°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS 2018120. výročí založení SDH Purkarec 10.6.17

12. června 2017 v 9:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 10. června jsme se zúčastnili hasičského klání k příležitosti 120. výročí založení SDH v Purkarci. Jako vždy se jednalo o "srandamač". Pro dospělé byla připravena štafeta simulující záchranu tonoucího a jeho následný transport, kdy se pět členů družstva vydalo na raftu pro pivní sud, ukotvený u bóje, který po návratu předali zbylým dvěma členům, kteří sud přenesli na nosítkách po vytyčené dráze se dvěma překážkami. V požárním útoku poměřili síly dospělí s mladými hasiči, jelikož všichni soutěžili se shodným náčiním, tedy dětským, včetně přetlakového ventilu a na jednotnou stříkačku domácích.
Naše představení započaly mladší žákyně. Útok se podařil náramně v našem rekordním čase 19,31s a byl oceněn 1. místem ze 3 družstev. Starších žáků byla také 3 družstva. Johanka běžela levý proud, vůbec poprvé den před tím na tréninku a pro nedostatek dětí pravý proud Eliška Hájíčková, stejně jako mladším. Sání klaplo parádně, a tak pro zdržení Jasmínky u rozdělovače, byly proudařky daleko od čáry, i tak za čas 21,46s brali 2. místo. Nej útok předvedli domácí starší žáci za 18,15s.
Následovala štafeta našich starších mužů, které doplnil velitel Fanda. Pádlovali jak vzteklí psi, tentokrát se však exhibice v podobě nedobrovolné koupele nekonala (kterou si táta vynahradil po soutěži pokusem na paddleboardu). Čas 1:23,31 min a 6. místo. Pak přišli na řadu mladší muži. Trochu zdržení při otočce u bojky, ale i tak 2. místo s časem 1:09,20 min.
Nejvtipnější byly útoky mužů. Zejména pak sání s krátkými savicemi, které naši vyřešili po svém. Při pátečním tréninku zjistili, že jako děti se za sebe na savici Milan s Fandou nevejdou (a to ani nemají moc břicha), tak nejprve spojili na stříkačce savice, s oběma naráz nabrali vodu z kádě a strojník připojil ke stříkačce. Škoda, že se připojení nepodařilo na poprvé, to by byly časy..., starší muži 24,74s a 4. místo, mladší 20,08s a 2. místo. Celkově pak mladší 2. z 8 a starší 4., 1. a 3. byli domácí. Ženy s námi nakonec nejely. Srandamač byl opět sranda, počasí objednané krásné, takže všeobecná spokojenost (nejspokojenější byla se dvěma medailemi Eliška).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama