°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Srpen 2017

VC Malešice 26.8. 17

27. srpna 2017 v 20:49 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera odpoledne proběhla další Velká cena okresu v Malešicích. Náš sbor reprezentovalo družstvo mužů a žen B/A složené z třech holek z "Áčka a čtyř z "Béčka". První běželi muži, prý byl kapku problém u koše, což vyřešila pokutička, čas 23,55s byl oceněn až 7. příčkou z 15 družstev. Útok děvčat jsem již viděl, dorazil jsem těsně před ním. Sání výborné, Janča se se stříkačkou nemazlila, ostatní také v pohodě i proudařky sestříkly celkem rychle, a tak v sobotu padl další rekord našeho sboru. Čas 21,91s přinesl holkám parádní 2. místo z 10 družstev.

Roudenský dvojboj 26.8. 17

27. srpna 2017 v 18:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Další rekord...

V sobotu jsme se s mladšími žáky, po prázdninové pauze, podruhé zúčastnili Dvojboje v Roudném. Zahájení bylo v 10.00 a opět nás přivítalo horké počasí. Startovali jsme jako 17. v pořadí z 20 družstev, tak bylo dost času na rozkoukání se, Kuba s Peťou potrénovali koš a došlo i na zlobení z dlouhé chvíle. Jelikož odpoledne vyrazili dospělí na Velkou cenu, museli jsme použít záložní rozdělovač a koš, tak byla nezvykle nervózní i Natálka.
První disciplínou byl požární útok. Kuba dal koš napoprvé, stejně tak všichni ostatní bez problému, včetně vynikajícího strojníka (měÚžasný), proudařky Elišky sestříkly téměř současně a navíc rychle. Výsledný čas i tak překvapil, opět jsme posunuli náš rekord, a to výrazně. Čas 18,63 s je dosud 2. nejlepší letošní sezony v okresu a na Dvojboji v Roudném jasně nejlepší. 2. místo bral Lišov V. s časem 20 s.
Zanedlouho už jsme stáli na startu štafety požárních dvojic. Měli jsme dvě hlídky, každá s vlastním velitelem. První hlídce velel Gabriel a druhé Peťa. Gabriel zazmatkoval při startu, tak cíl probíhali téměř současně. První řada, v první hlídce sestřenice Hájíčkovi a v druhé Kája s Áďou, vše bez problému, ale první hlídka byla rychlejší. Poslední dvojice - v první hlídce Marek a Natálka, v druhé Eliška a Kuba. Je znát, že Natálka trénuje motání hadice i doma, Kuba je znatelně pomalejší. Čas první hlídky byl opět neskutečný, 64,64 s by se neztratilo ani u starších. Bohužel ale po proběhnutí cílem se Natálce rozpadl kotouč v rukách před kontrolou rozhodčím, tak si připočetli 10 trestných sekund. Druhá hlídka byla bezchybná a s lepším časem 71,37 s, který se tedy počítal. Každopádně i ten přinesl vítězství. Na které by ale stačil i výkon první hlídky, jelikož 2. Srubec I. dosáhl času 76,50 s! Neskutečné! V celkovém pořadí jsme opět obsadili 1. místo. Náš letošní třetí dvojboj a třetí vítězství. Získali jsme krásný putovní pohár, který nám i zůstane, jelikož tento ročník Roudenského dvojboje byl poslední. Pochopitelně jsme se na zpáteční cestě museli stavit na zmrzku.

Noční soutěž - Mydlovary 19.8.17

20. srpna 2017 v 12:53 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Máme za sebou další party na noční soutěži v Mydlovarech. Přijde mi, že čím dál více je samotná hasičská soutěž námi upozaďována, jelikož věnujeme daleko více úsilí přípravě našeho pohodlí, papání a bumbání než tréninku. Nějak se nemohu rozhodnout, zda je to dobře nebo špatně. ÚžasnýKaždopádně nejsme zdaleka jediní.
21. ročník soutěže navštívilo celkem 32 družstev, z toho 10 žen, které vždy soutěží za stejných podmínek jako muži, tedy se třemi hadicemi "B", nevím o jiné podobné soutěži, kde je taková rovnoprávnost.
15. v pořadí startovaly naše ženy "A". Problémy se spojením hadic "B" byly oceněny, i přes dokončení útoku, neplatným pokusem pro překročení minutového limitu. Ženy "B" běžely jako 18., kapku se zasekly u sání a Míša sebou sekla u proudu, i tak s časem 39,27s obsadily 4. místo. My, tedy klucí jsme uhájili čest sboru, tíha zodpovědnosti na nás nedolehlaUsmívající se. Dosáhli jsme našeho dosud nejlepšího času na noční, 24,28s a slušného 8. místa. Počasí nás mělo rádo, vypršelo se před naším odjezdem na soutěž. Mejdan se povedl. Do hasičárny jsme se navrátili kolem 3. hodiny. Tudíž akci považuji za úspěšnou.

VC Hrdějovice 12.8. 17

15. srpna 2017 v 11:17 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Sobotní odpoledne patřilo další Velké ceně okresu, tentokrát v Hrdějovicích, kde se vždy soutěžilo na nástřikové terče, ale pro páteční vytrvalý déšť byly změněny na sklopné. Jako po většinu sezony jsme soutěžili v pozměněné sestavě, nám onemocněl Jirka Hucek, tak místo něj zavzpomínal na rozdělovač velitel Fanda, holkám "B" půjčily dvě závodnice z "Áčka", a pak jim samotným jedna závodnice chyběla, tak běžely v šesti...
První soutěžily ženy "B". Celkem bez chyby, jen strojnice Janča byla na útočnice zbytečně hodná, za slušný čas 24,28s získaly 5. místo z 11. Ženy "A", bez béčkařky, kterou suplovala Jarča, spolu se svým levým proudem, dosáhly času 26,09s a 7. místa z 11. Na muže byl strojník Roman také zbytečně hodný, zřejmě Fandu podcenil nebo se ho bál prohnat, Patrik s Kubou sestříkli terče téměř současně, čas 23,67s a 7. místo ze 16, na 6. Střížov jsme ztratili jen 0,03s.