°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Olešnický dvojboj 12.9. 2015

15. září 2015 v 21:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme pořádali již 10. ročník Olešnického dvojboje pro mladé hasiče, na který dorazilo všech 34 přihlášených družstev, tak to byl organizační mazec. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Zúčastnilo se 18 družstev mladších žáků, 15 starších žáků a jedna přípravka ze Srubce. Mladší začínali požárním útokem a starší štafetou. My máme družstvo pouze mladších a na start jsme šli jako třetí v pořadí. Bohužel nám zapracovala nervozita z domácího prostředí a přítomnost mnoha příbuzných, tak jsme příliš nezazářili. Kačce neklapl koš a holky na proudech také kapku prostříkaly. Výsledný čas 25,04 s stačil až na 12 místo. Škoda, protože na třetí místo by nám stačil i čas z minulého týdne z Bukovska. No, nevadí, každý den není posvícení. O to více jsme očekávali výsledek ze štafety, kde se nám nervozita podařila překonat. Alespoň tedy první hlídce, která ji zvládla bezchybně a navíc s parádním časem 72,30 s. Náš čas překonalo pouze družstvo z Roudného a to pouze o 0,5 sekundy, takže vynikající a nečekané 2. místo. V celkovém hodnocení jsme pak skončili na pěkné 8. příčce, což je z 18 družstev více než slušné.
Celkově byly k vidění u mladších žáků kapku nevyrovnané výkony a nebo naopak je více družstev na podobně dobré úrovni, o čemž svědčí celkové hodnocení. 1. místo si odvezli do Purkarce za 5. místo ze štafety a 3. z útoku, 2. místo získal Srubec I. (3. a 6. místo) a 3. místo Roudné (1. a 8. místo). To o obvyklém vítězi kategorie starších nebylo pochyb. Dolní Bukovsko vyhrálo zaslouženě za získané 1. místo ve štafetě a 2. v útoku. Druhé skončily Chrášťany (2. a 5. místo) a třetí ZOO bez dílčích úspěchů, tedy 5. a 4. místo. Stojí za zamyšlení, jestli nebyl trochu spravedlivější dřívější systém, tedy sčítat časy a ne pořadí.
Počasí se k nám, po loňském výpadku, opět naklonilo, zmrzlin se vytočilo přes 900, organizačně vše klapalo (závěrečný nástup byl zhruba v 17:00 hodin), takže nás můžu samolibě pochválitÚžasný.
SDH Olešník tímto děkuje, všem, kteří se na 10. ročníku dvojboje nějakým způsobem spolupodíleli:
Obec Olešník, FK Olešník, JETE (skupina ČEZ), MATTEO s.r.o., Mgr. Slavomír Vařák, Madeta a.s., Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., Terno COOP, DJ Calvera (Míra Peterka), Láďa Bauer s časomírou, Zlimet s.r.o., Autoservis Jiří Hucek a všem rozhodčím a časoměřičkám... (omlouvám se těm na které jsem zapomněl)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama