Červenec 2017

Noční Slavošovice - PS-8 - 22.7. 17

Včera v 12:49 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme s chlapy prvně vyrazili na noční soutěž s PS8 do Slavošovic. Výpravě předcházelo páteční čtyřhodinové zprovozňování naší svéhlavé červené bestie. Na soutěž přijelo 22 družstev mužů a 9 žen, z nichž si možná třetina půjčila stříkačku od pořadatelů (nu, nechtěl bych být jejich strojníkem). Soutěž byla zahájena po 21. hodině, prvně startovaly ženy, my mezi muži jako 8. Sání parádní, jen Jirka Novák, značně znaven z celodenního tenisového turnaje, si rozhodil spoj hadic B a nestihl tak připojit hadici ke stříkačce a způsobil parádní vodotrysk, Milan tedy stříkačku vypl, následně chytla obráceně... a čas utíkal. Nevzdali jsme. Čas sice na pytel, 1:12,86 min., ale pokus byl platný. Když nepočítám 4 neplatné pokusy, překonali jsme pouze kluky z Olešnice a získali dvě petlahve s Kozlem za 17. místo. Do hasičárny jsme se navrátili kolem 3. hodiny ranní.

Dvojboj Nové Homole 8.7. 17

9. července 2017 v 13:21 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

...už se opakuji, ale pokračujeme... (totální rozdrcení soupeřůÚžasný)

V sobotu jsme se s mladším družstvem mladých hasičů zúčastnili 2. ročníku dvojboje v Nových Homolích. Dorazilo 10 družstev starších, 16 mladších a domácí přípravka. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Sestavu jsme měli kompletní desetičlennou, tak měla každá hlídka svého velitele. Začínali jsme útokem. Doma jsme zapomněli krokoměr, a proto nám nezbylo než odhadnout, kam položit značku pro rozdělovač podle soupeřů, navíc byly jedny terče pro dvě základny, tak se běhalo dost našikmo (rozdělovač klidně mohl být o metr dále). Zvláště Eliška se snažila hadice natáhnout téměř do výstřiku, že sotva stačila zasednout. Výsledný čas 19,42s překvapil nejen nás. Třetí soutěž po sobě pod 19,50 sekund. Zasloužené 1. místo. 2. byl Lišov III. s časem 21,26s!
Zanedlouho jsme šli na start štafety. U první hlídky byl velitel Gabriel, u druhé Eliška Ježková. Z počátku běželi vyrovnaně, ve finiši byl ale Gabriel rychlejší. Vikča se chopila hadice, Áďa Hájíčková proudnice, chvíli po nich i Kája s Áďou Píchovou, která si mou radu, že má natáhnout hadici co nejvíce, vzala k srdci až tak, že málem povalila hydrant a mimo hadice parádně natáhla i sebouMrkající. Poslední dvojice, v první Kuba odpoj, Natka stáčení, ve druhé odpoj Peťa a hadici stáčela Terča. Natálka stočila raz dva, při běhu do cíle sebou málem sekla, Terča se kapku zamotala a získala 10 trestných sekund za delší konec hadice. První hlídka bez trestných a opět přepsala naši tabulku rekordů o 7 sekund. S časem 63,53s by ve starších obsadila 4. místo! V mladších tak suverénně vyhrála s desetisekundovým náskokem na druhý Lišov III.! V celkovém pořadí jsme pochopitelně také zvítězili.

VC Žabovřesky 1.7.17

2. července 2017 v 14:26 | Vláda
Včerejší Velkou cenu v Žabovřeskách navštívilo pouze družstvo žen "B" a to navíc díky pomoci třech holek z "áčka". Soutěžilo se na nástřikové terče, čas 35,47s stačil až na 6. místo z 8.