°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

Květen 2016

Dvojboj - Týn nad Vltavou 22.5. 16

23. května 2016 v 18:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Včera jsme s mladými hasičkami a nově i hasičem Kubou vyrazili na dvojboj do Týna nad Vltavou. Počasí bylo až tropicky letní, tedy úmorné. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetovém běhu na 400 metrů s překážkami CTIF. Jelikož soutěžíme v kategorii mladší žáci, začínali jsme požárním útokem. Na rozdělovači si odbyl premiéru Kuba, Elišce přibyl ke spojení svých hadic a proudnice ještě spoj hadic B, aby se Terča mohla věnovat pouze koši a hned se dostavil úspěch. Dosažený čas 21,63s překonala pouze družstva Chrášťan a Starých Hodějovic, takže na úvod parádní 3. místo. Po osvěžení byla na řadě štafeta. Na soutěž nám jelo 10 dětí, tak jsme mohli v klidu obsadit všech 9 drah. Natálka byla pouze náhradník - fanoušek. Všichni běželi jak o závod, i tak se ale dostavila chybka při předávce proudnice Vikči a Kuby, která jim spadla na zem. Vikča duchapřítomně okřikla Kubu, který ji chtěl sebrat a sebrala ji sama, čímž nám ušetřila 10 trestných sekund, Eliška si také napravila připojení hadice na jeden zub do rozdělovače, takže se pokus obešel bez trestných sekund a navíc s parádním časem 116,12s, naším historicky nejlepším a překonaným pouze Chrášťanami. Součet pořadí 3+2 nám přinesl celkové pěkné 3. místo z 9. Na závěrečném nástupu všichni dostali od pořadatelů nanuky a zmrzliny, na nás vyšla Ruská zmrzlina, která děcka přetvořila na čuňátka, tak medaile převzala řádně upatlána.

Obvodová soutěž - Sedlec 14. 5. 16

16. května 2016 v 13:10 | Fanda Mádl |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu nás čekala Obvodová soutěž. Dle předpovědi počasí nás pronásledovaly přeháňky…takové zpožděné aprílové počasí… slunce, mraky, deštík, slunce… Letošní Obvodová soutěž se skládala z požárního útoku a z běhu 100 metrů s překážkami.
Muži začali útokem, kde po drobných chybách skončili s časem 30,335s na 5. místě. Překážky 100m se našim mladým chlapcům tak zalíbily, že si některé překážky dali 2x Úžasný, ale všichni to zvládli bez újmy na zdraví, nejúspěšnější byl Jirka Hucek na 9. místě a Jirka Liška jako 10. z 23.
Ženám A se útok povedl na výbornou, čas 23,561s a 1.místo. Překážky zdolaly s přehledem, bylo znát, že pilně trénovaly, nejúspěšnější byla Pája Hucková jako 7. a hned po ní Marťa Lišková a Míša Gondeková. Svými výkony vybojovaly postup do Okresního kola z celkového 1. místa ze 4. Děvčata, hodně štěstí na okresu!
Holky B byly v útoku pomalejší o 0,6s (24,123s), takže se umístily na krásném 2. místě. Překážky sice zdolaly rychleji než ženy A, (Hedvika Vávrová 3., Ráďa Lukáčová 4., Eliška Vávrová 5.), ale celkově to na postup nestačilo, i tak pěkné celkové 2. místo.
Takže holky A i B…chválíme, chválíme… jen tak dál!

VC Mydlovary 7.5. 16

16. května 2016 v 12:52 | Fanda Mádl |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Seriál Velkých cen začal v Mydlovarech. Na tuto akci jsme vyrazili s třemi družstvy: ženy A, ženy B a muži. Celý den byl pro nás velmi náročný. Už od ranních hodin jsme organizovali jarní kolo dětské hry Plamen mladých hasičů (byl to mazec, přibližně 400 dětí). Počasí jsme měli jak na objednávku, sluníčko a sluníčko.
Po vyhlášení a rozdání pohárů vyrazila soutěžní družstva dospělých do Mydlovar. V Olešníku zůstala pracovní četa, která vše uklidila, jako by se u nás nic nedělo. Po soutěži v Mydlovarech se naše soutěžní družstva spojila s pracovní četou a starostou obce panem Pavlicou. Slavnostním průvodem jsme došli k pomníku padlých spoluobčanů za světových válek a položili věnec .
Termínem hry Plamen jsme se letos trefili i do průjezdu historických vozidel naší obcí, která startovala z Křivonosky. Takže přihlížející fanoušci mladých hasičů si mohli prohlédnout tyto historické klenoty. Jen my, pořadatelé, jsme vozidla mohli obdivovat jen na fotkách L.
Ale teď k VC Mydlovary. Tým mužů zaběhl svůj historicky nejrychlejší požární útok časem 22:38s, ale ve velké konkurenci to stačilo až na 4. místo. Ženy A krásně rozběhly útok, ale kvůli nespojeným savicím měly neplatný pokus, škoda, s časem 23,85s by byly druhé. Holky B také krásně rozběhly, ale výsledný čas 33,89s stačil na 5. místo z 10.
Chtěl bych poděkovat všem bratrům a sestrám hasičům za zvládnutí celého dne. (F.M.)

Plamen - Olešník - Jarní část obvodového kola 7.5. 16

10. května 2016 v 10:58 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

V sobotu jsme pořádali jarní část obvodového kola hry Plamen mladých hasičů. Z přihlášených 46 družstev dorazilo 44, tedy přibližně 400 závodníků, tak to byl pěkný mazec. V podzimní části se prvně soutěžilo ve všech třech štafetách, na jarní tedy zbyl požární útok a závod požárnické všestrannosti. V požárním útoku se soutěžilo na dvě základny a jedny terče, což značně urychlilo průběh. O doplňování kádí se postarali kluci s cisternou z SDH Dříteň. ZPV se z větší části běžel na louce za řadovkami a sousedními domy, celá trať měřila téměř 2 km se šesti stanovišti. Na prvním byla střelba ze vzduchovek, na druhém přelaňování, na třetím se vázaly uzly, na čtvrtém se závodníci potýkali s buzolou a topografickými značkami, na pátém předvedli zdravovědu a na posledním se prověřovaly znalosti v požární ochraně. Mladší žáci, tedy i my, začínali útokem, starší ZPV.
Z podzimní části jsme měli zaděláno na pěkný výsledek. Ve všech třech štafetách, a i průběžně, jsme obsadili 2. místo. Bohužel ale před nedávnem si Vikča zlomila palec levé ruky, tak jí na pravém proudu při požárním útoku musela nahradit Kája, čímž Terezce ke koši a zapojení hadic B, přibylo ještě spojení hadic C, což jí k, už tak značné, nervozitě nepomohlo. Hadice zapojila parádně, ale koši se nějak nechtělo... Úžasný. Výsledný čas 35,12s znamenal až 5. místo. Po přibližně dvou hodinách se děvčata připravila na start ZPV. Odbíhala jako druhá z mladších žáků, kdy už Slunce pěkně hřálo. Vzduchovky nic moc, přelaňování celkem dobré, i když některým ho jen těsně rozhodčí neuznali, i na ostatních stanovištích se pár chybek objevilo, ale celkově to na premiéru bylo slušné. Kapku problém dělal ve vedru i běh, příště už ale všichni budou vědět do čeho jdou. V ZPV jsme tedy skončili 4. V celkovém pořadí jsme obsadili pěkné 3. místo ze 7 za prvními Chrášťanami a druhým Dolním Bukovskem a jelikož v Bukovsku mají málo závodníků, přenechali nám postup na okresní kolo.
Organizačně až na pár drobností (přivezli nám zkaženou polévku...) vše klapalo, zahájení bylo v 8:30 a vyhlášení výsledků asi ve 13:30, takže se vše zvládlo rychle. Na přípravě soutěže se nás podílelo kolem 30, ale i tak to byl záhul… a navíc odpoledne čekala družstvo mužů "A" a obou družstev žen první Velká cena okresu v Mydlovarech a poté položení věnce k pomníku padlých ve světových válkách.