°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Plamen - Olešník - Obvodové kolo - Podzimní část 10.10. 15

12. října 2015 v 20:24 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 10. října jsme po mnoha letech pořádali obvodové kolo hry Plamen. V podzimní části jsme místo obvyklého ZPV (závod požárnické všestrannosti) a dvou štafet připravili všechny tři štafety najednou, tedy štafetu požárních dvojic, 4 x 60 metrů a 400 metrů s překážkami CTIF. Prvně byla soutěž určena pro tři obvody, 1. (náš), 3. a 5.(oddělená družstva z 3.). Celkem soutěžilo 41 družstev!
Naše družstvo mladších (žákyňÚžasný) po dvojboji kvůli věku opustili Daniel a Kačka, tak nás bylo osm i s nováčkem Adélkou Píchovou. Doma jsme se chtěli ukázat, alespoň jako na dvojboji, tak jsme se důkladně připravovali i v pátek před soutěží, kdy jsme měli dokončené všechny překážky.
První soutěžní disciplínou pro nás byla štafeta požárních dvojic. Povedla se parádně, bylo znát, že Natálka trénovala motání hadice i doma. Čas 83,22s přinesl nečekané 2. místo. Zhruba za hodinu jsme běželi štafetu 4 x 60 metrů, kde nás reprezentovaly dvě čtyřčlenné hlídky. První, našlápější, podala bezchybný výkon, druhá měla bohužel neplatný pokus za nepřipojení proudnice před cílem. Počítá se ale čas rychlejší hlídky, která se 65,34s získala další 2. místo. Následovala povinná zahřívací polévka před poslední štafetou 400 metrů s překážkami CTIF určenou pro devět soutěžících. Nás bylo ale jen osm, tak Eliška Hájíčková běžela dvě dráhy za sebou. I poslední štafetu jsme zvládli bezchybně a navíc s časem 116,35s, který nám přinesl další 2. místo. V průběžném pořadí jsme tedy na vynikajícím 2. místě ze 7 družstev za Chrášťanami, které vyhrály všechny štafety (přeci jen jsou kapku větší Mrkající) a před třetím Dolním Bukovskem s náskokem 3 bodů.
Organizačně vše klapalo, soutěž byla zahájena v 9:00 a poslední štafeta byla ukončena po 12:30, závěrečný nástup byl v 13:00, takže parádní průběh. Počasí se přes noc také vypršelo, tak hřiště příliš újmy neutrpělo. Sláva Vařák zařídil dobrý dlabanec (hovězí vývar a sekačka v housce), pan František Liška nám s naší menší spoluprací udělal komplet štafetových překážek, který je fakt na úrovni. JETE (skupina ČEZ) opět finančně vypomohla, tak jsme mohli soutěžící ocenit nejen poháry, ale i dobrotami. Proti případné nepřízni počasí jsme měli vypůjčený pořádný party stan ze Dřítně a tři menší z Mattea.
Druhou část hry Plamen budeme pořádat v květnu, kde se utkáme v požárním útoku a ZPV.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama