Srpen 2016

Dvojboj Roudné 27.8. 16

28. srpna 2016 v 10:25 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme se s mladými hasiči prvně zúčastnili Dvojboje v Roudném, který začínal už v 10:00 hodin. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Jelikož Natálka a Vikča jsou na dovče, museli jsme značně pozměnit sestavu, zvláště v požárním útoku. Ve štafetě nám počet stačil jen na jednu hlídku. Začínali jsme útokem, který se příliš nevyvedl. Adélka prvně na soutěži připojovala "béčko" ke stříkačce, což se jí dlouho nedařilo. Útok jsme dokončili, ale čas 34 sekund stačil až na poslední místo. Štafeta se povedla lépe, i když také nebyla bez chyb. Za čas 95,14s jsme získali pěkné 4. místo. V celkovém pořadí jsme pak obsadili 8. místo z 11 družstev. Na dvojboji se nám, i přes úmorné vedro, líbilo, soutěž rychle probíhala. Vysoutěžili jsme, podobně jako v Lišově, velký koláč a rozhodčí spolu s vedoucími dostali dva sáčky Roudenského zelí s hasičským CD - vtipné.

28.8. 16 VC Malešice a Noční v Mydlovarech

21. srpna 2016 v 13:12 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Hvězdný den holek "A"

V sobotu 20.8. jsme měli na pořadu dvě soutěže. Odpoledne patřilo Velké ceně v Malešicích a večer, se značnou částí noci, Noční soutěži v Mydlovarech. V obou soutěžích nás reprezentovala družstva žen A a B a muži.
Do Malešic jsme vyrazili v poledne. Soutěžilo se na jednu základnu, kdy muži začínali. My jako čtvrtí. Útok se nám jaksi nevyvedl. Jirka se pral s košem, Roman kapku zaspal s přidáním plynu, já se zasekl hned u základny a pak ještě prostříkal asi 1,5 sekundy oproti Patrikovi. No bída... za čas 26,30s jsme si připsali 8. místo ze 14. Kategorii žen otvíraly naše holky "A", vše jim parádně klaplo, jen Venda kapku prostříkala. I tak si za svůj parádní výkon 23,20s odvezly mega putovní pohár a trochu menší, který nám zůstane, za 1. místo z 12 družstev. Jako čtvrté z žen startovalo naše "B". Útok se jim také vcelku vydařil, Haňula sice kapku prostříkala, ale čas 24,80s stačil až na 8. místo. Kategorie žen byla vyrovnaná, času od 24 do 25 sekund dosáhlo pět družstev.
Hodina odjezdu na noční směnu byla stanovena v 19.00. Opět jsme byli samostatná a soběstačná jednotka. Ve výbavě nechyběl gril, steaky, soudek Platanu s chlazením, centrála, sezení, pro nepřízeň počasí dva slunečníky (snad jen kadibouda chyběla, třeba příštěÚžasný). Specifikem této soutěže je, že i ženy soutěží se třemi hadicemi B. Soutěžit se začalo kolem 21:15 hodin. Naši muži měli přijít na řadu 23., ale pro neúčast několika družstev se posunuli na 8. místo. No, co o tom napsat? Sání v pohodě, útok se zdál být také, jen tma schovala souboj Fandy s hadicí B a rozdělovačem, který bohužel prohrál, a ještě mu spojka pochroumala nohu. Kluci ale zabojovali a útok dokončili s časem 52,29s za který získali poslední 17. místo (celkově 23.), po nich byli už jen neplatné pokusy. Druhá desítka startujících patřila ženám. Nám opět začínalo družstvo "A". Sání vynikající, Zuzka zapojila koš jak ďas (asi když nevidí, tak se méně stydí, tzn. budeme jí zavazovat očiMrkající). Útok také bezchybný. Holky dosáhly sqělého času 28,03s, který ohrozilo jen družstvo Břehova (28,13s). Takže super, tento den druhé vítězství, jež zuřivě oslavily (tu neděli jim nezávidímS vyplazeným jazykem). Zanedlouho se představilo naše družstvo "B". Ráďě brzy upadla první hadice B, tak musela Janča počkat s plynem, ale jinak také paráda. Za čas 33,30 sekund získaly pěkné 4. místo z 9. Soutěž rychle probíhala, zejména kvůli odlišnému časovému systému přípravy základny (zřejmě převzatý z ligy), v 1:30 už bylo po všem. My jsme se zdrželi poněkud déle, byl třeba dopít soudek a vzbudit Milana D., který měl spolu s námi odvést Avii. Počasí nám přálo, pršet začalo až při závěrečném nástupu, návrat na základnu byl kolem 3. hodiny ranní. Na výkon družstva holek "A" budeme dlouho vzpomínat (doufáme, že tím nekončí, ale teprve začínajíMrkající).

VC Hrdějovice 13.8.16

13. srpna 2016 v 19:15 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dnes jsme absolvovali další soutěž ze seriálu Velká cena okresu Č. Budějovice, a to v Hrdějovicích. Jak je zde zvykem, bylo opět horko, chvílemi až dost, což ale příliš neovlivnilo naše výkony. Z naší výpravy nejprve startovaly ženy "A". Kapku problém s košem a pravá proudařka prostříkala, ale jinak hodně slušné. Za čas 32,62s (LP 28,97s) děvčata získala 6. místo z 12. Následoval útok holek "B". Kolem základny už bylo solidní loviště, což potvrdila Eliška seznámením se s ním svým pozadím, naštěstí si neublížila a pokračovala v útoku. Obě proudařky vcelku rychle nastříkaly terče, ale časomíra se jaksi pozapomněla zastavit. Musely si tedy útok na závěr zopakovat, a ne jediné. Časomíra zlobila celou soutěž. Opakovaný pokus se obešel bez pádu a i dalších chyb, vyplatil se. Obě proudařky nastříkaly téměř současně a navíc v parádním čase 28,88s, za který získaly skvělé 2. místo z 12. My, tedy muži, jsme téměř uzavírali soutěž jako 17. startující z 18 družstev. Kolem základny jsme už měli také poněkud vlhčeji a blátivěji než by fotbalisté snesli, ale to nám nevadilo. Menší chybku měl jen Kuba, který má díky nedávnému nedorozumění se svou motorkou ještě pochroumané zápěstí a tak upustil hadici dříve než je vhodné a motala se nám tím pod nohami. Kluci nastříkali téměř současně (rozdíl 0,07s) a navíc v našem rekordním čase 28,39s (dosud jsme měli nej výsledek na nástřikové terče v ČB 2012 - 28,56s), který ale stačil "až" na 5. místo. Neskutečný výsledek předvedli muži z Dubičného - 25,56s.