°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Olešnický dvojboj 13.9. 14

16. září 2014 v 22:57 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme uspořádali již 9. ročník soutěže Olešnický dvojboj, zařazený do seriálu Českobudějovický dvojboj. Tentokrát se příliš nedařilo. 14 lidí ze sboru jelo na soutěž do Dřítně a počasí nám prvně ukázalo, že umí pršet (jednou to přijít muselo). I tak ale přijelo z 31 přihlášených družstev 29, což byla více než solidní účast patnácti družstev mladších žáků, 13 starších a přípravky ze Srubce. Mladší začínali, v čele s přípravkou, požárním útokem a starší štafetou požárních dvojic. Naši starší žáci (spíše žákyněÚžasný) startovali jako třetí. Dosáhli času nejen prvně pod 1 minutu, ale také nejlepšího v historii našeho sboru 57,94s (který v letošní sezoně překonaly pouze 3 družstva z okresu!) a nebýt smolných 10 trestných sekund za málo svinutou hadici, obsadili by jsme 2. místo, takto jsme se museli spokojit z 8., což zamrzeloZamračený. Vše jsme chtěli napravit požárním útokem, ale smůla pokračovala... Při přípravě hadic se Rádě neudělalo volno. Bylo tedy jasné, že 3. startovat nebudeme, a tak jsme náš výkon posunuli až na konec, ani to však Rádě k zotavení nestačilo, a tak musel proud zvládnout Daniel, který ho zkoušel pouze jednou, a to před několika měsíci. Sice vše zvládl pěkně, ale na vyšší příčky jsme mohli zapomenout. Čas 22,86s stačil opět na 8. místo. Celkově jsme pak obsadili místo 7.
Svou premiéru si také odbylo naše družstvo mladších, startující, pro malý počet, pouze ve štafetě. Byli sice šikovní, ale v konkurenci 14 zkušenějších družstev to měli obtížné. K dosaženému času 102,44, ještě připočetli 10 trestných, za stejnou chybu jako starší, a tak skončili předposlední, ale nevadí, jejich chvíle teprve přijdou, což již bohužel nemůžeme říci o družstvu starších kde pro polovinu členek byla tato soutěž poslední v kategorii mladých hasičů, kvůli jejich věku. Snad budou stejně dobré i u dorostenek a družstva žen.
Kategorii starších bez problémů vyhrálo Dolní Bukovsko, kdy se k jejich časům nikdo ani nepřiblížil a mladší Roudné I., taktéž s výhrami jak ve štafetě tak i útoku. Roudné se stalo se ziskem 7 pohárů i nejúspěšnějším sborem.
Celkově byla soutěž, až na mrzuté počasí, snad povedená, i přes nepřítomnost mnoha členů, se organizace zvládla a nic nevázlo, vyhlášení vítězů bylo kolem 16.30. Rekord zmrzliny sice nepadl, ale i tak se jich vytočilo asi 700. Přítomna byla i Jihočeská televize a prvně i ředitel JETE Ing. M. Štěpanovský, náměstkyně starosty OSH p. M. Kolářová a jako hlavní rozhodčí vedoucí okresní rady mládeže p. J. Valenta. Soudě z reakce přítomných soutěžících na nástupu na otázku uspořádání 10. ročníku, jej zřejmě budeme muset uskutečnitMrkající.
SDH Olešník tímto děkuje, všem, kteří se na 9. ročníku dvojboje nějakým způsobem spolupodíleli:
Obec Olešník, FK Olešník, JETE, MATTEO s.r.o., Mgr. Slavomír Vařák, Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., DJ Vlasta Hájíček a Pavel Trnka, Láďa Bauer s časomírou, SDH Dolní Bukovsko s přístřeším, Autoservis Jiří Hucek a všem rozhodčím a časoměřičům...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama