°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Říjen 2017

Sobota 21.10. 17

23. října 2017 v 18:40 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme pořádali hned dvě akce. Ráno od 9 hodin sběr železného šrotu, pneumatik a nebezpečného elektroodpadu a večer od 21 posvícenskou zábavu. Železem a jinými kovy jsme důkladně naplnili valník za traktor a rovnou odvezli do sběrných surovin, k tomu ještě spoustu lednic, praček, bojlerů, pneumatik... o jejichž likvidaci se postará obec, takže se akce opět vyplatila, a to nejen z preventivních důvodů, kdy spoluobčané udělali debordelizaci svých domovů.
Na večerní zábavu se dostavil obvyklý počet hostů, tedy žádný zázrak. I tak jsme si ji parádně užili, Talisman hrál jak o život, námi připravení utopenci také přišli k duhu, a tak nepřítomní, věnující se pouze gaučinku, nechť litují. Každopádně příští rok opět pokračujeme předposlední sobotu v říjnu, tedy 20.10. 2018. Děkujeme obci za úhradu kapely, takže nám po uhrazení dalších poplatků pár korun ze vstupného zbyde.

Plamen - obvod - Strážkovice 7.10.17

8. října 2017 v 16:37 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Mladší opět kralovali...

V sobotu jsme zakončili, resp. začali novou, soutěžní sezonu s mladými hasiči podzimní částí obvodového kola hry Plamen ve Strážkovicích. Zahájení bylo v 9:00 hodin. Ve třech štafetách se utkalo 51 družstev starších a mladších žáků z 1., 3. a 5. obvodu. My z 1. obvodu jsme začínali štafetou požárních dvojic. Starší s jednou hlídkou, bez trestných, problém pouze s připojením proudnice, čas 65,84s a 6..místo. Mladší běželi v kompletním počtu. Dvě hlídky, každá s vlastním velitelem.1. hlídka a teoreticky rychlejší pohořela. Áďa Hájíčková se hodně zdržela s proudnicí, kterou pak navíc připojila na jeden zub. Kuba hned po startu šlápl do myší díry a natáhl si stehenní sval, nějak ale dopajdal, Natálce také motání nešlo podle představ, čas 78,69s se nepočítal. To 2. hlídka byla bez problému a časem 70,16s zajistila jasné 1. místo (2. Zliv - 81,71s, tak by k vítězství stačil i čas pomalejší).
Další disciplínou byla štafeta 4 x 60 metrů. Obě hlídky starších bezchybné a pěkně zaběhlé. Čas 61,94s (resp. 65,09s) a 8. příčka. Jelikož Kuba již nebyl schopen závodit, museli jsme proházet další sestavy mladších.1. hlídka bezchybná s parádním časem 59,72s, což je náš další rekord na člunkovou štafetu, tedy mimo ovál, který bývá rychlejší. Další 1. místo (2. D. Bukovsko - 70,02s). Ve 2. hlídce hrůzně upadla Peťa při přeskoku překážky a narazila si koleno a rameno, naštěstí nic vážného, doběhla a závodila i v poslední štafetě i přesto neplatný pokus kvůli rozpojeným hadicím.
Štafeta 400 metrů CTIF byla pro starší smolná. Gabriel získal 10 trestných hned při přelézání žebříku, Romča pro ortézu na prstě neuchopila napoprvé hadici a musela se vracet, Eliška brzdila dlaněmi o zem při podlézání laťky, ostatní ale zaslouží pochvalu, za čas 119,52s získali až 11. místo. Mladší opět ukázali, že výhra ve dvojboji byla zasloužená. Vše vyšlo parádně. Čas 101,60s je opět náš rekord na člunkovém sestavení štafety a bezkonkurenční 1. místo s náskokem 16s na Chrášťany, ve starších by čas znamenal 3. místo! Neskutečné.
V průběžném hodnocení obvodového kola družstvo starších obsadilo 7. příčku z 12 a mladších 1. místo z 9 s náskokem pěti bodů na 2. Chrášťany. Družstvo mladších by v kategorii starších obsadilo 5. místo, hustý... Počasí bylo všelijaké, zima, vítr, občas déšť, ale mohlo být hůře. Odjížděli jsme po 14:00 hodině, takže průběh soutěže byl vcelku rychlý a bez problému.
Získal jsem výsledky i 3. a 5. obvodu. Naše družstvo mladších mělo nejlepší časy ve všech štafetách ze všech obvodů. Ve štafetě CTIF by byli ve starších v každém obvodu nejhůře 4., mazec...Úžasný

VC České Budějovice 30.9. 17

1. října 2017 v 16:11 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Velká cena okresu je u konce. Poslední soutěž se odehrála na dvoře HZS v Českých Budějovicích, kde je vždy, kvůli vycházejícímu slunci, obtížný nástřik terčů. Včerejší podmínky byly vskutku náročné, o čemž svědčí vítězství mužů Borovany A s časem až 29,86s, druhé místo braly Strážkovice s časem 33,74s. Našim proudařům se také nedařilo. Výstřik po 21. sekundě a sestřik terčů 38,72s. I to však stačilo na 7. místo z 18 družstev.
Jedinou celokolektivní pochvalu si zaslouží jen ženy A, které nastříkaly za 33,94s a získaly tím perfektní 3. místo za favoritkami celé VC z Rudolfova a Strážkovic, kdy Rudolfovské vyhrály pouze o 0,05s časem 31,66s a staly se tak i celkovými vítězkami.
Naše družstvo žen B perfektně útok rozběhlo, bez chyby, na sklopky by zřejmě mělo výborný čas, také je však zradil nástřik. Za čas 42,39s i tak získalo 6. místo ze 14. V celkovém pořadí jim šlapaly na paty Borovany a Dolní Bukovsko, kterým se však nedařilo ještě více. Naše družstvo žen B se tak neoficiálně umístilo v celkovém pořadí Velké ceny okresu na úžasné 3. příčce. Slavnostní vyhlášení proběhne začátkem listopadu v Chotýčanech, kam jsou pozvána všechna tři naše družstva, jelikož se umístila v první desítce. Ženy A jsou 10. i přes účast jen na třech VC! Muži si zřejmě polepšili na 8. místo, společně se Zvíkovem, což je nepotvrzené, jelikož na situaci, kdy v celkovém pořadí má shodný počet bodů více družstev nová pravidla VC nepamatují. Prvně pořadatelé zajistili i živý online přenos celé soutěže (viz odkaz) - Muži (1:06), Ženy A (2:09), Ženy B (2:47).

Oficiální výsledky VC okresu ČB: Ženy "A" 10. místo z 21 zúčastněných družstev, ženy "B" 3. příčka a muži "A" 8. z 25.