°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Květen 2017

Okresní soutěž Plamen - mladší žáci 27.5.17

28. května 2017 v 13:37 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včerejší slunečný den patřil Okresní soutěži Plamen mladých hasičů ve Zlivi. Na soutěž postoupilo 13 družstev starších žáků a 11 mladších, mezi nimi i my. Naší účast trochu ohrozilo náhlé onemocnění Peti a Adélky, které nahradila, čerstvě vyléčená, Lilča. Tak nás bylo alespoň 9. Program byl pestrý, ale i náročný. Soutěžilo se ve všech pěti disciplínách hry Plamen (starší v šesti). Přijeli jsme po osmé hodině a zahájení bylo až po deváté, tak byl čas na seznámení s tratěmi.
První disciplínou byla štafeta 400 m CTIF na oválu, s čímž se náš tým ještě nesetkal. Vše jsme však stihli domluvit. Startovní číslo jsme měli 8. Všichni byli před startem pěkně nervózní, což se na výkonu nepodepsalo. Hned úvodní disciplínou jsme posunuli náš historický rekord v této štafetě. Náš čas 100,31s překonaly o 3 sekundy pouze Chrášťany, ale k času si přičetly 10 trestných sekund. Takže překvapivé a povzbuzující 1. místo. Následoval ZPV. Tam se již chyby dostavily. Zejména první pomoc nám přinesla až 6. místo. Chvíli po ZPV jsme nastoupili na štafetu požárních dvojic. Dvě hlídky s jednou velitelkou Lilčou. Obě hlídky bez trestných, jen Natálka se při stáčení hadice kapku zamotala a tím i zdržela, i tak čas její hlídky byl téměř o 2 sekundy rychlejší (78,63s) než druhé. Za štafetu požárních dvojic jsme brali 2. místo, super, třetí Srubec zaostal jen o půl sekundy. Teď byl delší prostoj, který jsme projedli. Čtvrtou disciplínou byla štafeta 4 x 60 metrů. Lepšího času (60,36s) dosáhla naše druhá hlídka, i přes Kubův přeskok překážky s dopadem ležmo. Úspěch se tedy nečekal, o to více cennější je 4. místo. Na závěr byl požární útok. Základnu jsme připravili za chvíli, konečně jsme vyměnili zlobivou půlspojku na hadici do stříkačky, tak šla připojit parádně, ale... kdosi podvlékl hadici C levého proudu pod B a problém byl na světě. Krásně se zamotaly a přiškrtily hadice, takže Eliška nemohla sestříknout terč, nakonec se povedlo a i mizerný čas 51,87s stačil na 8. místo. Mysleli jsme, že nás útok připravil o medaili, ale předchozí výkony nám zajistily vynikající celkové 3. místo z 11 družstev. Vyhrály bezkonkurenční Chráštany a druhý byl Srubec. Je to největší úspěch našich mladých hasičů v postupových soutěžích v novodobé historii. Počasí bylo parádní, i když občas až úmorné, toust k sváče a kuřecí steak také ušel, jen se soutěž dost protáhla. Na povinnou zmrzlinu na Hlubokou jsme odjížděli v 16:45 hodin...

Obvodové kolo - Pištín 20.5. 17

20. května 2017 v 22:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dnes proběhla v Pištíně soutěž našeho obvodu. Zřejmě proto, že účast již není podmínkou celkového hodnocení ve Velké ceně okresu, zúčastnila se pouze dvě družstva žen, šest mužů a dvě mužů nad 35 let. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4x100 metrů. Pro nás soutěž málem skončila dříve než začala. Patrik párkrát překonal dvoumetrovou bariéru a při posledním pokusu přepadl jak pytel brambor z vozu a při dopadu si narazil žebra a rameno (důkaz, jak to ovlivnilo jeho výkon Úžasný).
Soutěž zahájilo naše družstvo žen "B" ("A" se ale nezúčastnilo) štafetou, ve složení Eliška - okno, Heduška - překážka (0,8 místo 0,7 m), Ráďa - PHP a Anetka hadice s kladinou, která si dovolila i gymnastickou vložku pro diváky, přesto vyhrálo téměř o 11 sekund s časem 87:16s. My jsme zahajovali požární útoky mužů. V netradiční sestavě se nám vcelku povedl. Konkurence ale byla veliká. Čas 23:69s nám stačil až na 4. místo. Následoval požární útok holek. Janča proudařky šetřila, běželo se dost do kopce. S časem 23:95s opět vyhrály, čímž si zajistily postup na okresní kolo, kam se těší. Naší účast jsme zakončili my, muži, štafetou ve složení: Já - okno, Patrik - bariéra, Jirka Liška - PHP a Jirka Hucek - hadice s kladinou. Jediný zádrhel měl Patrik s bariérou, kde mu selhalo poraněné tělo, i tak ji překonal lépe než kdokoliv z nás Mrkající. Výsledný čas 79:50s nám stačil na překvapivé 3. místo. Celkově jsme pak brali 4. příčku. Takže vcelku úspěch. Kapku jen selhalo počasí, oproti pátečnímu létu, byl podzim...

Plamen - Týn n. Vltavou 7.5. 17

8. května 2017 v 15:27 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včerejší den patřil jarní části obvodového kola hry Plamen mladých hasičů v Týně nad Vltavou. Jelikož spolu s naším 1. obvodem byla soutěž určena pro další dva, zúčastnilo se téměř 50 družstev. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti a požárním útoku. Z podzimní části byli mladší žáci na průběžném 3. místě a starší na 4., tak jsme měli slušný základ. Ale kvůli počasí jsme požární útok s vodou prvně trénovali v pátek a ještě ne v plném počtu, tak byli všichni pěkně nervózní.
Soutěž začala nástupem už v 9 hodin. Mladší začínali útokem. Naše družstvo jako čtvrté. Kuba se zdržel s košem a Eliška na pravém proudu celkem prostříkala, ale pokus byl platný s časem 25,84s a 5. místem. Mezitím už odstartovala i hlídka starších na ZPV. Po jejich návratu a následném výslechu bylo zřejmé, že výkon v ZPV jim v celkovém hodnocení nikterak nepomůže (8. místo). To mladším se v ZPV dařilo lépe, alespoň podle jejich slov, jelikož výsledky jsme nezjistili (...a skutěčně - 2. místo). Dorazili chvíli před útokem starších, kteří startovali z druhé základny než mladší, kde byl menší koberec a tedy více bláta a opět se dostavil problém s připojením hadice na přetlakový ventil, nepomohlo ani přemazání těsnění. Na řadě tedy byla improvizace, v rychlosti jsme vše domluvili. Lilča nasadila spojku na ventil a otočila jak jí síly stačily, Daniel připojil savici ke stříkačce a také se věnoval hadici, po nabrání vody a spojení savic vystřídala Romča Daniela, který obsluhoval stříkačku a držela spojku, aby se neodpojila po celou dobu nástřiku. Útok se podařilo dokončit s časem 36,98s, což překvapivě stačilo na 4. místo. Nedařilo se většině družstev.
V celkovém hodnocení si starší o jednu příčku pohoršili na 5. z 9 družstev, i tak je to úspěch, vzhledem k průměrnému věku. Mladším se podařilo obhájit parádní 3. místo z 8 družstev za Chrášťanami a Dolním Bukovskem a jelikož družstvo Bukovska nechce jet na okresní kolo, přenechalo tedy postup nám. Medaile, v podobě zlatých fidorek, dostali všichni zúčastnění, tak byla všeobecná spokojenost.

VC Mydlovary 6.5. 17

8. května 2017 v 12:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 6.5. začal další ročník Velké ceny okresu České Budějovice soutěží v Mydlovarech. Důkladnou přípravou nám byl páteční trénink, dříve počasí nedovolilo. Náš sbor reprezentovala družstva mužů A a žen B. Ženám A přibyly pracovní, rodičovské, či jiné povinnosti, a tak je jejich letošní účast ohrožena.
V Mydlovarech se soutěží na jednu základnu, začínali muži, my jako čtvrtí. Kapku se nám zdržel košař s našroubováním, čas 25s přinesl první body za 8. místo z 13, no, nic moc. Naše děvčata startovala až sedmá, na jistotu, vše jim klaplo parádně, proudařky sestříkly terče asi sekundu po výstřiku a dosáhla času 22,74s. První VC přinesla první úspěch v podobě prvního místa z 9 družstev. Takže paráda, jen tak dál.
Po ukončení VC ještě proběhlo finále, kam postoupila 3 družstva mužů a 2 žen, všichni běželi na dvě hadice B a hodnoceni byli také společně. Naše holky za to vzaly s rozumem a opatrností, dosáhly času 24,14s a 4. místa.
Po příjezdu na základnu, těsně před 18. hodinou, jsme ještě položili věnec k pomníku padlých vojáků ve světových válkách.