Květen 2015

Soutěž obvodu - Čejkovice 16.5. 15

16. května 2015 v 22:19 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Dneska jsme absolvovali soutěž našeho obvodu uspořádanou hasiči z Čejkovic na louce za vsí, čemuž odpovídal pěkně krkolomný terén. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4x100 metrů upravené místním podmínkám. Dráha štafety byla rozměřena člunkově, kdy v první dráze byly, místo okna, dvě lehkoatletické překážky za sebou (muži měli čtyři). Muži, konkrétně my, začínali útokem, ženy štafetou. Útok jsme rozběhli parádně, jen já si v půli dráhy zvrtnul kotník o nerovnost a málem jsem padl na h..ústa. Nakonec jsem úspěšně, za vydatné pomoci proudařů, dobaletil na místo a zahodil rozdělovačÚžasný, čas, na místní podmínky, nejhorší nebyl 25,84s, navíc nám přinesl parádní a nečekané 3. místo. Po našem útoku startovaly holky ve štafetě. Celkem ji zaběhly slušně, ale čas 101,63s stačil až na 4. místo. To my jsme si štafetou kapku zvedli sebevědomíS vyplazeným jazykem. Náš čas 73,13s překonali pouze kluci ze Zlivi a to jen o 3/4 sekundy (1. hlídka) a druhá o cca 1,5 sekundy. 3. Sedlec na nás ztratil 5 sekund. Takže super. Útok holkám vpředu neklapnul, a proto ho nedokončily. V celkovém pořadí jsme obsadili 3. místo z 8, kdy jsme měli stejný součet pořadí (5) jako 2. Pištín, který ale vyhrál útok, jež je rozhodující disciplínou při shodném součtu, škoda... Holky byly 5. z pěti.
Tak jsem se nudil a pročetl všechny dostupné směrnice, včetně aktualizací a po povinné druhé spojce rott na rozdělovači štafety není nikde zmínky, někdo se tam i oháněl, že už to bylo na okresní soutěži, tak jsem vyhledal video z MČR 2014 v ČB a tam měla všechna družstva druhou C spojku DIN..., takže fakt Kocourkov, včetně toho, že nám rozhodčí při útoku nakázal mezery u hadicových spojek na papír, s tím, že jsme na to zvyklí z VC, to že ale většina přítomných družstev VC nejezdí... a nebo, jestli jsme to museli jen my, když jsme běželi první, po tom jsem už nepátral

VC Ruldolfov 8.5. 15

13. května 2015 v 17:59 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Nic moc, alespoň tady chlapi, zmastili jsme předek, já se zasekl s připojením "béčka" na rozdělovač a Patrik nestíhal u PP. Holky 6. z 13 s časem 36,96s, chlapi s časem 38,85s 12. z 23 ... (nástřikové terče)

VC Mydlovary 2.5. 15

3. května 2015 v 22:10 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
2. května proběhla první Velká cena okresu ČB v Mydlovarech a na většině družstev bylo vidět nedávné probuzení ze zimního spánku, soudě dle časů... Naše příprava byla ale důkladná (v pátek prvněÚžasný). Každopádně útok nedokončilo pouze jedno družstvo mužů. Naši kluci to zas až tolik nezkazili, sice dosáhli času na sklopky 27,84s, ale i to jim stačilo na 6. místo z 12. To holky předvedly pěkné rodeo a hlavně pořádnou bojovnost. I přes opakované odpojení "béčka" od rozdělovače se jim se štěstím (v kádi zbylo asi 5,5 litru vodyMrkající) podařilo dokončit s časem 55,61 s a obsadily tak poslední, 9. příčku.

Plamen - Dubné 2.5. 15

3. května 2015 v 21:33 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme zahájili sezonu i s mladými hasiči. Křenovičtí hasiči uspořádali jarní obvodové kolo hry Plamen, stejně jako podzimní, v Dubném. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 400 m s překážkami CTIF. Podzimní kolo jsme měli odběhlé pouze s družstvem starších a na jarním nás reprezentovalo jen družstvo mladších, předpokládali jsme tedy, že obě družstva skončí poslední pro nedostatek bodů z obou kol, proto jsme odjížděli na soutěž pouze na zkušenou. Nejprve jsme startovali v útoku, který jsme s vodou trénovali pouze jednou a navíc v jiném složení. I přesto, že náš útok byl neplatný, jelikož se Karolínce ani Dádovi nepodařilo připojit hadici na přetlakový ventil (dodaný pořadatelem a provizorně zajištěný šroubovákem ...), všichni zvládli svou premiéru parádně. Chvíli jsem zvažoval protest, protože hadici se nepodařilo bezpečně připojit ani mě, ale vzhledem k tomu, že by nám opakovaný pokus stejně příliš nepomohl, nakonec jsem ho nepodal. To štafeta se povedla už lépe. Bylo nás pouze sedm a štafeta je pro devět, proto musela Natálka Růžičková a Eliška Hájíčková běžet dvě dráhy za sebou, tak měly pořádný zápřah. Dáda nám sice získal 10 trestných sekund za chybu při přelézání žebříkové stěny, ostatní vše ale zvládli bez chybičky. Výsledný čas 147,67 s přinesl 4. místo. Díky štafetě a splněné celoroční činnosti jsme dokonce obsadili celkové 5. místo ze 6, takže úspěchÚžasný. Překvapením bylo ale umístění družstva starších, kterým výkony z podzimního kola stačily na 4. místo ze 7. Pořadatelé i přes opětovné špatné počasí (déšť a neteplo) organizaci pro 34 družstev zvládli.