°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

Ženy - Okresní soutěž - České Budějovice 4.6. 16

9. června 2016 v 18:54 | Marťa Lišková |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dne 4.6. 2016 se naše družstvo žen zúčastnilo okresní soutěže v Českých Budějovicích, na kterou postoupilo z obvodového kola. K radosti všech začínala tato soutěž již v 8:00 a tak jsme vyráželi značně zívající již před sedmou ranní. Soutěžilo se v požárním útoku, štafetě 4x100m s překážkami a běhu na 100m s překážkami.
Pro nás soutěž začala během na 100m s překážkami. Závodilo se ve třech drahách, takže všechno pěkně odsýpalo. Každé družstvo mohlo postavit až osm závodníků a každý měl dva pokusy, z nichž se zapsal vždy ten lepší. Do konečných výsledků se pak započítalo 6 nejlepších. Nás běželo pouze 6, a proto jsme musela každá dát alespoň jeden pokus perfektně, což se nám i povedlo. Oproti tréninku jsme všechny zlepšily své časy v průměru o 3 vteřiny. Bohužel našimi soupeřkami byly převážně dorostenky a to se podepsalo na výsledku. Naše vylepšené časy nestačily na víc než 7. místo z celkového počtu osmi družstev.
Po sprintech nás čekal požární útok. Abychom nemusely běžet v šesti, vypomohla nám na stroji Janča Nováková a i zbytek postů zaznamenal změny. Premiérově si Dana Lafatová perfektně střihla "B" a Venda Dvořáková parádně zaběhla pravý proud, zbytek postů byl obsazen standardně: Zuzka Čepelková koš, Jarka Kuboušková sání, Pavlínka Hucková rozdělovač a Martina Lišková levý proud. Tato sestava nám zajistila krásný 3. čas! Dlužno dodat, že jsme běžely na jistotu - při přípravě jsme zjistily, že nám chybí pojistka na rozdělovači a to jednomu na rychlosti zrovna nepřidá. Ani přiběhnutí k základně nepatřilo k těm nejsvižnějším - startovaly jsme jako poslední a kolem základny byl rybník, s jehož hloubkou by si neporadil ani Jakub Krčín.
Na závěr jsme se pokusily ještě něco urvat při štafetě. Rvala se Venda s oknem, Martina s překážkou, Jarka s kladinou a hadicemi a Pavlínka s PHP. Rvačky nám ale asi moc nejdou… 8. místo.
Suma sumárum jsme si vyběhaly pěkné 7. místo v konkurenci, kterou bychom suverénně porazily v počtech porozených dětí J. Zároveň chceme poděkovat našim chlapům. Celý den nám úžasně pomáhali a byli jednoznačně nejlepší! A protože jsme toho za celý den neměly dost, víc než půlka družstva si šla zaběhat na půl maraton.

Požární útok: 26,16s - 3. místo
Štafeta 4 x 100 metrů: 82,36 s - 8. místo
100 metrů s překážkami: 151,78 s - 7. místo
Celkové umístění: 7. z 8