°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Olešnický dvojboj 10.9. 2016

12. září 2016 v 19:39 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 10.9. jsme uspořádali již 11. ročník soutěže Olešnický dvojboj mladých hasičů zařazené do seriálu Českobudějovický dvojboj. O stále se zvyšující oblibě naší soutěže svědčí přihlášení rekordních 43 družstev z nichž se zúčastnilo 39, dvě přípravky, 20 družstev mladších žáků a 17 starších žáků. Soutěžilo se ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku, prvně na dvě základny, což značně urychlilo průběh. Soutěž byla zahájena nástupem po 13:00 a první družstva startovala v 13:30. Starší začínali štafetou a mladší útokem.
Požárnímu útoku mladších žáků předcházely pokusy přípravek ze Srubce a Starých Hodějovic. Parádní podívaná na mrňause, kdy úspěšnější byli Srubečtí (také jich je téměř dvakrát tolik). Naše družstvo mladších žáků startovalo jako 3. v pořadí. Koš zvládl Kuba s Peťou výborně, Kája všem ukázala, jak se zapojuje a roztahuje "béčko", na rozdělovači vládla Natálka spolu s Eliškou Ježkovou, která nahradila marodící Áďu, pravý proud zaběhla zkušená Vikča a levý spolu se zapojením "béček" Eliška Hájíčková. Vše se ale bez chybek neobešlo, Natálce se otevřel kohout na rozdělovači a Eliška kapku prostříkala, i tak dosažený hodně slušný čas 21,74s přinesl skvělé 3. místo, za 1., neskutečným, Lišovem III, který dosáhl času 18,10s a druhými Chrášťanami (20,69s). Kategorii starších zpočátku v útoku ovládl Lišov II, časem 15,99, ale později je ještě překonal Srubec časem 15,87s, opět neskutečné. 3. skončily Strážkovice I (16,96s).
Štafetu starších suverénně ovládl Lišov I časem 52,93s, 2. byly Dobřejovice (57,60s) a 3. Lišov II (59,24s). Štafeta kategorie mladších byla napínavější. My jsme po letech sestavili dvě pětičlenné hlídky. Ve druhé si svou soutěžní premiéru odbyla Verča na postu velitelky. Zvláště první hlídce se štafeta vydařila na jedničku, i když se kapku šťouchala Vikča s Eliškou při obíhání kuželu, ale obešlo se to jen tak tak bez trestných a navíc s naším historicky nejlepším časem 70,56s. Hned na úvod jsme nasadily laťku hodně vysoko. Překonat nás se podařilo pouze družstvu Lišov III, a to těsně, časem 70,31s, na třetím místě pak skončilo Roudné (71,57s). Štafetu si odběhly i obě přípravky. Fakt roztomilé.
Celkové pořadí starších žáků vyhrál Lišov II se součtem pořadí z disciplín 5, 2. se umístil Srubec (součet 6) a třetí byly Strážkovice I (součet 7). Kategorii mladších ovládl Lišov III jako vítěz obou disciplín, na vynikající 2. příčce se umístilo naše družstvo se součtem 5 a třetí byly Chrášťany (součet 7). Kategorii přípravek pochopitelně vyhrála obě družstva.
Organizačně, i přes počáteční obavy s počtem družstev, vše klaplo. Požární útok byl ukončen těsně před 16:00 hodinou, tedy cca 2,5 hodiny po startu prvního družstva a závěrečný nástup s vyhodnocením byl kolem 16:30. Zmrzlin se opět vytočilo přibližně 1000, nebe bylo bez mráčku, na závěr se děcka zchladila ostřikovači na fotbalovém hřišti, no paráda…

Za podporu děkujeme obci Olešník, Skupině ČEZ v rámci projektu Oranžový rok 2016, FK Olešník (jmenovitě zejména Mgr. Slavomíru Vařákovi), obci Dříteň a jejím zaměstnancům za postavení stanu, firmám MATTEO s.r.o., Madeta a.s., Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., DJ Vlastovi Hájíčkovi, Láďovi Bauerovi s časomírou, p. Václavu Dvořákovi a všem rozhodčím. (Omlouvám se těm na které jsem zapomněl.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama