°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2016

VC Nové Homole 25.6. 16

25. června 2016 v 20:36 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dnes jsme se byli pokusit porušit tradici na Velké ceně v Nových Homolích spočívající v nepovedených pokusech. Naše představení započaly holky "A", kapku chybka na prouduÚžasný, ale jinak slušné. Čas 35,72s a 6. místo z 11. Druhé dějství: my, tedy muži, já dostal důvěru na pravém proudu (páč Kuba si válí šunky u moře a nikdo útlejší se nenašelS vyplazeným jazykem). Výkon byl vcelku bez problému, takže komedie se nekonala, nicméně s časem 31,56s jsme obsadili až 6. místo z 13. Mazec předvedli chlapi z Borovan časem těsně pod 26 sekund. Nejlepší nakonec nám předvedly holky "B", kdy zvláště Eliška zaslouží uznání za nástřik něco přes pět sekund. S časem 30,13s získaly parádní 2. místo z 11. Počasí vydrželo, celé odpoledne se kolem honil hrom s bleskem, ale zřejmě se nedohonily a i naše místní smůla snad byla prolomena.

Oslava 115. výročí založení SDH Olešník - 11.6. 2016

16. června 2016 v 18:11 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 11. června jsme oslavili 115. výročí založení SDH Olešník. Slavnost byla zahájena ve 14:00 nástupem před obecním úřadem, kde přítomné přivítal starosta sboru Jaroslav Kuboušek, starosta obce JUDr. Jaroslav Pavlica, starosta OSH a KSH Mgr. Jiří Žižka spolu se svou náměstkyní paní Marií Kolářovou. Po seznámení s programem předal starosta obce čestné stráži sboru nový, a zřejmě i historicky první, prapor. Poté členové pozvaných sborů a SDH Olešník spolu s hosty v pochodovém tvaru obešli náves a u kapličky pater Miroslav Šašek požehnal praporu. Průvod pokračoval k pomníku padlých spoluobčanů ve světových válkách, kde byl za zvuku hymny položen věnec a pater M. Šašek pronesl modlitbu za zesnulé. Od pomníku se pokračovalo až k hasičské zbrojnici, které pater M. Šašek také požehnal. Zde byli obdarováni hosté a zástupci pozvaných sborů pamětním listem, vlaječkou k výročí, brožurou s historií sboru a pamětní medailí k přestavbě a přístavbě zbrojnice, ke které došlo v roce 2014. Následovalo ocenění zasloužilých členů SDH Olešník Čestnými uznáními SDH a OSH a medailemi Za příkladnou práci (Květa Krejčová, Dana Kuboušková, Josef Lexa, František Mádl, Miloslav Novák, Václav Smrž), Za zásluhy (Stanislav Peterka, František Štrob) a Sv. Floriána (František Liška, Jaroslav Kuboušek). Starosta obce připnul pamětní stuhu k praporu a udělil od obce zvláště vyrobené medaile Sv. Floriána (Josef Lexa, Stanislav Peterka, Václav Dvořák, František Štrob a Josef Pivec - in memoriam), pamatoval také na naše nejmladší, tedy družstvo mladých hasiček, kterým za úspěch v obvodovém kole hry Plamen předal permanentku na letní plovárnu. Program pokračoval divadelním představením žáků ZŠ Olešník Noc na Karlštejně na sále pohostinství a večerní taneční zábavou s dechovou kapelou Šumavanka, která provázela i celou oslavu.
Za finanční podporu oslavy děkujeme obci Olešník a JETE (Skupina ČEZ). Za požehnání praporu a zbrojnici děkujeme pateru Miroslavu Šaškovi. Za účast děkujeme Mgr. Jiřímu Žižkovi, starostovi OSH a KSH, p. Marii Kolářové, náměstkyni starosty OSH a členům SDH Bavorovice, Dolní Bukovsko, Dříteň, Chlumec, Mydlovary, Nákří, Pištín, Purkarec, Záboří a Zahájí.

Ženy - Okresní soutěž - České Budějovice 4.6. 16

9. června 2016 v 18:54 | Marťa Lišková |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dne 4.6. 2016 se naše družstvo žen zúčastnilo okresní soutěže v Českých Budějovicích, na kterou postoupilo z obvodového kola. K radosti všech začínala tato soutěž již v 8:00 a tak jsme vyráželi značně zívající již před sedmou ranní. Soutěžilo se v požárním útoku, štafetě 4x100m s překážkami a běhu na 100m s překážkami.
Pro nás soutěž začala během na 100m s překážkami. Závodilo se ve třech drahách, takže všechno pěkně odsýpalo. Každé družstvo mohlo postavit až osm závodníků a každý měl dva pokusy, z nichž se zapsal vždy ten lepší. Do konečných výsledků se pak započítalo 6 nejlepších. Nás běželo pouze 6, a proto jsme musela každá dát alespoň jeden pokus perfektně, což se nám i povedlo. Oproti tréninku jsme všechny zlepšily své časy v průměru o 3 vteřiny. Bohužel našimi soupeřkami byly převážně dorostenky a to se podepsalo na výsledku. Naše vylepšené časy nestačily na víc než 7. místo z celkového počtu osmi družstev.
Po sprintech nás čekal požární útok. Abychom nemusely běžet v šesti, vypomohla nám na stroji Janča Nováková a i zbytek postů zaznamenal změny. Premiérově si Dana Lafatová perfektně střihla "B" a Venda Dvořáková parádně zaběhla pravý proud, zbytek postů byl obsazen standardně: Zuzka Čepelková koš, Jarka Kuboušková sání, Pavlínka Hucková rozdělovač a Martina Lišková levý proud. Tato sestava nám zajistila krásný 3. čas! Dlužno dodat, že jsme běžely na jistotu - při přípravě jsme zjistily, že nám chybí pojistka na rozdělovači a to jednomu na rychlosti zrovna nepřidá. Ani přiběhnutí k základně nepatřilo k těm nejsvižnějším - startovaly jsme jako poslední a kolem základny byl rybník, s jehož hloubkou by si neporadil ani Jakub Krčín.
Na závěr jsme se pokusily ještě něco urvat při štafetě. Rvala se Venda s oknem, Martina s překážkou, Jarka s kladinou a hadicemi a Pavlínka s PHP. Rvačky nám ale asi moc nejdou… 8. místo.
Suma sumárum jsme si vyběhaly pěkné 7. místo v konkurenci, kterou bychom suverénně porazily v počtech porozených dětí J. Zároveň chceme poděkovat našim chlapům. Celý den nám úžasně pomáhali a byli jednoznačně nejlepší! A protože jsme toho za celý den neměly dost, víc než půlka družstva si šla zaběhat na půl maraton.

Požární útok: 26,16s - 3. místo
Štafeta 4 x 100 metrů: 82,36 s - 8. místo
100 metrů s překážkami: 151,78 s - 7. místo
Celkové umístění: 7. z 8

Dorostenky - Okresní soutěž - Č. Budějovice 3.6. 16

5. června 2016 v 14:18 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V pátek 3.6. jsme se zúčastnili s dorostenkami okresní soutěže na stadionu SKP v Českých Budějovicích. Tentokrát naše děvčata Adélku, Anetku, Elišku, Hedušku a Ráďu doplnila Verča Kalinová z Chrášťan a Anička Nejedlá z Krasejovky, posily to byly vskutku kvalitní.
Ze zbrojnice jsme odjížděli v 11:30, soutěž začínala ve 13:00, tak bylo dost času na přípravu a menší trénink. Dorostenek přijelo 5 družstev, dorostenců 3. První disciplínou byl požární útok, opět se stříkačkou Fox Rosenbauer, kterou nám obsluhovala Verča. Tentokrát proběhla instruktáž. Anička zastala pravý proud. A naše holky byly na obvyklých postech - Áďa na koši, Anetka nabírala, Ráďa - béčka, Heduška - rozdělovač a Eliška - levý proud. Útok se holkám povedl parádně, jen co proudařky srazily terče, bouchla druhá hadice BS vyplazeným jazykem. S časem 25,43 získaly na úvod parádní 2. místo. Následoval test, všechny bezchybné (pochvalaÚžasný), takže 1. místo (dvě družstva měla 1 chybu a rázem byla 4.). Další v pořadí byla štafeta 4 x 100 metrů, kde Áďa měla pauzu. První pokus absolvovaly jen naše holky - okno Eliška, překážku Heduška, kladinu s hadicemi Anetka a PHP přenášela Ráďa. Anet se kapku zasekla u zapojení hadice do rozdělovače, ale jinak slušný pokus (čas 79,51). V druhém pokusu šla Verča na překážku a Anička přenášela PHP. Pokus se tentokrát obešel bez větší chyby, ale i tak čas 75,59 stačil až na 4. místo. Na 3. místo holky ztratily necelou sekundu a 1. Srubec měl čas 70,68, takže fakt vyrovnané výkony. Po 3. disciplíně jsme tak drželi průběžné 2. místo, pak ale byl na pořadu běh na 100 metrů s překážkami, nejnáročnější disciplína. Na holkách, nejen na našich, se už začala podepisovat únava. Bylo vidět poměrně dost pádů, některé fakt ošklivé. Nám spadla Anička při sbíhání z kladiny při prvním pokusu, což naštěstí odnesla jen odřeným kolenem, Áďa spadla přímo z kladiny, bez následku. Patrně ani jedna z našich závodnic neměla oba pokusy bez nějaké chyby. Počítalo se ale pět nejlepších pokusů, tak šance byla. Zvláště pak po druhém pokusu Verči, která proletěla tratí za 20,10s, což byl 2. nejlepší čas. Součet nám dal 116,38s (průměr 23,28s) a necelou sekundu za 4. místem. V celkovém pořadí se pak děvčata umístila na parádní 3. příčce za 1. Lišovem a 2. Srubcem. Takže velká pochvala. Konkurence byla vskutku veliká, k vidění byly špičkové výkony, a to jak dorostenců, tak dorostenek, což jen dokazuje, že této kategorii se mohou věnovat jen nejlepší sbory se širokou členskou základnou.

Den dětí v MŠ 1.6. 16

5. června 2016 v 11:32 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Ve středu 1.6. jsme s mladými hasiči spolupořádali den dětí v Mateřské školce. Program je čím dál pestřejší, a tak jsme opět naše vystoupení pojali jako trénink, tedy dvakrát jsme předvedli požární útok a pak řádili s džberovými stříkačkami a samozřejmě i vyzkoušeli všechny ostatní atrakce.