26. října 2015 v 12:29 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme provedli sběr železného šrotu, pneumatik a nebezpečných elektrospotřebičů. Opět se všeho sešlo hodně. Pneumatik jak z pneuservisu, elektrospotřebičů jak z prodejny elektra a fůra železa a jiných kovů (cca 2,5 t), za které děkujeme Úžasný.

25. října 2015 v 16:51 | Vláda |  Jednotka SDHO
24.10. (17:04 - 17:28) Cvičný požární poplach Odkaz na článek...

18. října 2015 v 18:58 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včerejší posvícenská se opět povedla. Lidí přišlo jako obvykle (kolem 60). Talisman hrál dobře. Jelikož je hospoda dosud bez hospodského, museli jsme veškerou přípravu a organizaci zajistit sami, tak bylo za barem výjimečně úsměvno, Jirka Liška se na place pěkně otáčel, Jirka Novák předváděl, jak pěkně ho Janča naučila umývat nádobíÚžasný, záchody se skvěly čistotou a vůní a stejně tak i sál (pěkně si na tom holky a klucí mákli).

Plamen - Olešník - Obvodové kolo - Podzimní část 10.10. 15

12. října 2015 v 20:24 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 10. října jsme po mnoha letech pořádali obvodové kolo hry Plamen. V podzimní části jsme místo obvyklého ZPV (závod požárnické všestrannosti) a dvou štafet připravili všechny tři štafety najednou, tedy štafetu požárních dvojic, 4 x 60 metrů a 400 metrů s překážkami CTIF. Prvně byla soutěž určena pro tři obvody, 1. (náš), 3. a 5.(oddělená družstva z 3.). Celkem soutěžilo 41 družstev!
Naše družstvo mladších (žákyňÚžasný) po dvojboji kvůli věku opustili Daniel a Kačka, tak nás bylo osm i s nováčkem Adélkou Píchovou. Doma jsme se chtěli ukázat, alespoň jako na dvojboji, tak jsme se důkladně připravovali i v pátek před soutěží, kdy jsme měli dokončené všechny překážky.
První soutěžní disciplínou pro nás byla štafeta požárních dvojic. Povedla se parádně, bylo znát, že Natálka trénovala motání hadice i doma. Čas 83,22s přinesl nečekané 2. místo. Zhruba za hodinu jsme běželi štafetu 4 x 60 metrů, kde nás reprezentovaly dvě čtyřčlenné hlídky. První, našlápější, podala bezchybný výkon, druhá měla bohužel neplatný pokus za nepřipojení proudnice před cílem. Počítá se ale čas rychlejší hlídky, která se 65,34s získala další 2. místo. Následovala povinná zahřívací polévka před poslední štafetou 400 metrů s překážkami CTIF určenou pro devět soutěžících. Nás bylo ale jen osm, tak Eliška Hájíčková běžela dvě dráhy za sebou. I poslední štafetu jsme zvládli bezchybně a navíc s časem 116,35s, který nám přinesl další 2. místo. V průběžném pořadí jsme tedy na vynikajícím 2. místě ze 7 družstev za Chrášťanami, které vyhrály všechny štafety (přeci jen jsou kapku větší Mrkající) a před třetím Dolním Bukovskem s náskokem 3 bodů.
Organizačně vše klapalo, soutěž byla zahájena v 9:00 a poslední štafeta byla ukončena po 12:30, závěrečný nástup byl v 13:00, takže parádní průběh. Počasí se přes noc také vypršelo, tak hřiště příliš újmy neutrpělo. Sláva Vařák zařídil dobrý dlabanec (hovězí vývar a sekačka v housce), pan František Liška nám s naší menší spoluprací udělal komplet štafetových překážek, který je fakt na úrovni. JETE (skupina ČEZ) opět finančně vypomohla, tak jsme mohli soutěžící ocenit nejen poháry, ale i dobrotami. Proti případné nepřízni počasí jsme měli vypůjčený pořádný party stan ze Dřítně a tři menší z Mattea.
Druhou část hry Plamen budeme pořádat v květnu, kde se utkáme v požárním útoku a ZPV.

VC České Budějovice

4. října 2015 v 10:08 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Pohárové žně pokračovaly i včera na poslední Velké ceně okresu a zároveň naší poslední soutěži sezony. Tentokrát se o další pohár do sbírky postaral tým zkušenějších holek "A". Za čas 35,50 získaly 3. místo z 13 družstev. Družstvo holek "B" bylo kapku horší. Dosáhlo času 39,07 za který získalo bramborové, tedy 4. místo. Takže také paráda. Kluci předvedli standartní výkon 35,88 (s výstřikem ve 22. sekundě), který přinesl 6. místo.
Úspěch na VC v Českých Budějovicích, více než kde jinde, ovlivňuje počasí. Soutěž začíná už v 9:00, kdy zrovna vychází Slunce za nástřikovými terči, takže hodně záleží na mlze a času startu, jak dobře proudaři vidí, či nevidí kam stříkají.
V celkovém hodnocení Velké ceny okresu se muži umístili 5. z 12 a ženy "A" také 5. z 9.