°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2014

Mateřská škola 25.6. 14

27. června 2014 v 17:07 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Ve středu jsme vyrazili s mladými hasiči obveselit děti do mateřské školy. Původně se akce měla uskutečnit na konci května ke dni dětí, ale kvůli nepřízni počasí byla posunuta. V plánu jsme měli udělat pěnu na klouzání a jiné radovánky, ale počasí bylo opět proti, tak bylo hlavní atrakcí stříkání ze džberových stříkaček. Po zdlouhavém napuštění kádě, asi do 3/4, jsme předvedli i požární útok. Původně jsme chtěli útoky dva, ale stále se přibližující bouřkové mraky nám jasně dávaly najevo, že nechceme-li zmoknout, měli by jsme balit. Vše uklidit jsme stihli na poslední chvíli a odjížděli jsme už v solidním dešti. Školková a prvně i školní ,družinová, děcka se ale celkem vyřádila i tak.

VC Zliv 21.6. 14

24. června 2014 v 16:07 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Od 14. 00, po dvojboji, začala další Velká cena okresu dospělých, tentokráte bez domácích mužů, kteří bojovali o postup na krajské soutěži. Náš sbor reprezentovaly nejprve holky, kterým se vcelku dařilo, čas 23,95 s jim stačil na 3. příčku z 9 družstev, takže paráda. Zato nám už se tak nedařilo, nejprve Jirka "zahodil" obě béčka najednou, pak si Pavel odpočíval na zemi, sání se, naštěstí, klukům také příliš nepovedlo, a tak byl div, že jsme vůbec útok dokončili. Čas byl sice mizerný, 31,53s, ale vzhledem k pěti neplatným pokusům jiných družstev, jsme obsadili 8. příčku ze 14 družstev. No, máme co napravovat, zatím se nám příliš nedaří...

Dvojboj - Zliv 21.6.14

24. června 2014 v 15:54 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Sobotní dopoledne jsme opět strávili ve Zlivi, tentokrát na dvojboji. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 metrů na tartanovém oválu, kde se nám po několika letech podařilo prolomit smůlu platnými pokusy obou hlídek. Nějaké drobné chybky se nám povedly, ale i tak jsme dosáhli našeho rekordního času 54.31 s, který však stačil až na 9. místo. Druhá disciplína, požární útok, nám také celkem sedla, bez větších problémů jsme dosáhli času 21,09 s, jenž znamenal 6. příčku. Mrzel nás ale útok družstva ZOO, kterým nás překonali pouze o 0,02 s. Celkově jsme pak obsadili, stejně jak na okresní soutěži, 8. příčku z 11 družstev. Zlivský dvojboj opět dokázal, jak obrovskou konkurenci v okresu máme.

Plamen - okresní kolo - Zliv 31.5.14

3. června 2014 v 16:20 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme s mladými hasiči absolvovali okresní kolo hry Plamen ve Zlivi. Ambice na lepší umístění jsme sice neměli, jelikož naše sestava, zejména věková, nemohla konkurovat nejlepším družstvům z okresu, ale přesto jsme se připravovali důkladně. Zahájení soutěže bylo v 9 hodin a chvíli na to začala první disciplína ze šesti, a to naše oblíbená štafeta požárních dvojic. My jsme vždy startovali jako třetí. Bohužel, štěstí nám nepřálo, rychlejší hlídka získala 10 trestných sekund za překročení hadice, což nás stálo 4. místo, a tak se počítal čas hlídky druhé, který i tak stačil na solidní 6. příčku. Celkem motivující začátek. Následovala štafeta 400 metrů s překážkami CTIF, kde již závodilo všech devět v jednom týmu, a tak se výrazněji projevil věkový (a výškový) rozdíl. Vše se povedlo, ale čas 92,68s stačil až na 7. místo. Třetí disciplínou byl závod požárnické všestrannosti pro pětičlenné družstvo. Teoreticky jsme byli připraveni dobře, trestné body se nachytaly v podstatě jen na střelbě. Hlavní problém byl ve zraněném koleně Adélky, který družstvo výrazně zpomalil, tak jsme se museli spokojit až s 9. příčkou. Jako čtvrtý v pořadí nás čekal obávaný požární útok z překážkami CTIF, který je zřejmě nejsložitější disciplínou, jelikož se zde může nachytat spoustu trestných za maličkosti a téměř se netrénuje, protože je zařazen až od okresního kola výše. My jsme se s ním prvně setkali na okresním kole loni, kde se nám sice celkem povedl, ale jak ho zvládneme letos, nikdo nečekal. Udělali jsme jen tři chyby, které znamenaly 25 trestných sekund a celkový čas 153,62s, překonaný pouze favority z Dolního Bukovska, nám přinesl vynikající 2. místo! Předposlední disciplínou byla, pro nás zakletá, štafeta 4 x 60 metrů, kterou sice trénujeme často, ale na soutěži se vždy něco nepovede. Samozřejmě tomu opět jinak nebylo. Ráďa málem spadla z kladiny, a i když se snažila, jak mohla, nešlápla na sestupový žebřík, což znamenalo neplatný pokus. Škoda, čas by byl jistě dobrý. Počítal se tak pokus druhé hlídky, jenž stačil až na poslední místo (loni měly neplatný pokus hlídky obě). Poslední přišel na řadu požární útok, kde se nám stále nedaří sladit sání (navíc jsme měli novou savici s nevyzkoušeným šroubením), každopádně ale dosažený čas 24,03 s přinesl 5. místo. Po útoku si všichni oddychli, že už je vše za námi. V celkovém pořadí jsme obsadili, celkem slušnou, 8. příčku z 11 družstev, a tak jsme odjížděli spokojeni.