°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2017

VC Neplachov 23. 9. 17

24. září 2017 v 22:04 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Soutěžní sezóna se nám pomalu blíží ke konci. Včera v Neplachově proběhla letošní již předposlední Velká cena okresu. Náš sbor reprezentovalo družstvo žen "B", které pro nemoc doplnila dvě děvčata z "A" a muži "A". Nás přijelo pouze šest, našeho Jirku Lišku nahradil vypůjčený Honza Liška ze Sobětic. Holky předvedly vcelku slušný útok, čas 23,96s jim zajistil 9 bodů za 4. místo z 10 a stále setrvávají na průběžném 3. místě. Rozhodne poslední VC v Č.B. Napínavý bude souboj o celkové 1. místo, jelikož nyní mají Strážkovice shodný počet bodů jako Rudolfov. Holky se také dostaly do superfinále, kde si časově kapku pohoršily. S časem 24,50s obsadily další 4. místo a vyhrály pivo, klobásy a sportovní hadici, takže úspěch.S vyplazeným jazykem Nám se už tak nedařilo. Honzovi se koš příliš nepovedl, není divu bez tréninku, a tak jsme vpředu dost čekali na vodu. S časem 25,41s jsme obsadili až 9. místo z 15. Den jsme zakončili pouťovkou ve Zlivu...

Dvojboj Ohrazeníčko 16. 9. 17

17. září 2017 v 19:36 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Když neskutečné se stane skutečností...

Včera se družstvo mladších žáků prvně zúčastnilo posledního dvojboje sezony v Ohrazeníčku. Na soutěž jsme odjížděli s průběžnou 4. příčkou v celkovém pořadí Českobudějovického dvojboje. Závodníci a závodnice závodili v požárním útoku a běhu na 60 metrů s překážkami jednotlivců, kde soutěžili maximálně tři z družstva a do celkového výsledku se započítávaly dva nejlepší časy od různých závodníků. Jelikož je tato disciplína zařazena pouze do této soutěže, byla pro nás vůbec premiérová a věnovali jsme jí pouze dva tréninky. V podstatě je totožná se 100 m jednotlivců dorostenek a žen, jen je upravená věku, tedy závodník nejprve přeskočí 0,7 m vysokou překážku, uchopí dvě cvičné 10 metrové hadice, překoná 4 m dlouhou kladinu, spojí hadice, jednu koncovku připojí k rozdělovači, druhou k proudnici a proběhne cílem.
Mladší výjimečně nezačínali útokem, ale během. Nás reprezentovala Vikča jako 6. v pořadí, pokus se jí vcelku vydařil, trochu se jen zdržela u rozdělovače a připojení proudnice. Čas 18,99s byl slušný začátek. 28. běžel Marek, přeci jen bylo znát, že ještě nemá tolik zkušeností (s hasiči začal v červnu), problémy měl především s připojováním, běžecky pěkný pokus, čas 22,83s. 50. ze 66 v pořadí běžela Natálka. Klopýtla na kladině, až málem spadla, což ji rozhodilo a podepsalo se to i na zapojování. S časem 21,28 rozhodně nebyla spokojená a ani my ne. Následovalo 2. kolo. Vikča za to vzala parádně, trošku se zdržela pouze s připojením proudnice, čas úžasný, 17,68s. Marek měl druhý pokus rychlejší, ale proběhl cílem s chybným držením proudnice, tedy NP. Vše teď záleželo na Natálce. Kvůli kladině vyměnila turfy za hladké tenisky, znatelně byla na kladině stabilnější, spoje bez problému, časem 18,17s si parádně napravila reputaci. V celkovém hodnocení disciplíny jsme obsadili 4. místo, skvělé. Vikča dokonce obsadila i 4. místo z 36 mladších závodnic.
Následoval požární útok, kapku nás tlačil čas, jelikož Kuba musel na fotbal. Naštěstí jsme startovali 3., tak stíhal. Sestava družstva byla shodná jak minulý týden, tedy Kuba (koš), Terča (sání), Kája (B), Natálka a Áďa Hájíčková (rozdělovač), Elišky (proudy). Koš parádní, Kája se kapku zdržela s připojením, problém však měla Natálka s připojením B k rozdělovači, skřípla si prst, ale zvládla to. Bylo vidět, jak je již družstvo sehrané, protože proudařky chvilku počkaly s vyběhnutím od základny. Terče Elišky srazily téměř současně hned po výstřiku z proudnic, paráda, čekal jsem tedy čas do 20 sekund, proto se mi hlášení nechtělo zpočátku věřit. Znovu jsme si dali rekord. Čas 17,98s překonali o 0,2s pouze Ločenice. V celkovém pořadí zvítězily z 22 družstev Chrášťany, my obsadili skvělou 2. příčku a 3. byly Ločenice.
Jelikož byl dvojboj v Ohrazeníčku poslední v letošním ročníku, následovalo tedy vyhlášení i vítězů v celkovém pořadí Českobudějovického dvojboje. Rozhodně nám stouply šance, protože do celkového umístění se počítá 6 nejlepších výsledků a tady byl náš 7., škrtlo se tedy 12. místo z Bukovska. Se součtem umístění 9 jsme se stali s mladšími žáky VÍTĚZI ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017 z 18 družstev. O našláplé konkurenci svědčí další umístění - 2. Lišov III (10), 3. Chrášťany (11).
Na soutěž jsme odjeli v 9:30 a vrátili se v 18:30, zmoklí, zmrzlí, pěkně náročný den, ale rozhodně stál za to.


Olešnický dvojboj 9. 9. 17

10. září 2017 v 21:08 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Máme úspěšně za sebou pořádání již 12. ročníku soutěže Olešnický dvojboj. Z přihlášených čtyřiceti družstev dorazilo 34, 19 mladších a 15 starších žáků. Opět se soutěžilo v požárním útoku na dvě základny a štafetě požárních dvojic. Starší začínali štafetou, mladší útokem.
Z našeho sboru se jako první předvedli mladší při požárním útoku, který byl vcelku povedený. Jak již jsme poslední dobou zvyklí. Kuba se trochu zdržel s košem a Eliška Hájíčková kapku prostříkala, i přesto čas 19,18s je náš druhý nejlepší vůbec a navíc byl oceněn 3. místem, parádní úvod. Ihned po útoku mladších startovali naši starší ve štafetě. Měli jsme dvě hlídky, z nichž obě získaly 10 trestných sekund, ta rychlejší za předčasné šlápnutí na startovní čáru a druhá za rozpadnutí kotouče mezi rozdělovačem a cílem. S časem 76,88s starší obsadili 14. místo. Následoval požární útok starších. I zde si starší vybrali smůlu. Děvčatům se nepodařilo napoprvé spojit savice a sestříknutí terčů také nebylo z nejrychlejších, opět se promítlo časté střídání členů v družstvu a nečastého trénování. Čas 27,36s byl až 13. Pak přišla na řadu štafeta mladších, naše silná disciplína, která nám letos zatím po každé přinesla pohárové umístění. Ranní trénink sliboval úspěch. Hlavně neudělat smolnou chybu. Měli jsme maximální počet závodníků, tedy 10. Dvě hlídky, každá se svým velitelem. První hlídce velel Marek, druhé Peťa, oba doběhli téměř současně. Obě hlídky bezchybné. Druhá hlídka dosáhla času něco málo přes 71s, i to by stačilo na 5. místo, parádní výkon. První hlídka však byla rychlejší. Časem 61,35s opět posunula náš rekord o více než 2 sekundy a potvrdila, že letošní sezonu jsme ve štafetě požárních dvojic již bezkonkurenční, tedy opět jednoznačné vítězství. 2. místo braly Chrášťany za čas 68,12s! V celkovém pořadí se starší žáci umístili na 14. místě a mladší vyhráli, za což při závěrečném nástupu sklidili velmi, velmi hlasitý potlesk. Kategorii starších ovládly Ločenice, vítězové obou disciplín, 2. bylo Dolní Bukovsko a 3. Chrášťany. V mladších byl 2. Lišov III a 3. opět Chrášťany. Zmrzlin se i přes slušné počasí kupodivu vytočilo méně než v předešlých letech. Díky realizačnímu týmu, tedy nám, byl průběh soutěže bezproblémový a také rychlý. Poslední družstva startovala kolem 16:00 hodiny.
Za podporu děkujeme obci Olešník, Skupině ČEZ, FK Olešník, obci Dříteň a jejím zaměstnancům za postavení stanu, firmám: MATTEO s.r.o., 1. Elektrárenská s.r.o., Madeta a.s., Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., Garnea a.s., DJ Vlastovi Hájíčkovi, Láďovi Bauerovi s časomírou, všem rozhodčím.

Dvojboj Chrášťany 3. 9. 17

3. září 2017 v 21:36 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Hasičský víkend jsme uzavřeli s mladými hasiči první účastí na dvojboji v Chrášťanech. Jako jediný dvojboj má v programu kromě požárního útoku i závod požárnické všestrannosti ve zkrácené verzi. ZPV má pouze tři stanoviště - požární ochrana, uzlování a topografie. Soutěž začínala v 9:00, tak jsme odjížděli, stejně jako do Bukovska už v 7:45. V noci i při odjezdu slušně pršelo, což naštěstí před příjezdem do Chrášťan ustalo a během soutěže už nezačalo.
Po delší odmlce jsme dali dohromady i družstvo starších, i když vesměs složené z mladších. Navíc, Romča, která s Kačkou trénovala ve čtvrtek nabíračku nakonec nejela, tak ji nahradil Gabriel, který ji alespoň běžel jednou v červnu...
První naší disciplínou byl útok mladších. Oproti včerejšku v pozměněné sestavě. Adélka Píchová uklouzla a upadla hned po startu, naštěstí bez následků, stihla i včas připojit hadici ke stříkačce. Škoda že celkem prostříkala Eliška Hájíčková, jinak všichni bez problému. Čas 20,30s stačil na slušné 4. místo. Následoval ZPV starších, kde dvakrát chybovala Jasmínka, ostatní bez chyby, ale běžecky také žádný zázrak. Nakonec z toho bylo až 11. místo. Mladším se ZPV povedlo znatelně lépe, byli nejen rychlejší než starší, ale navíc bezchybní a získali další 4. místo. Poslední disciplínou byl útok starších, bylo znát, že nemají natrénováno jak mladší. Savice spojili přes závit, tak stříkačka přisávala vzduch, a sestříknutí také nebylo podle našich představ, škoda, že ještě nemáme stabilní družstvo a musíme ho doplňovat z družstva mladších. Čas 27,85s stačil až na 10. místo. V celkovém pořadí pak starší obsadili 11. místo z 12 a mladší, parádní, 3. místo z 13, takže další pohár je doma. Při tisku diplomů se pořádajícím vloudil šotek a způsobil vcelku vtipný překlep (viz fotogalerie).Úžasný

XIV. Setkání hasičů v Dolním Bukovsku 2. 9. 17

3. září 2017 v 19:49 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Po ukončení dvojboje program v Dolním Bukovsku plynule přešel na 14. setkání hasičů a tedy soutěž dospělých. Naše obsazení: Ženy "B" spolu s Danou Kubouškovou, muži "A" soutěžící s PS 12 i PS 8 a muži "B" s PS 8. První od nás startovaly holky. Jedním slovem paráda. Času 23,25s se jiné družstvo z dalších šesti ani nepřiblížilo. 2. místo braly Albrechtice za 27,97s. Následovali jsme my, muži "A" s PS 12. Stříkačky se ujal po více než roce, značně obveselený po dožínkách, Milan Dvořák a překvapil nejen zbytek týmu. Dokázal, že rozhodně ještě nepatří do starého železa, jelikož dosažený čas 22,32s je náš 2. nejlepší vůbec a z osmi soupeřů ho překonali pouze mladíci ze Zlivi (22,03s). Kategorii PS 8 jsme začínali my, tedy "A". Kluci mohli být u sání kapku rychlejší, ale s časem 34,75s jsme brali další 2. místo, opět za Zliví (32,68s). Mužům "B" se nedařilo, po nasátí vody stříkačkou se rozpojily nesešroubované savice, což osmička už nezkousla a dále odmítala spolupracovat… tedy NP. Každopádně jsem si po ranní smůle zlepšil náladu. Navíc jsme zde obdrželi z dotací od Jihočeského kraje vysavač na listí určený k likvidaci nebezpečného hmyzu spolu s kuklou a devítimetrovému skládacím žebříku. Holky vítězství pořádně oslavily...Úžasný

Dolnobukovský dvojboj 2. 9. 17

3. září 2017 v 19:08 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Máme za sebou doslova hasičský víkend. Začal včera ráno, kdy se od 9:00 odehrál první ročník dvojboje v Dolním Bukovsku. Zúčastnili jsme se pouze s osmi mladšími hasiči. Soutěžilo se v požárním útoku a člunkové štafetě 4 x 60 metrů. Jelikož celý pátek pršelo, hřiště bylo pořádně podmáčené a my startovali až 17. z 18 družstev, což trati nepřidalo… Klasicky jsme začínali útokem. Na místní podmínky vše pěkně klaplo, čas 19,62s by stačil na parádní 2. místo, jenže… proudařka Eliška Ježková, nevím co jí to napadlo, zasedla na čáru nástřiku, takže prvně viděla červený praporek a tedy neplatný pokus, škoda. Ještě nás ale čekala štafeta. Pro nepříznivé podmínky byla z první dráhy odstraněna kladina. Myslím, že nebezpečnější je překážka ve druhé dráze, ale ta byla ponechána. Naše první hlídka: 1. dráha Eliška Ježková, 2. Marek, 3. s PHP Kuba a poslední s hadicemi Natálka. První problém byl hned u první předávky Elišky s Markem, kdy Marek vyběhl bez proudnice a musel se tedy několik kroků vrátit, ztráta minimálně 3 sekundy, překážku už skočil bravurně. Kuba s PHP parádní, ale než doběhl spadla v poslední dráze jedna mnou postavená hadice, Natálku to však nerozhodilo a bez problému zvedla obě koncovky, spojila hadice, rychle připojila na rozdělovač i na proudnici. Výsledný čas 63,25s. Druhá hlídka Adélka Hájíčková, Johanka, Terča a Eliška Hájíčková. Jediný zádrhel bylo uklouznutí Johanky při odrazu před přeskokem, pád vypadal dost nepěkně, kolenem narazila do překážky až ji posunula, naštěstí se obešel bez zranění, a tak štafetu dokončila. Ostatní splnili na jedničku. Čas 66,02s se nepočítal, a tak první hlídka pro družstvo získala překvapivé 5. místo. V celkovém pořadí družstvo obsadilo 12. místo. Nebýt neplatného pokusu, výsledek by stačil na 3. místo, to zamrzelo všechny… snad je již letošní smůla vybrána. Alespoň jsme si potvrdili letošní formu.