°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

Září 2016

VC Neplachov a Memoriál J. Maška - Týn n. Vlt. - 24.9.16

27. září 2016 v 15:39 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 24. září jsme měli na pořadu dvě soutěže. Muži "A" spolu s ženami "A i B" vyrazili na předposlední Velkou cenu okresu do Neplachova a muži "B" jeli hájit naše barvy do Týna nad Vltavou s PS-8 na Memoriál J. Maška.
Jelikož fotbalové hřiště v Neplachově padlo za oběť výstavbě dálnice, tak se Velká cena prvně konala na louce u kravína, kde dosud soutěžily pouze myši, které to jistě nečekaly, a tak na dráze vyhrabaly spoustu vchodů do svých domovů a aby toho nebylo málo, ještě se běhalo do kopce (nějak už jsme zchoulostivěliÚžasný). Z naší výpravy nejprve startovali muži. Celkem vše klaplo, jen proudaři nestihli doběhnout k čáře, tak Patrik celkem prostříkal. Náš standartní čas 23,60s stačil až na 6. místo ze 14 družstev. Holkám se dařilo lépe. Ženy "A" na konec sezony našly formu. Jarča savice vyměnila za proudnici a kapku prostříkala, škoda, i tak čas 23,66s přinesl parádní 3. místo ze 16. Holky "B" předvedly svůj obvyklý výkon 24,35s a získaly, také pěkné, 4. místo. Obě družstva holek navíc postoupila do superfinále pěti nejlepších družstev, kde si družstvo žen "A" zlepšilo historický rekord na čas 22,12s, který jim přinesl dort spolu s polibkem od poslance Zahradníka za 2. místo. Holky z "béčka" potvrdily své 4. místo časem 25,54s oceněném dárkovým košem mňamek a také polibkem od poslance.
Mezitím pantátové s Romanem bojovali s PS-8 v Týně, a to doslova. Prvně, zřejmě pro účast mála družstev, proběhla soutěž dvoukolově. První kolo pánové suvereně vyhráli. Ve druhém si losovali své posty, což by nevadilo. Problém byl v jednotném vřetenovém rozdělovači, kterému předchozí družstvo zavřelo kohout, což zůstalo z naší strany bez povšimnutí, tedy až do doby, kdy zabránil průniku vody do "céčka" proudaře. Po součtu časů neobhájili naše loňské prvenství, ale brali pěkné 2. místo z 8.

Olešnický dvojboj 10.9. 2016

12. září 2016 v 19:39 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 10.9. jsme uspořádali již 11. ročník soutěže Olešnický dvojboj mladých hasičů zařazené do seriálu Českobudějovický dvojboj. O stále se zvyšující oblibě naší soutěže svědčí přihlášení rekordních 43 družstev z nichž se zúčastnilo 39, dvě přípravky, 20 družstev mladších žáků a 17 starších žáků. Soutěžilo se ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku, prvně na dvě základny, což značně urychlilo průběh. Soutěž byla zahájena nástupem po 13:00 a první družstva startovala v 13:30. Starší začínali štafetou a mladší útokem.
Požárnímu útoku mladších žáků předcházely pokusy přípravek ze Srubce a Starých Hodějovic. Parádní podívaná na mrňause, kdy úspěšnější byli Srubečtí (také jich je téměř dvakrát tolik). Naše družstvo mladších žáků startovalo jako 3. v pořadí. Koš zvládl Kuba s Peťou výborně, Kája všem ukázala, jak se zapojuje a roztahuje "béčko", na rozdělovači vládla Natálka spolu s Eliškou Ježkovou, která nahradila marodící Áďu, pravý proud zaběhla zkušená Vikča a levý spolu se zapojením "béček" Eliška Hájíčková. Vše se ale bez chybek neobešlo, Natálce se otevřel kohout na rozdělovači a Eliška kapku prostříkala, i tak dosažený hodně slušný čas 21,74s přinesl skvělé 3. místo, za 1., neskutečným, Lišovem III, který dosáhl času 18,10s a druhými Chrášťanami (20,69s). Kategorii starších zpočátku v útoku ovládl Lišov II, časem 15,99, ale později je ještě překonal Srubec časem 15,87s, opět neskutečné. 3. skončily Strážkovice I (16,96s).
Štafetu starších suverénně ovládl Lišov I časem 52,93s, 2. byly Dobřejovice (57,60s) a 3. Lišov II (59,24s). Štafeta kategorie mladších byla napínavější. My jsme po letech sestavili dvě pětičlenné hlídky. Ve druhé si svou soutěžní premiéru odbyla Verča na postu velitelky. Zvláště první hlídce se štafeta vydařila na jedničku, i když se kapku šťouchala Vikča s Eliškou při obíhání kuželu, ale obešlo se to jen tak tak bez trestných a navíc s naším historicky nejlepším časem 70,56s. Hned na úvod jsme nasadily laťku hodně vysoko. Překonat nás se podařilo pouze družstvu Lišov III, a to těsně, časem 70,31s, na třetím místě pak skončilo Roudné (71,57s). Štafetu si odběhly i obě přípravky. Fakt roztomilé.
Celkové pořadí starších žáků vyhrál Lišov II se součtem pořadí z disciplín 5, 2. se umístil Srubec (součet 6) a třetí byly Strážkovice I (součet 7). Kategorii mladších ovládl Lišov III jako vítěz obou disciplín, na vynikající 2. příčce se umístilo naše družstvo se součtem 5 a třetí byly Chrášťany (součet 7). Kategorii přípravek pochopitelně vyhrála obě družstva.
Organizačně, i přes počáteční obavy s počtem družstev, vše klaplo. Požární útok byl ukončen těsně před 16:00 hodinou, tedy cca 2,5 hodiny po startu prvního družstva a závěrečný nástup s vyhodnocením byl kolem 16:30. Zmrzlin se opět vytočilo přibližně 1000, nebe bylo bez mráčku, na závěr se děcka zchladila ostřikovači na fotbalovém hřišti, no paráda…

Za podporu děkujeme obci Olešník, Skupině ČEZ v rámci projektu Oranžový rok 2016, FK Olešník (jmenovitě zejména Mgr. Slavomíru Vařákovi), obci Dříteň a jejím zaměstnancům za postavení stanu, firmám MATTEO s.r.o., Madeta a.s., Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., DJ Vlastovi Hájíčkovi, Láďovi Bauerovi s časomírou, p. Václavu Dvořákovi a všem rozhodčím. (Omlouvám se těm na které jsem zapomněl.)

XIII. Setkání hasičů v Dolním Bukovsku 3.9.16

4. září 2016 v 19:45 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Na XIII. ročník Setkání hasičů v Dolním Bukovsku náš sbor prvně vyslal všechna soutěžní družstva, muže "A" závodící s PS-12 a PS-8, muže "B" s PS-8, ženy "A" s PS-12 a PS-8, ženy "B" s PS-12 a mladší mladé hasiče. Na soutěži jsem nebyl, tak pouze stroze z doslechu.
PS-12
Muži "A" - Kuba prostříkal, jelikož mu problikl terč, ale sklopka zcela nespadla. Čas 25,34s a 2. místo z 5.
Ženy "A" - zřejmě bez problému, parádní čas 22,42s a 2. místo z 9.
Ženy "B" - Elišce brzy vypadl kotouč, tak byla dále od nástřikové čáry a kapku prostříkala. Čas 26,22s 5. místo z 9.
PS-8
Muži "A" - pozdě přišla voda na PP, škoda. Čas 34,21s a 2. místo z 5.
Muži "B" - 34,05s - paráda, žádný problém, pokoření "Áčka"Úžasný a 1. místo z 5.
Ženy "A" - stříkačka nechtěla spolupracovat, i tak čas 37,73s a 3. místo z 5.
Mladí hasiči (mladší)- bohužel, obhajoba loňského zlata se nekonala. Stejný problém jako v Roudném s připojením hadice "B" na stříkačku, čas 76,47s a jasné poslední, tedy 6. místo z 6.
Celková bilance 5 pohárů, tudíž můžeme považovat výpravu za úspěšnouMrkající.