°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2014

VC Neplachov 27.9. 14

28. září 2014 v 12:37 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera proběhla předposlední Velká cena okresu v Neplachově. Z našeho sboru se opět zúčastnilo družstvo mužů a žen. Holky startovaly před námi a předvedly novou strategii útoku, kdy strojnice je oproštěna od připojování savice a věnuje se pouze nahánění hadicÚžasný. Škoda jen, že se předem nedomluvily, kdo co bude dělat, takže výsledkem byla groteska, kterou by ani Chaplin nevymyslel Smějící se (nebijte mě do hlavy). Nakonec ale zdárně dokončily s časem 49,09s, jenž znamenal 11. místo z 15. Nám, jako mužům, se vedlo kapku lépe. Dosáhli jsme času 25,12s (na výsledovce je chyba), který nás dělil od 6. místa jen o 0,01s. Samochvála sice prý příliš nevoní, ale i tak se musím výjimečně pochválit (to zas bude řečíMlčící), za sestříknutí v čase 22,01s, který by stačil na 3. místo. Takto jsme získali místo 7. z 18 družstev, což byl i tak solidní výsledek.

Memoriál J. Maška - Týn n. Vlt. 20.9. 14

21. září 2014 v 20:47 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme s pantáty vyrazili na Memoriál Jana Maška do Týna nad Vltavou kde se soutěžilo s historickými stříkačkami, vesměs s PS-8, ale k vidění byli i dvě krásně zrestaurované "16" Smékal. Soutěžilo se na 2B, kdy se všechny hadice rozhazovaly. První B od základny, 2. na místě spoje a hadice C na místě rozdělovače. Sálo se z kádě bez nabírání, terče byly nástřikové, omezené na 5 litrů. Zúčastnilo se 9 družstev mužů a 3 družstva žen. My, tedy Olešník I. jsme startovali jako druzí muži. Měli jsme kapku problém u proudu..., ale vše dobře dopadlo a Kuba to stihl. Útok jsme ukončili s časem 39,51s, který nám přinesl 1.místo. Pantátové, tedy Olešník II. s Romanem, měli rozběhnuto také pěkně, ale Milan si kapku přišlápl hadici, a tak chvíli místo stříkání do terče jen tak zaléval trávu (ne že by to potřebovalaÚžasný). I tak čas 54,64s stačil, po disku jednoho družstva, na 4. místo. Takže všeobecný úspěch, což se potvrdilo i tím, že jsme odjížděli suveréně poslední, až po té co se vypilo pivo a zdlábly luxusní klobásky přímo z udírny.

Olešnický dvojboj 13.9. 14

16. září 2014 v 22:57 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme uspořádali již 9. ročník soutěže Olešnický dvojboj, zařazený do seriálu Českobudějovický dvojboj. Tentokrát se příliš nedařilo. 14 lidí ze sboru jelo na soutěž do Dřítně a počasí nám prvně ukázalo, že umí pršet (jednou to přijít muselo). I tak ale přijelo z 31 přihlášených družstev 29, což byla více než solidní účast patnácti družstev mladších žáků, 13 starších a přípravky ze Srubce. Mladší začínali, v čele s přípravkou, požárním útokem a starší štafetou požárních dvojic. Naši starší žáci (spíše žákyněÚžasný) startovali jako třetí. Dosáhli času nejen prvně pod 1 minutu, ale také nejlepšího v historii našeho sboru 57,94s (který v letošní sezoně překonaly pouze 3 družstva z okresu!) a nebýt smolných 10 trestných sekund za málo svinutou hadici, obsadili by jsme 2. místo, takto jsme se museli spokojit z 8., což zamrzeloZamračený. Vše jsme chtěli napravit požárním útokem, ale smůla pokračovala... Při přípravě hadic se Rádě neudělalo volno. Bylo tedy jasné, že 3. startovat nebudeme, a tak jsme náš výkon posunuli až na konec, ani to však Rádě k zotavení nestačilo, a tak musel proud zvládnout Daniel, který ho zkoušel pouze jednou, a to před několika měsíci. Sice vše zvládl pěkně, ale na vyšší příčky jsme mohli zapomenout. Čas 22,86s stačil opět na 8. místo. Celkově jsme pak obsadili místo 7.
Svou premiéru si také odbylo naše družstvo mladších, startující, pro malý počet, pouze ve štafetě. Byli sice šikovní, ale v konkurenci 14 zkušenějších družstev to měli obtížné. K dosaženému času 102,44, ještě připočetli 10 trestných, za stejnou chybu jako starší, a tak skončili předposlední, ale nevadí, jejich chvíle teprve přijdou, což již bohužel nemůžeme říci o družstvu starších kde pro polovinu členek byla tato soutěž poslední v kategorii mladých hasičů, kvůli jejich věku. Snad budou stejně dobré i u dorostenek a družstva žen.
Kategorii starších bez problémů vyhrálo Dolní Bukovsko, kdy se k jejich časům nikdo ani nepřiblížil a mladší Roudné I., taktéž s výhrami jak ve štafetě tak i útoku. Roudné se stalo se ziskem 7 pohárů i nejúspěšnějším sborem.
Celkově byla soutěž, až na mrzuté počasí, snad povedená, i přes nepřítomnost mnoha členů, se organizace zvládla a nic nevázlo, vyhlášení vítězů bylo kolem 16.30. Rekord zmrzliny sice nepadl, ale i tak se jich vytočilo asi 700. Přítomna byla i Jihočeská televize a prvně i ředitel JETE Ing. M. Štěpanovský, náměstkyně starosty OSH p. M. Kolářová a jako hlavní rozhodčí vedoucí okresní rady mládeže p. J. Valenta. Soudě z reakce přítomných soutěžících na nástupu na otázku uspořádání 10. ročníku, jej zřejmě budeme muset uskutečnitMrkající.
SDH Olešník tímto děkuje, všem, kteří se na 9. ročníku dvojboje nějakým způsobem spolupodíleli:
Obec Olešník, FK Olešník, JETE, MATTEO s.r.o., Mgr. Slavomír Vařák, Chladírenský servis Němec, REKKA s.r.o., DJ Vlasta Hájíček a Pavel Trnka, Láďa Bauer s časomírou, SDH Dolní Bukovsko s přístřeším, Autoservis Jiří Hucek a všem rozhodčím a časoměřičům...


O pohár ředitele JETE - Dříteň 13.9. 14

16. září 2014 v 21:44 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Letošní soutěž O pohár ředitele JETE byla v den našeho dvojboje, a tak jsme na ni vyslali družstvo mužů poskládané z poněkud méně potřebných lidíMrkající na naší soutěži, konkurence byla veliká, souhra našeho družstva již nikolivÚžasný. Soutěž proběhla dvoukolově na nástřikové terče s jednotnou stříkačkou Rosenbauer, kdy se počítal lepší čas. Kluci dosáhli času 34,84s, který stačil až na 11. místo ze 17 a děvčata s časem 33,33s dosáhla 6. příčky ze 14.

Dolní Bukovsko-Setkání hasičů 6.9. 14

7. září 2014 v 15:11 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme vyjeli na další "řízkové" setkání hasičů v Dolním Bukovsku. Soutěžila pouze dvě družstva mužů. "A" s PS-12, kde se nedařilo, jelikož jsme, pro neúčast velitele, poskládali předek až na místě. Dosáhli jsme času 26,51, jenž znamenal až 5. místo z 8, kdy by nám na stříbrný pohár stačil čas 26,09. To kategorii PS-8 jsme suvereně ovládli. Nejprve startovalo "B". Starouši dosáhli času 35,12, za který dostali pohár za 2. místo. Nám se útok povedl ještě lépe, i když jen o 0,24s!, čímž jsme tedy vyhráli. Vše jsme zazdili super řízky. Setkání hasičů bylo opět parádní, jen je škoda, že přijelo asi o polovinu méně družstev než loni.

Vltava žije 5.9. 14

7. září 2014 v 13:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V pátek jsme spolu s dalšími devíti sbory předvedli vodní fontánu na hudebně-laserovém festivalu Vltava žije v Českých Budějovicích. Naší produkci předcházel středeční nácvik, kde se zdálo, že vystoupení bude pěkně efektní. Na ostro, v pátek večer, se to už, zejména kvůli organizaci, tolik nepovedlo. Došlo k více než půlhodinovému zpoždění, kvůli protáhlému hudebnímu programu a pozdnímu příjezdu hlavounů, kdy všichni zúčastnění již byli notně znudění, což zejména diváci dávali hlasitě najevoNerozhodný. Když už došlo na samotnou fontánu, doprovázenou skladbou Vltava B. Smetany, tak někteří hasiči stříkali jak je napadlo a ne podle pokynů, takže výsledný efekt byl kapku zmatený. I světel by mohlo být více a lépe sesynchronizované. Škoda, mohla to být pěkná show, ale i tak vidět stříkat najednou 60 proudnic, před asi 10 000 lidmi byl super zážitek.

VC Malešice a Noční v Mydlovarech 16.8.14

2. září 2014 v 20:03 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Obě soutěže znám pouze z vyprávění, ale ne pro to, že by jsem byl tak nalitý, prostě jsem tam nebyl. Na VC v Malešicích holky přijely ve složení složeném na poslední chvíli... podle toho to také vypadalo (čas 39,73s, 5. resp. 4.místo z 11), vzhledem k počasí se ale nedařilo ženstvu žádnému. Vyhrálo Zahájí s časem 30,07! Chlapi se také moc nepochlapili. Čas 25,12 stačil až na 8. resp. 7. příčku z 11.
Na noční soutěž do Mydlovar se opět přichystala velká výprava. Sbalilo se sezení, přístřeší, gril, centrála, chlazení, sud Platánku, papání..... jo, ale také se samozřejmě vešla stříkačka s hadicemi a savicemi (jež se nakonec staly téměř zbytečnými Úžasný). Asi tak: Holkám po nějakých komplikacích u proudů bouchla "B" hadice, tudíž NP. U mužů "A" se Kubovi omotala hadice kolem ruky ..... 24. místo z 42 družstev. Muži "B" se vydali ze svých sil a výsledkem bylo 26. místo. (aspoň že ten sud se vypil, když klobásy zbylyS vyplazeným jazykem