°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

*ŠKOLENÍ ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY A ČLENŮ SDH*

v pátek 23. 3. od 19.00 hod. v hasičské zbrojnici

Téma: zdravověda a první pomoc

Zúčastnit se mohou (ve vlastním zájmu) všichni členové SDH, včetně družstva žen!

*SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A NEBEZPEČNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ*

v sobotu 24. 3. 2018 od 9.00 hod.

(jako autobaterie, lednice, televizory, počítače a pod.)Dvojboj Zliv 17.6. 17

18. června 2017 v 14:27 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Medailové žně pokračují... opět den našich rekordů.

(Doplněny časy)
Ráno v sobotu 17. června se mladí hasiči zúčastnili dvojboje ve Zlivi. Na soutěž přijelo 25 družstev mladších žáků a 19 starších, slušná konkurence. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4 x 60 metrů na oválu. Byla to první soutěž pro Marka Šíleného a Gabriela Valentu, ano, skutečně již máme 4 klukyMrkající. Naše družstvo starších žáků ale přijelo bez Daniela, strojníka, tak jsme na pátečním tréninku museli předělat sestavu sání. Romča strojník a Gabriel s Kačkou sání. Čtyři ze sedmi členů družstva starších mohou ještě závodit za mladší, takže větší úspěch by byl zázrak. Mladší byli v obvyklé sestavě, dokonce již můžeme vybírat a prostřídat je.
Naši starší žáci startovali jako první v obou disciplínách, mladší devátí. Starší začínali štafetou, kde jsme měli jen jednu hlídku. Zaběhli bez chyby, ale konkurence byla vskutku silná, s časem 55,84s obsadili až 14. místo. Chvíle oddechu a již se připravovali na požární útok. Romča připojila savici ke stříkačce bez problému, ale kvůli neutáhlému spoji savic dlouho sála a navíc proudařky kapku prostříkaly. I tak se útok oproti pátku podařil. Za čas 24,78s brali 10. místo.
Zanedlouho se předvedli v požárním útoku mladší. Kuba připojil koš napoprvé, vpředu všichni také v pohodě, jen Eliška Hájíčková kapku prostříkala. Skvělý čas 19,47s dokázal, že úspěch z minulého týdne nebyl náhoda, navíc o to cennější, že se měřil elektronickou časomírou. Skvělé 1. místo, náš čas téměř vyrovnal jen Srubec (19,53s), 3. místo již bylo s časem přes 20s. Správná motivace do štafety. První hlídka dosáhla pěkného času přes 61s, druhá byla ještě rychlejší 57,64s, který znamenal neskutečné 3. místo a navíc padl náš další rekord! V celkovém pořadí pak družstvo starších obsadilo 12. místo a mladší žáci vyhráli, což je historicky prvně. Kapku mrzutosti a zklamání dětí přineslo ocenění medailemi jen rychlejších hlídek ve štafetě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama