°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

V pátek 23.3. se v hasičské zbrojnici od 19,00 hod. uskuteční

ŠKOLENÍ ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY A ČLENŮ SDH

Téma: zdravověda a první pomoc

Zúčastnit se mohou (ve vlastním zájmu) všichni členové SDH, včetně družstva žen!

SDH a obec OLEŠNÍK oznamují, že se v sobotu 24.3. 2018 od 9.00 hod. provede

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A NEBEZPEČNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

(jako autobaterie, lednice, televizory, počítače a pod.)Roudenský dvojboj 26.8. 17

27. srpna 2017 v 18:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Další rekord...

V sobotu jsme se s mladšími žáky, po prázdninové pauze, podruhé zúčastnili Dvojboje v Roudném. Zahájení bylo v 10.00 a opět nás přivítalo horké počasí. Startovali jsme jako 17. v pořadí z 20 družstev, tak bylo dost času na rozkoukání se, Kuba s Peťou potrénovali koš a došlo i na zlobení z dlouhé chvíle. Jelikož odpoledne vyrazili dospělí na Velkou cenu, museli jsme použít záložní rozdělovač a koš, tak byla nezvykle nervózní i Natálka.
První disciplínou byl požární útok. Kuba dal koš napoprvé, stejně tak všichni ostatní bez problému, včetně vynikajícího strojníka (měÚžasný), proudařky Elišky sestříkly téměř současně a navíc rychle. Výsledný čas i tak překvapil, opět jsme posunuli náš rekord, a to výrazně. Čas 18,63 s je dosud 2. nejlepší letošní sezony v okresu a na Dvojboji v Roudném jasně nejlepší. 2. místo bral Lišov V. s časem 20 s.
Zanedlouho už jsme stáli na startu štafety požárních dvojic. Měli jsme dvě hlídky, každá s vlastním velitelem. První hlídce velel Gabriel a druhé Peťa. Gabriel zazmatkoval při startu, tak cíl probíhali téměř současně. První řada, v první hlídce sestřenice Hájíčkovi a v druhé Kája s Áďou, vše bez problému, ale první hlídka byla rychlejší. Poslední dvojice - v první hlídce Marek a Natálka, v druhé Eliška a Kuba. Je znát, že Natálka trénuje motání hadice i doma, Kuba je znatelně pomalejší. Čas první hlídky byl opět neskutečný, 64,64 s by se neztratilo ani u starších. Bohužel ale po proběhnutí cílem se Natálce rozpadl kotouč v rukách před kontrolou rozhodčím, tak si připočetli 10 trestných sekund. Druhá hlídka byla bezchybná a s lepším časem 71,37 s, který se tedy počítal. Každopádně i ten přinesl vítězství. Na které by ale stačil i výkon první hlídky, jelikož 2. Srubec I. dosáhl času 76,50 s! Neskutečné! V celkovém pořadí jsme opět obsadili 1. místo. Náš letošní třetí dvojboj a třetí vítězství. Získali jsme krásný putovní pohár, který nám i zůstane, jelikož tento ročník Roudenského dvojboje byl poslední. Pochopitelně jsme se na zpáteční cestě museli stavit na zmrzku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama