°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Listopad 2017

Hopsárium 22. 11.17

22. listopadu 2017 v 22:51 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Dnes odpoledne jsme s mladými hasiči vyrazili do českobudějovického Hopsária, což měli jako odměnu za letošní sportovní úspěchy od sboru i od obce, jež celou akci financovala. Chyběla pouze Áďa Hajíčková, kterou sklátilo včerejší očkování, škoda, rozhodně si účast zasloužila. Parádně se všichni vyřádili, včetně mě a Tomáše Úžasný.

Gala večer - vyhlášení VC ČB - Chotýčany 3. 11.17

4. listopadu 2017 v 14:59 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera proběhl první galavečer s vyhlášením Velké ceny okresu České Budějovice v Chotýčanech. Jelikož byla pozvána družstva v celkovém pořadí do 10. místa, mohly se tak zúčastnit všechny tři naše týmy. Ženám "A" zajistila účast 10. příčka, i přes tři odběhnuté soutěže, muži "A" skončili 8. a ženy "B" 3. Prvně také získali všichni nějakou hmotnou cenu. Ženy "A" balíčky s koupelnovými prostředky, každý z mužů dostal ručník a dohromady jednu štětku (jak symbolickéÚžasný) a barbus. Ženy "B" vyhrály skládací altán a k tomu jako návdavek všichni společně povečeřeli řízek. Po vyhlášení následovala retro oldies tancovačka, no, některé hitovky měly být už dávno zapomenuty, ale vyřádili jsme se. Nic proti soutěžním elasťákům, ale myslím, že koktejlky většině závodnicím sluší mnohem více.S vyplazeným jazykem Pochopitelně ta nejlíbivější děvčata byla od nás. Škoda, že většina z družstva holek "A" musela dát přednost mateřským povinnostem, o chlapech nemluvě, když někteří ani nesdělili, že nepojedou…(bude pokutička).Je na prachy I přes to se nás zúčastnilo 17.

Výjezdy JSDHO 2017

1. listopadu 2017 v 20:53 | Vláda |  JSDHO - články

Zpráva o cvičném poplachu 13.10.

Jednotka SDHO Olešník vyjela s technikou DA 12 AVIA 30 na cvičný poplach na louku k rybníku Nové jámy u obce Olešník. Cvičný poplach byl vyhlášen zprávou SMS a AMDS od OPIS. Na základnu se dostavilo sedm členů zásahového družstva z jedenácti. Jednotka po příjezdu na místo určené velitelem zásahu vyzkoušela likvidaci požáru stříkačkou PS12. Dále bylo vyzkoušeno plovoucí čerpadlo. Ke zranění zasahujících hasičů nedošlo.
Ohlášení 17:44
Vyhlášení poplachu 17:50
Výjezd jednotky 17:58
Příjezd k zásahu 18:04
Zahájení zásahu 18:06
Odjezd na základnu 18:26
Příjezd na základnu 18:30
Členové: Liška Jiří, Mádl František, Novák Jiří, Kuboušek Jaroslav, Zibura Vladimír ml., Hucek Jiří, Michal Milan

Zpráva o zásahu - větrná smršť 29.10.

Jednotka SDHO Olešník vyjela s technikou DA-L1Z Ford Transit k likvidaci jednoho padlého stromu na veřejnou komunikaci za obcí Olešník směrem k obci Zahájí. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že 1 strom leží přes cestu. Strom byl rozřezán a odklizen. Po odklizení stromu jednotka projela trasu Zahájí - Dívčice - Nákří - Olešník - Chlumec - Nová Ves a zpět na základnu. Na trase Dívčice - Nákří jednotka odklidila silné větve padlé na komunikaci. Akce byla hlášena na OPIS. Ke zranění zasahujících hasičů nedošlo.
Ohlášení 11:46
Vyhlášení poplachu 11:48
Výjezd jednotky 11:55
Příjezd k zásahu 12:00
Zahájení zásahu 12:02
Odjezd na základnu 12:30
Příjezd na základnu 13:00
Členové: Liška Jiří, Mádl František, Novák Jiří, Kuboušek Jaroslav, Zibura Vladimír ml., Dvořák Milan

(Zdroj: Zprávy o zásahu JSDHO Olešník - František Mádl - velitel)

Technická pomoc JSDHO Olešník (Březen - Říjen) 2017

1. listopadu 2017 v 20:14 | Vláda |  JSDHO - články

Areál MŠ Olešník - Úprava dřevin 4. 3. (9:05 - 13:05)

Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost starosty obce Olešník porazit 7 stromů v areálu MŠ v obci Olešník. Stromy, které byly určeny dendrologem k poražení, rostly těsně vedle budovy školky a u plotu. Jednotka zabezpečila v průběhu akce bezpečnost provozu a provedla poražení stromů. Bezpečné poražení stromů provedli členové sboru, kteří jsou vyškoleni pro práci s motorovou pilou. Činnost byla hlášena na OPIS. Ke zranění hasičů nedošlo.

Členové: Liška Jiří, Mádl František, Liška František, Dvořák Milan, Novák Jiří, Kuboušek Jaroslav, Hucek Jiří, Zibura Vladimír st., Zibura Vladimír

Sběr železného šrotu pneumatik a nebezpečného elektroodpadu 8. 4. (9:00 - 12:15)

Čerpání vody ze studny na fotbalovém hřišti 8. 7. (7:30 - 9:30)

Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost předsedy FK Olešník k odčerpání vody ze studny u fotbalového hřiště v obci Olešník z důvodu poruchy čerpadla zavlažovacího systému pro trávník fotbalového hřiště. Jednotka vyjela s technikou DA12 Avia 30 a voda byla čerpána s PS 12.
Činnost byla hlášena na OPIS. Ke zranění hasičů nedošlo.

Členové: Mádl František, Hucek Jiří, Liška Jiří, Michal Milan, Dvořák Milan

Areál MŠ Olešník - Úprava dřevin 16. 7. (10:00 - 12:15)

Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost starosty obce Olešník porazit 4 stromy v areálu MŠ v obci Olešník. 3 stromy, které byly určeny dendrologem k poražení, byly suché. 1 strom rostl těsně vedle budovy školky a překážel při opravě kanalizace. Jednotka zabezpečila v průběhu akce bezpečnost provozu a provedla poražení stromů. Bezpečné poražení stromů provedli členové sboru, kteří jsou vyškoleni pro práci s motorovou pilou.
Činnost byla hlášena na OPIS. Ke zranění hasičů nedošlo.
Členové: Liška Jiří, Mádl František, Liška František, Novák Jiří, Kuboušek Jaroslav, Zibura Vladimír ml.

Sběr železného šrotu pneumatik a nebezpečného elektroodpadu 21. 10.(9:27 - 12:32)

Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost starosty obce Olešník na pomoc občanům k úklidu starých elektrospotřebičů, pneumatik, baterií a železného šrotu. K odvozu byl použit traktor Zetor 7011 obce Olešník. Akce byla vyhlášena rozhlasem, na úřední desce obce a dále byly vyvěšeny plakáty.
Činnost byla hlášena na OPIS. Ke zranění hasičů nedošlo.
Členové: Mádl František, Novák Jiří, Kuboušek Jaroslav, Zibura Vladimír ml., Bezděka Roman, Zibura Vladimír st., Čepelka Martin

(Zdroj: Zprávy o činnosti JSDHO Olešník - František Mádl - velitel)

Výjezdy 2017

1. listopadu 2017 v 10:35 | Vláda |  Jednotka SDHO
13. 10. Cvičný požární poplach - požár louky Odkaz...

29. 10. Větrná smršť - likvidace padlého stromu Odkaz...

20. 11. Požár stromu u bazénu v Olešníku Odkaz...