°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Plamen - Olešník - Jarní část obvodového kola 7.5. 16

10. května 2016 v 10:58 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

V sobotu jsme pořádali jarní část obvodového kola hry Plamen mladých hasičů. Z přihlášených 46 družstev dorazilo 44, tedy přibližně 400 závodníků, tak to byl pěkný mazec. V podzimní části se prvně soutěžilo ve všech třech štafetách, na jarní tedy zbyl požární útok a závod požárnické všestrannosti. V požárním útoku se soutěžilo na dvě základny a jedny terče, což značně urychlilo průběh. O doplňování kádí se postarali kluci s cisternou z SDH Dříteň. ZPV se z větší části běžel na louce za řadovkami a sousedními domy, celá trať měřila téměř 2 km se šesti stanovišti. Na prvním byla střelba ze vzduchovek, na druhém přelaňování, na třetím se vázaly uzly, na čtvrtém se závodníci potýkali s buzolou a topografickými značkami, na pátém předvedli zdravovědu a na posledním se prověřovaly znalosti v požární ochraně. Mladší žáci, tedy i my, začínali útokem, starší ZPV.
Z podzimní části jsme měli zaděláno na pěkný výsledek. Ve všech třech štafetách, a i průběžně, jsme obsadili 2. místo. Bohužel ale před nedávnem si Vikča zlomila palec levé ruky, tak jí na pravém proudu při požárním útoku musela nahradit Kája, čímž Terezce ke koši a zapojení hadic B, přibylo ještě spojení hadic C, což jí k, už tak značné, nervozitě nepomohlo. Hadice zapojila parádně, ale koši se nějak nechtělo... Úžasný. Výsledný čas 35,12s znamenal až 5. místo. Po přibližně dvou hodinách se děvčata připravila na start ZPV. Odbíhala jako druhá z mladších žáků, kdy už Slunce pěkně hřálo. Vzduchovky nic moc, přelaňování celkem dobré, i když některým ho jen těsně rozhodčí neuznali, i na ostatních stanovištích se pár chybek objevilo, ale celkově to na premiéru bylo slušné. Kapku problém dělal ve vedru i běh, příště už ale všichni budou vědět do čeho jdou. V ZPV jsme tedy skončili 4. V celkovém pořadí jsme obsadili pěkné 3. místo ze 7 za prvními Chrášťanami a druhým Dolním Bukovskem a jelikož v Bukovsku mají málo závodníků, přenechali nám postup na okresní kolo.
Organizačně až na pár drobností (přivezli nám zkaženou polévku...) vše klapalo, zahájení bylo v 8:30 a vyhlášení výsledků asi ve 13:30, takže se vše zvládlo rychle. Na přípravě soutěže se nás podílelo kolem 30, ale i tak to byl záhul… a navíc odpoledne čekala družstvo mužů "A" a obou družstev žen první Velká cena okresu v Mydlovarech a poté položení věnce k pomníku padlých ve světových válkách.