Září 2015

VC Neplachov 26.9. 15

28. září 2015 v 9:39 | Fanda Mádl |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Svatováclavské klání v Neplachově jsme sbor reprezentovali třemi týmy: ženy "A", ženy "B" (dorostenky) a muži. Chlapi startovali hned jako druzí, útok se podařil a časem 23:17 obsadili 4. místo (zase brambory…to asi že je ten podzim a sběr brambor?? ;-)) společně s týmem Zaliny B, který měl stejný čas. Prvních 5 týmů běželo superfinále, což se nás také týkalo. Naši naběrači se netrefili do kádě, troják nám skolil "trojníka"… béčkař ale duchapřítomně zasáhl a s časem 24:30 stačil na krásné 2. místo.
Ženy "A" s časem 26:83 odběhly vydařený útok, který stačil na 5. místo. Děvčata "B" s časem 26:13 obsadila 3. místo. Což pro obě družstva také znamenalo běh v superfinále. Ženy "A" si doběhly pro 4. místo a děvčata "B" vybojovala krásné 2. místo.
Před superfinálem se ochladilo, foukal vítr a všichni už jsme byli prochladlí. Hřál nás ale adrenalin z účasti všech tří družstev v superfinále. Odměnou nám byla metrová štangle salámu, soudek pivka, becherovka, vínko… a jeden pohár do sbírky :-).
17-tý Neplachovský pohár se letos běžel již naposledy na fotbalovém hřišti, protože příštím rokem se začne budovat přes hřiště dálnice D3.
Letošní září bylo pro náš sbor zřejmě nejúspěšnějším sportovním měsícem historie. Každý týden jsme absolvovali nějakou soutěž, včetně mladých hasičů a na každé jsme získali alespoň jeden pohár. Celkem jich bylo 8 plus dva putovní za první místa.

Memoriál J. Maška - Týn nad Vltavou 19.9. 15

20. září 2015 v 10:42 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme byli v Týně nad Vltavou na Memoriálu Jana Maška, tedy pohárové soutěži historických stříkaček. Soutěž je pojata spíše jako přátelské setkání, takže je vždy pohoda. K vidění byly stříkačky PS-8 a tři krásně zrestaurované červené, kolové 16 Smékal. Svou premiéru si odbyla i naše zrestaurovaná DS-16. O pohár se utkalo mimo našich mužů "A" a "B" dalších sedm družstev a dvě družstva žen. Požární útok probíhá "po staru", saje se bez nabírání a hadice se rozhazují a spojují až na dráze, což zvládla i týnská družstva mladých hasičů. Stříkalo se na 5 litrové nástřikové terče. Soutěž zahájilo naše družstvo "A" s PS-8 bezkonkurenčním časem 37,02s (o 2,5s lepším než loni), který nám zajistil suverénní obhajobu 1. místa, zkrátka se projevil páteční trénink s jedním pokusemÚžasný. Družstvo "B" nastoupilo bez tréninku a navíc povolalo p. Dvořáka na post "béčkaře", jenž byl na závěr oceněn jako absolutně nejstarší závodník. Předvedl nám i jak se nemají rozhazovat hadiceMrkající, vše ale dobře dopadlo a dokončili s časem 53,21s (o 1 sekundu lepším než loni) na 6. místě. Soutěž jsme ukončili opět my ("A" - nazvané Olé 16) s DS-16. No, prostříkal jsem dobré 4 sekundy, ale i tak čas 44,63s bez problému stačil na 2. místo (3. Předčice měly 50,00s), takže paráda. Příští ročník prý budou dvě kategorie PS-8 a DS-16, což rozhodně bude spravedlivější, jelikož nám bylo kapku trapné získat poháry za 1. a 2. místo v jedné kategorii dvěma útoky téhož družstva. Opět jsme odjížděli poslední z posledních a ve formě ... (fakt se nám v Týně líbí).

Olešnický dvojboj 12.9. 2015

15. září 2015 v 21:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme pořádali již 10. ročník Olešnického dvojboje pro mladé hasiče, na který dorazilo všech 34 přihlášených družstev, tak to byl organizační mazec. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Zúčastnilo se 18 družstev mladších žáků, 15 starších žáků a jedna přípravka ze Srubce. Mladší začínali požárním útokem a starší štafetou. My máme družstvo pouze mladších a na start jsme šli jako třetí v pořadí. Bohužel nám zapracovala nervozita z domácího prostředí a přítomnost mnoha příbuzných, tak jsme příliš nezazářili. Kačce neklapl koš a holky na proudech také kapku prostříkaly. Výsledný čas 25,04 s stačil až na 12 místo. Škoda, protože na třetí místo by nám stačil i čas z minulého týdne z Bukovska. No, nevadí, každý den není posvícení. O to více jsme očekávali výsledek ze štafety, kde se nám nervozita podařila překonat. Alespoň tedy první hlídce, která ji zvládla bezchybně a navíc s parádním časem 72,30 s. Náš čas překonalo pouze družstvo z Roudného a to pouze o 0,5 sekundy, takže vynikající a nečekané 2. místo. V celkovém hodnocení jsme pak skončili na pěkné 8. příčce, což je z 18 družstev více než slušné.
Celkově byly k vidění u mladších žáků kapku nevyrovnané výkony a nebo naopak je více družstev na podobně dobré úrovni, o čemž svědčí celkové hodnocení. 1. místo si odvezli do Purkarce za 5. místo ze štafety a 3. z útoku, 2. místo získal Srubec I. (3. a 6. místo) a 3. místo Roudné (1. a 8. místo). To o obvyklém vítězi kategorie starších nebylo pochyb. Dolní Bukovsko vyhrálo zaslouženě za získané 1. místo ve štafetě a 2. v útoku. Druhé skončily Chrášťany (2. a 5. místo) a třetí ZOO bez dílčích úspěchů, tedy 5. a 4. místo. Stojí za zamyšlení, jestli nebyl trochu spravedlivější dřívější systém, tedy sčítat časy a ne pořadí.
Počasí se k nám, po loňském výpadku, opět naklonilo, zmrzlin se vytočilo přes 900, organizačně vše klapalo (závěrečný nástup byl zhruba v 17:00 hodin), takže nás můžu samolibě pochválitÚžasný.
SDH Olešník tímto děkuje, všem, kteří se na 10. ročníku dvojboje nějakým způsobem spolupodíleli:
Obec Olešník, FK Olešník, JETE (skupina ČEZ), MATTEO s.r.o., Mgr. Slavomír Vařák, Madeta a.s., Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., Terno COOP, DJ Calvera (Míra Peterka), Láďa Bauer s časomírou, Zlimet s.r.o., Autoservis Jiří Hucek a všem rozhodčím a časoměřičkám... (omlouvám se těm na které jsem zapomněl)

XII. Setkání hasičů v Dolním Bukovsku 5.9. 15

6. září 2015 v 11:37 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme vyrazili na již XII. setkání hasičů do Dolního Bukovska a tentokrát v dosud nejhojnějším počtu. Muži "A" soutěžící s PS-8 i PS-12, muži "B" s PS-8, ženy "B" s PS-12 a mladší žáci mladých hasičů. Pro velký počet družstev nám zkrátili čas na přípravu základny z 5 minut na tři, což některé ještě více znervóznilo Mrkající. První startovali muži "A" s PS-12. Zádrhel na koši přinesl mizerný čas 28,58s, který ale kupodivu stačil na 4. místo z 9. Úvod nic moc, ale nakonec to byla jediná kategorie bez pohárového umístění. Z našeho útoku jsem spěchal k základně mladých hasičů, kteří startovali hned po nás a jako první.
V pohodě jsme připravili základnu, vše klaplo, já jsem u stroje také nic nezkazil Úžasný,tak úspěchu nic nebránilo. Výsledný parádní čas 21,05s nikdo nepřekonal, takže první pohár i se zlatými medailemi. Po mužích nastoupily ženy. Naše družstvo "B" složené převážně z dorostenek předvedlo slušný, rozvážný, útok a s časem 26,04s získalo 2. místo ze 6. Když jim to vydrží, máme se od nich na co těšit. Pantátům se s PS-8 také dařilo. Čas 35,17s jim přinesl pěkné 3. místo ze 6 družstev. Nám se jejich čas podařilo překonat přesně o sekundu, což stačilo na 2. místo za muži ze Zlivu. Celkové shrnutí: jedno první místo, dvě druhá místa, jedno třetí a čtvrté plus řízky = všeobecný úspěchMrkající.