°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2016

Sběr železeného šrotu a Posvícenská zábava 22.10. 16

26. října 2016 v 21:43 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
22. října náš sbor ve spolupráci s obcí provedl sběr železného šrotu, nebezpečných elektrospotřebičů a pneumatik. Opět se našlo v domácnostech spoustu již nepotřebných věcí...Mrkající
Tentýž den jsme také pořádali Posvícenskou taneční zábavu. Lidí přišel obvyklý počet, tedy málo, ale Talisman hrál parádně, tak se přítomní pěkně vyřádili na parketu, a to bez zbytečných šťouchanců spolutančících. Někdy byl spíš problém s někým se vůbec potkat Úžasný. Každopádně v námi obnovené tradici budeme pokračovat i v příštím roce, tedy 21.10. 2017. (To by bylo abychom konečně nevytáhli z obýváků více lidí).

Plamen - obvod - Týn nad Vltavou 22.10.16

25. října 2016 v 11:59 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 22. října jsme ukončili soutěžní sezonu mladých hasičů podzimní částí obvodového kola hry Plamen v Týně nad Vltavou. Soutěže se celkem zúčastnilo 51 družstev ze tří obvodů, no mazec. Nám se po několika letech podařilo sestavit družstvo mladších i starších žáků, i když obě o minimálním počtu 7, a to ještě se štěstím, jelikož nám v pátek náhle onemocněla Peťa z mladších, kterou nahradila Kája, která měla původně jiné plány a za starší startovaly Johanka s Lilčou, věkem spadající ještě do mladších. Soutěžilo se, dle našeho vzoru, ve štafetě požárních dvojic, 4 x 60 metrů a CTIF, každý obvod začínal jinou štafetou. Náš, tedy 1., začínal štafetou požárních dvojic, a to nejprve mladší. Dráha parádně klouzala, ostatně to ve všech štafetách, ale nikdo se nám nevymajzl, jediný zádrhel bylo připojení proudnice Ádi Hajíčkové, i tak čas 84,16s stačil na 3. místo, slušný začátek. Družstvu starších se na úvod tolik nevedlo. Jasmínka, co by velitelka, uklouzla při obíhání kužele, ale ustála to, pak si ještě Vikča kapku zatancovala kolem hadice, kterou jí pod nohy hodila Romča, zkrátka si ještě nezvykla, že už se může přes hadici překročit. Čas 75,08s přinesl 5. místo.
Následovala štafeta CTIF, která je určena pro 9 závodníků. V mladších tedy běžely dvě dráhy Elišky, Ježková a Hájíčková, ve starších Jasmínka s Danielem. Mladší zopakovali úspěch. Za čas 116,84s brali další 3. místo, kdy 2. Dolní Bukovsko bylo lepší pouze o 0,03 sekundy! Ve starších si smůlu opět vybrala Jasmínka, která se po položení hadice ve třetí dráze, málem položila také. Čas 109,45s přinesl další 5. místo.
Před poslední štafetou 4x60 metrů jsme zažili horké chvilky, jelikož se nám z nenadání ztratila bedna s veškerým vybavením a navíc s bundou a mobilem Romči. Prohledali jsme každé zákoutí, dokonce i posunuli start družstva mladších, nechali situaci vyhlásit pořadateli, ale vybavení nikde. Abychom vůbec mohli startovat, půjčili nám hadice, rozdělovač a proudnici Roudenští, za což děkujeme. Každopádně psychické rozpoložení bylo ta tam. Už jsem počítal škody, cca 10 000 Kč plus mobil a bunda. Z počátku se zdálo, že na dětech se to nepodepsalo. Adélka přeběhla kladinu rychlostí, jakou jsme u ní zvyklí, Kuba, i přes natažený stehenní sval přeskočil překážku bez doteku! Eliška přenesení PHP také zvládla parádně, a tak černý Petr zbyl na Natálku. Proudnici nezastrčila za opasek a hadice spojila na místě jak v CTIF, místo za běhu, no, ztráta 4-5 sekund, škoda. I přesto jsme za čas 71,67s získali již třetí 3. místo. Než startovali starší, náhle se naše vybavení našlo v automobilu ze Srubce, takže všeobecná radost, i přesto, že se v podstatě nikdo neomluvil. Kačka tak mohla zajet hadice se spojkami ROTT, povolené právě od této soutěže. Jasmínka si vybrala smůlu už definitivně. Po přeskoku překážky se jí konečně podařilo natáhnout na zem, naštěstí se pád obešel bez zranění. Jinak vcelku povedený pokus, za který jsme získali další 5. místo s časem 61,80s.
V průběžném pořadí z podzimního kola družstvo mladších obsadilo za tři třetí místa třetí místo z 8 društev. Vyhrály Chrášťany za tři první místa a druhé bylo Dolní Bukovsko za tři druhá místa. Družstvo starších obsadilo spolu s Neznašovem dělené 4. místo z 9 družstev, takže také úspěch. Ukončení soutěžní sezony 2016 a zároveň zahájení dalšího ročníku hry Plamen se nám ve velké konkurenci povedlo.

VC České Budějovice 1.10. 16

1. října 2016 v 17:06 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dnes jsme s dospělými uzavřeli soutěžní sezonu 2016 poslední Velkou cenou okresu v areálu HZS v Českých Budějovicích a ne zrovna nejpovedeněji. V kategorii mužů startovalo 19 družstev, žen pak 18, soutěžilo se na jednu základnu, nejprve muži. My startovali jako 5., základnu jsme opustili bez většího zádrhele, jen Jirka zapojoval hadici "B" k rozdělovači za běhu, problém nastal až u terčů, resp. u pravého, tedy mého. Prostříkal jsem oproti Patrikovi neskutečných 8 sekund… no děs. Nedařilo se ale vícero družstvům, pět dokonce mělo neplatný pokus, a tak náš čas 38,71s stačil na 9. místo, čímž jsme si kapku polepšili v celkovém pořadí. Jako druhé z žen startovalo naše "Áčko", jediné s pochvalou, zvláště Martina, která nastříkala kolem 28 sekund si ji zaslouží, Venda byla dál od terče a kapku prostříkala, výsledný čas 31,95s jim přinesl slušné 5. místo. Šesté v pořadí startovaly holky "B", u základny celkem v pohodě, ale obě proudařky dlouho nastříkávaly terče, čas 46,61s stačil až na 16. místo, což byl poslední platný pokus.
Celkové pořadí Velké ceny už bylo pozitivnější. Muži získali 5. místo z 12 hodnocených družstev, ženy "B" 7. místo a "A" dokonce 4. příčku z 13 družstev.
Celou sezonu jsme završili dokropnou v hasičárně... velice poetický večerÚžasný.