°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2017

VC Nové Homole 25.6. 17

25. června 2017 v 12:15 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera se naše týmy zúčastnily Velké ceny okresu v Nových Homolích, tedy letošní první soutěže s nástřikovými terči. Prvně také vyrazilo i družstvo žen "A" a s časem 32,13s dosáhlo 4. místa z 10. Ženám "B" se příliš nedařilo, s časem 40,32s byly 8. z 10. Muži si opět zaběhli rekord 28,30s, který ale stačil až na 7. místo ze 14. Vyhráli Borovany "A" s časem 23,83s, neskutečné.

VC Zliv 17.6. 17

18. června 2017 v 15:59 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Po ukončení dvojboje začala ve Zlivi další Velká cena okresu dospělých. Naše Ženy "B" v pozměněné sestavě, kdy Ráďa obsluhovala stříkačku a "béčka" za ni zvládla Eliška ze Zahájí. Holky běžely druhé a podaly slušný výkon, Haňula kapku prostříkala, čas rovných 23 sekund a 4. místo z 9. Muži se pochlapili. Já původně běžet neměl a nechtěl, ale chlapů se sešlo jen šest, Patrik také nechtěl, měl za sebou náročnou oslavu (podle toho jak vypadal, tak se zřejmě protáhla až do soutěžeÚžasný), tak nikdo nečekal kloudný výsledek. Ale... sání parádní, útok také, klucí běželi jak ďas, Patrik sestříkl v čase 22,23s, Kuba dokonce ve 21,33s, výstřik z proudnic byl v čase 20,13s, posunuli jsme tak náš rekord a získali 4. místo ze 16 družstev.

Dvojboj Zliv 17.6. 17

18. června 2017 v 14:27 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Medailové žně pokračují... opět den našich rekordů.

(Doplněny časy)
Ráno v sobotu 17. června se mladí hasiči zúčastnili dvojboje ve Zlivi. Na soutěž přijelo 25 družstev mladších žáků a 19 starších, slušná konkurence. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4 x 60 metrů na oválu. Byla to první soutěž pro Marka Šíleného a Gabriela Valentu, ano, skutečně již máme 4 klukyMrkající. Naše družstvo starších žáků ale přijelo bez Daniela, strojníka, tak jsme na pátečním tréninku museli předělat sestavu sání. Romča strojník a Gabriel s Kačkou sání. Čtyři ze sedmi členů družstva starších mohou ještě závodit za mladší, takže větší úspěch by byl zázrak. Mladší byli v obvyklé sestavě, dokonce již můžeme vybírat a prostřídat je.
Naši starší žáci startovali jako první v obou disciplínách, mladší devátí. Starší začínali štafetou, kde jsme měli jen jednu hlídku. Zaběhli bez chyby, ale konkurence byla vskutku silná, s časem 55,84s obsadili až 14. místo. Chvíle oddechu a již se připravovali na požární útok. Romča připojila savici ke stříkačce bez problému, ale kvůli neutáhlému spoji savic dlouho sála a navíc proudařky kapku prostříkaly. I tak se útok oproti pátku podařil. Za čas 24,78s brali 10. místo.
Zanedlouho se předvedli v požárním útoku mladší. Kuba připojil koš napoprvé, vpředu všichni také v pohodě, jen Eliška Hájíčková kapku prostříkala. Skvělý čas 19,47s dokázal, že úspěch z minulého týdne nebyl náhoda, navíc o to cennější, že se měřil elektronickou časomírou. Skvělé 1. místo, náš čas téměř vyrovnal jen Srubec (19,53s), 3. místo již bylo s časem přes 20s. Správná motivace do štafety. První hlídka dosáhla pěkného času přes 61s, druhá byla ještě rychlejší 57,64s, který znamenal neskutečné 3. místo a navíc padl náš další rekord! V celkovém pořadí pak družstvo starších obsadilo 12. místo a mladší žáci vyhráli, což je historicky prvně. Kapku mrzutosti a zklamání dětí přineslo ocenění medailemi jen rychlejších hlídek ve štafetě...

120. výročí založení SDH Purkarec 10.6.17

12. června 2017 v 9:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 10. června jsme se zúčastnili hasičského klání k příležitosti 120. výročí založení SDH v Purkarci. Jako vždy se jednalo o "srandamač". Pro dospělé byla připravena štafeta simulující záchranu tonoucího a jeho následný transport, kdy se pět členů družstva vydalo na raftu pro pivní sud, ukotvený u bóje, který po návratu předali zbylým dvěma členům, kteří sud přenesli na nosítkách po vytyčené dráze se dvěma překážkami. V požárním útoku poměřili síly dospělí s mladými hasiči, jelikož všichni soutěžili se shodným náčiním, tedy dětským, včetně přetlakového ventilu a na jednotnou stříkačku domácích.
Naše představení započaly mladší žákyně. Útok se podařil náramně v našem rekordním čase 19,31s a byl oceněn 1. místem ze 3 družstev. Starších žáků byla také 3 družstva. Johanka běžela levý proud, vůbec poprvé den před tím na tréninku a pro nedostatek dětí pravý proud Eliška Hájíčková, stejně jako mladším. Sání klaplo parádně, a tak pro zdržení Jasmínky u rozdělovače, byly proudařky daleko od čáry, i tak za čas 21,46s brali 2. místo. Nej útok předvedli domácí starší žáci za 18,15s.
Následovala štafeta našich starších mužů, které doplnil velitel Fanda. Pádlovali jak vzteklí psi, tentokrát se však exhibice v podobě nedobrovolné koupele nekonala (kterou si táta vynahradil po soutěži pokusem na paddleboardu). Čas 1:23,31 min a 6. místo. Pak přišli na řadu mladší muži. Trochu zdržení při otočce u bojky, ale i tak 2. místo s časem 1:09,20 min.
Nejvtipnější byly útoky mužů. Zejména pak sání s krátkými savicemi, které naši vyřešili po svém. Při pátečním tréninku zjistili, že jako děti se za sebe na savici Milan s Fandou nevejdou (a to ani nemají moc břicha), tak nejprve spojili na stříkačce savice, s oběma naráz nabrali vodu z kádě a strojník připojil ke stříkačce. Škoda, že se připojení nepodařilo na poprvé, to by byly časy..., starší muži 24,74s a 4. místo, mladší 20,08s a 2. místo. Celkově pak mladší 2. z 8 a starší 4., 1. a 3. byli domácí. Ženy s námi nakonec nejely. Srandamač byl opět sranda, počasí objednané krásné, takže všeobecná spokojenost (nejspokojenější byla se dvěma medailemi Eliška).

Požární ochrana očima dětí

6. června 2017 v 20:52 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Minulý týden proběhlo vyhlášení literárně výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí". Zasláním několika prací si mladí hasiči splnili jeden bod v povinné celoroční činnosti. Letošní rok byla oceněna básnička Elišky Hájíčkové čestným uznáním OSH, zřejmě se její kategorie nikdo jiný nezúčastnil, protože jiná práce oceněna nebyla.

Okresní soutěž - Ženy "B" - Č. Budějovice 3.6. 17

4. června 2017 v 10:15 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera se družstvo žen "B" zúčastnilo Okresní soutěže v Českých Budějovicích. Požární útoky se běhaly na náplavce u řeky a štafety spolu s během na 100 metrů s překážkami na stadionu SKP. K doplnění družstva se přizvala Veronika Kalinová z Chrášťan a Anna Nejedlá z Krasejovky, které nás reprezentovaly již na loňské okresní soutěži dorostu. První disciplínou byl požární útok s jednotnou stříkačkou Rosenbauer FOX, naprosto odlišnou od naší. Což byl hlavní problém plus všeobecná nervozita. Dosažený čas 26,37s stačil až na 5. místo. Následoval běh na 100 metrů s překážkami, kde se počítá šest nejlepších časů závodnic z družstva. K lepšímu než 6. místu nepomohla ani Veroničina výhra disciplíny nad více než 70 závodnicemi. Konkurence byla vskutku silná. Následovala štafeta 4 x 100 metrů, kde se počítá čas rychlejší štafety. Děvčata byla bezchybná, ale i tak až 5. s časem 76,23s. Celkově se pak umístila na 6. příčce z 9 družstev, což je opět náš nejlepší výsledek na postupových soutěžích dospělých demokratické historie.

Den dětí v Mateřské škole 1.6. 17

1. června 2017 v 23:26 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Dnes jsme se mladými hasiči připojili k akci v mateřské škole ke dni dětí. Mladší žáci dvakrát předvedli požární útok a poté si ostatní děti vyzkoušely stříkání se džberovými stříkačkami na kelímky, počasí nás mělo rádo, a tak se to jako obvykle zvrhlo v bitvu o to, kdo bude nejmokřejší Smějící se.