuba, oba bez předchozího tréninku... Vše ale zvládli parádně. Nevěděl jsem, jak bude stříkačka tlačit vodu dopředu, tak jsem byl s plynem opatrný, to, že přes vývěju saje jak ďas už jsem měl vyzkoušeno. Voda letěla hadicemi slušně, až tak, že Natálka dostala ránu rozdělovačem do boku a proudaři měli plné ruce práce srovnat proudnice na terč a dost prostříkali. Při rychlém ubrání plynu se málem převrátila stříkačka, komedie. Přesto překvapivý čas 19,75 s a další první místo. 2. místo bral za 22,54 s Neznašov. Největším rivalům z Chrášťan spadl koš v kádi.
Zanedlouho startovali starší na ZPV. Trať pěkná. Kopcovitá a po dešti i blátivá. Výsledkem bylo zklamání...39 trestných bodů, běžecký čas 29,33 min a 10. místo.
Následoval požární útok starších. Ráno náhle omarodil Gabriel, tak na svém postu zůstala pouze Kačka, ostatní byli zpřeházení a byl povolán i David, který původně jet neměl. Jediný zádrhel však byl u spoje savic, který se nedařil, také bez tréninku se není čemu divit...holky ale zabojovaly a přeci jen se podařilo dokončit. Čas 55,87 s a 8. místo.
Poslední nám startovali mladší na ZPV. 22 trestných bodů, většina za střelbu a čas 24,37 min. Pěkný výsledek, i když jim pokazil čtyřnásobnou řadu vítězství druhým místem. Největším úspěchem byla zavřená pusa Ádi, když jí zavazovali při zdravovědě koleno.Úžasný
V celkovém pořadí starší obsadili 7. místo z 13 družstev. Mladší opět psali naší úspěšnou historii. Se součtem pořadí 6 z pěti disciplín, prvně vyhráli obvodové kolo z 9 družstev, a to na plné čáře. 2. Chrášťany měly součet 14 a 3. Neznašov dokonce až 23.
Počasí se povedlo, ale počet družstev už je neúnosný, po dokončení našeho závodění jsme čekali téměř 2 hodiny na vyhlášení, děs. Ráno jsme odjížděli v 7:30 a u povinné zmrzliny na Hluboké jsme byli kolem 15:45 h! Na soutěži jsme také zaběhli nové dresy koupené z přispění firmy GW Jihotrans.