Květen 2017

Obvodové kolo - Pištín 20.5. 17

Sobota v 22:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dnes proběhla v Pištíně soutěž našeho obvodu. Zřejmě proto, že účast již není podmínkou celkového hodnocení ve Velké ceně okresu, zúčastnila se pouze dvě družstva žen, šest mužů a dvě mužů nad 35 let. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4x100 metrů. Pro nás soutěž málem skončila dříve než začala. Patrik párkrát překonal dvoumetrovou bariéru a při posledním pokusu přepadl jak pytel brambor z vozu a při dopadu si narazil žebra a rameno (důkaz, jak to ovlivnilo jeho výkon Úžasný).
Soutěž zahájilo naše družstvo žen "B" ("A" se ale nezúčastnilo) štafetou, ve složení Eliška - okno, Heduška - překážka (0,8 místo 0,7 m), Ráďa - PHP a Anetka hadice s kladinou, která si dovolila i gymnastickou vložku pro diváky, přesto vyhrálo téměř o 11 sekund s časem 87:16s. My jsme zahajovali požární útoky mužů. V netradiční sestavě se nám vcelku povedl. Konkurence ale byla veliká. Čas 23:69s nám stačil až na 4. místo. Následoval požární útok holek. Janča proudařky šetřila, běželo se dost do kopce. S časem 23:95s opět vyhrály, čímž si zajistily postup na okresní kolo, kam se těší. Naší účast jsme zakončili my, muži, štafetou ve složení: Já - okno, Patrik - bariéra, Jirka Liška - PHP a Jirka Hucek - hadice s kladinou. Jediný zádrhel měl Patrik s bariérou, kde mu selhalo poraněné tělo, i tak ji překonal lépe než kdokoliv z nás Mrkající. Výsledný čas 79:50s nám stačil na překvapivé 3. místo. Celkově jsme pak brali 4. příčku. Takže vcelku úspěch. Kapku jen selhalo počasí, oproti pátečnímu létu, byl podzim...

Plamen - Týn n. Vltavou 7.5. 17

8. května 2017 v 15:27 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včerejší den patřil jarní části obvodového kola hry Plamen mladých hasičů v Týně nad Vltavou. Jelikož spolu s naším 1. obvodem byla soutěž určena pro další dva, zúčastnilo se téměř 50 družstev. Soutěžilo se v závodu požárnické všestrannosti a požárním útoku. Z podzimní části byli mladší žáci na průběžném 3. místě a starší na 4., tak jsme měli slušný základ. Ale kvůli počasí jsme požární útok s vodou prvně trénovali v pátek a ještě ne v plném počtu, tak byli všichni pěkně nervózní.
Soutěž začala nástupem už v 9 hodin. Mladší začínali útokem. Naše družstvo jako čtvrté. Kuba se zdržel s košem a Eliška na pravém proudu celkem prostříkala, ale pokus byl platný s časem 25,84s a 5. místem. Mezitím už odstartovala i hlídka starších na ZPV. Po jejich návratu a následném výslechu bylo zřejmé, že výkon v ZPV jim v celkovém hodnocení nikterak nepomůže (8. místo). To mladším se v ZPV dařilo lépe, alespoň podle jejich slov, jelikož výsledky jsme nezjistili (...a skutěčně - 2. místo). Dorazili chvíli před útokem starších, kteří startovali z druhé základny než mladší, kde byl menší koberec a tedy více bláta a opět se dostavil problém s připojením hadice na přetlakový ventil, nepomohlo ani přemazání těsnění. Na řadě tedy byla improvizace, v rychlosti jsme vše domluvili. Lilča nasadila spojku na ventil a otočila jak jí síly stačily, Daniel připojil savici ke stříkačce a také se věnoval hadici, po nabrání vody a spojení savic vystřídala Romča Daniela, který obsluhoval stříkačku a držela spojku, aby se neodpojila po celou dobu nástřiku. Útok se podařilo dokončit s časem 36,98s, což překvapivě stačilo na 4. místo. Nedařilo se většině družstev.
V celkovém hodnocení si starší o jednu příčku pohoršili na 5. z 9 družstev, i tak je to úspěch, vzhledem k průměrnému věku. Mladším se podařilo obhájit parádní 3. místo z 8 družstev za Chrášťanami a Dolním Bukovskem a jelikož družstvo Bukovska nechce jet na okresní kolo, přenechalo tedy postup nám. Medaile, v podobě zlatých fidorek, dostali všichni zúčastnění, tak byla všeobecná spokojenost.

VC Mydlovary 6.5. 17

8. května 2017 v 12:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 6.5. začal další ročník Velké ceny okresu České Budějovice soutěží v Mydlovarech. Důkladnou přípravou nám byl páteční trénink, dříve počasí nedovolilo. Náš sbor reprezentovala družstva mužů A a žen B. Ženám A přibyly pracovní, rodičovské, či jiné povinnosti, a tak je jejich letošní účast ohrožena.
V Mydlovarech se soutěží na jednu základnu, začínali muži, my jako čtvrtí. Kapku se nám zdržel košař s našroubováním, čas 25s přinesl první body za 8. místo z 13, no, nic moc. Naše děvčata startovala až sedmá, na jistotu, vše jim klaplo parádně, proudařky sestříkly terče asi sekundu po výstřiku a dosáhla času 22,74s. První VC přinesla první úspěch v podobě prvního místa z 9 družstev. Takže paráda, jen tak dál.
Po ukončení VC ještě proběhlo finále, kam postoupila 3 družstva mužů a 2 žen, všichni běželi na dvě hadice B a hodnoceni byli také společně. Naše holky za to vzaly s rozumem a opatrností, dosáhly času 24,14s a 4. místa.
Po příjezdu na základnu, těsně před 18. hodinou, jsme ještě položili věnec k pomníku padlých vojáků ve světových válkách.