°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

SDH a obec OLEŠNÍK oznamují, že se v sobotu 20.10. 2018 od 9.00 hod. provede

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A NEBEZPEČNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

(jako autobaterie, lednice, televizory, počítače a pod.)

Sv. Florián - ČB 28.4.18

30. dubna 2018 v 15:30 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu proběhla naše oblíbená soutěž o sošku Sv. Floriána na náplavce v Českých Budějovicích. Na náš popud byla soutěž prvně uznána, ze strany HZS, jako námětové cvičení, což přilákalo více družstev, a to zejména v kategorii nové stříkačky. Nejmenší účast měla královská kategorie s PPS 12, kdy je veškerá výzbroj, včetně stříkačky v automobilu nebo vozíku, což je značně náročnější. Zabojovat přijelo 5 týmů. My startovali poslední a sami. Každý rok se snažíme vymyslet nový a rychlejší systém, ale nějak se nedaří. Po třetí za sebou jsme dosáhli naprosto shodného času, přesně 63 sekund, což letos stačilo až na 3. místo. Vyhráli, jako obvykle Sedlečtí, i když se dost zdrželi se sáním, stříkačka jim však pomohla k času 52,73 s. Druhé bylo, s časem 56,48 s, Nedabyle, kterým stříkačka nasála vodu ještě rychleji, ale přeci jen trochu chyběly zkušenosti. 4. Nové Homole 1:51,57 min.
Po smotání hadic jsme šli hned na start s PPS 8, v tom horku dost mazec... Sice opět trochu rezervy u sání, ale i tak paráda, čas 55,62s je náš historicky 2. nejlepší, každopádně po dvouleté pauze se nám vrátila putovní soška sv. Floriána za 1. místo. 2. místo bral, za letos nejpopulárnější čas - 63 s Sedlec a Nedabyle. Hustý. Naši muži "B", se zdržením u sání, brali 4. příčku ze 6 s časem 64,54s.
V poslední kategorii s novými a jinými stříkačkami se utkalo 9 družstev. Zvítězily Strážkovice s okresní Tohatsu a časem 45,62s, které jako jediné překonaly náš čas s PPS 8!! 2. Mladošovice dosáhly 56,16 s.
Po soutěži jsme ještě navštívili Evču Trávníčkovou ve Zlivi a konečně předali hasičské auto malému Jiříkovi, coby dárek k narození.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama