°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS 2018Plamen - Týn n. Vltavou 7.5. 17

8. května 2017 v 15:27 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včerejší den patřil jarní části obvodového kola hry Plamen mladých hasičů v Týně nad Vltavou. Jelikož spolu s naším 1. obvodem byla soutěž určena pro další dva, zúčastnilo se téměř 50 družstev. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti a požárním útoku. Z podzimní části byli mladší žáci na průběžném 3. místě a starší na 4., tak jsme měli slušný základ. Ale kvůli počasí jsme požární útok s vodou prvně trénovali v pátek a ještě ne v plném počtu, tak byli všichni pěkně nervózní.
Soutěž začala nástupem už v 9 hodin. Mladší začínali útokem. Naše družstvo jako čtvrté. Kuba se zdržel s košem a Eliška na pravém proudu celkem prostříkala, ale pokus byl platný s časem 25,84s a 5. místem. Mezitím už odstartovala i hlídka starších na ZPV. Po jejich návratu a následném výslechu bylo zřejmé, že výkon v ZPV jim v celkovém hodnocení nikterak nepomůže (8. místo). To mladším se v ZPV dařilo lépe, alespoň podle jejich slov, jelikož výsledky jsme nezjistili (...a skutěčně - 2. místo). Dorazili chvíli před útokem starších, kteří startovali z druhé základny než mladší, kde byl menší koberec a tedy více bláta a opět se dostavil problém s připojením hadice na přetlakový ventil, nepomohlo ani přemazání těsnění. Na řadě tedy byla improvizace, v rychlosti jsme vše domluvili. Lilča nasadila spojku na ventil a otočila jak jí síly stačily, Daniel připojil savici ke stříkačce a také se věnoval hadici, po nabrání vody a spojení savic vystřídala Romča Daniela, který obsluhoval stříkačku a držela spojku, aby se neodpojila po celou dobu nástřiku. Útok se podařilo dokončit s časem 36,98s, což překvapivě stačilo na 4. místo. Nedařilo se většině družstev.
V celkovém hodnocení si starší o jednu příčku pohoršili na 5. z 9 družstev, i tak je to úspěch, vzhledem k průměrnému věku. Mladším se podařilo obhájit parádní 3. místo z 8 družstev za Chrášťanami a Dolním Bukovskem a jelikož družstvo Bukovska nechce jet na okresní kolo, přenechalo tedy postup nám. Medaile, v podobě zlatých fidorek, dostali všichni zúčastnění, tak byla všeobecná spokojenost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama