Květen 2014

Obvododvá soutěž - Zliv 17.5.14

20. května 2014 v 13:10 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme absolvovali, při "krásném" počasí, obvodovou soutěž ve Zlivu. Prvně byla do programu zařazena i štafeta 4 x 100 metrů na parádním, tartanovém oválu. Ve štafetě se soutěžilo dvoukolově, 2x běžela stejná čtveřice. To, že s touto štafetou neměl téměř nikdo zkušenost dokázaly čtyři neplatné pokusy mužů v prvním kole, vesměs za špatnou předávku štafety. Náš pokus se počítal, i když pár problémů jsme také měli (já jsem málem, po uklouznutí, udělal z okna dveře a Jirkové si nechtěli předat proudnici), i tak čas 80,02 s by nám býval stačil na 3. místo, ve druhém kole jsme se sice zlepšili na 76,80s, ale překonali nás ještě kluci z Pištína. Holkám se celkem povedly oba pokusy, v prvním měla sice kapku problém s oknem Martina a Jarča si jen tak přebaletila po kladině Úžasný, ale čas 89,45s přinesl slušnou 2. příčku, kterou potvrdily časem 88.06s z druhého kola. Požární útok už podle představ nebyl. My měli problém u proudu a mizerný čas 26,84s znamenal další 4. místo a holky trochu bojovaly s rozdělovačem. Čas 25,18s jim stačil na 3. místo. Po součtu pořadí obě družstva dosáhla na 3. místo. Muži z 8 a ženy z 5 družstev. Spokojenost tedy nakonec byl veliká až na ocenění flaškou pochybné Frankovky namísto poháruNerozhodný. (Nějak se začíná šetřit...)

VC Rudlfov 9.5. 14

10. května 2014 v 15:01 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Tak jsme ve čtvrtek absolvovali první Velkou cenu, v Rudolfově, po té, co jsme byli nuceni vynechat, kvůli rozbité stříkačce, VC v Mydlovarech. Měli jsme důkladně natrénováno (ve středu prvněÚžasný), což se muselo jasně projevit na výkonu. A také, že ano. Muži startovali jako druzí v pořadí a skončili jako první (od konce) s neplatným pokusem, jelikož se nepodařilo nastříkat terče do minutového limitu. Vinu můžeme svalit na nepříjemný boční vítr, který znemožňoval nástřik, absenci přetlakového ventilu, krotícího výkon stříkačky, ale zejména na selhání lidského faktoru, resp. faktorů většiny členů družstvaS vyplazeným jazykem, (ať si to každý, sebekriticky, přebere jak chce). To holkám se už dařilo lépe, sice jejich útok také nebyl bez chyb, ale i tak jimi dosažený čas 34:05 s stačil na 5. místo z 12 ženstev. Organizace soutěže byla v pohodě, na to kolik družstev soutěžilo, vše proběhlo rychle a v cajku, klobky byly náramné, pivko (údajně) také, Zuzka si odbyla premiéru u žen, Jarča nás zdokonalila ve staroslověnštině a především jsme se dozvěděli žhavou a překvapivou novinku z intimního života jednoho člena...PřekvapenýMrkající (kdo by to byl řekl)

Plamen - Srubec 2.5. 14

5. května 2014 v 14:54 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme byli na jarním obvodovém kole hry Plamen. V podzimním kole jsme obsadili průběžnou 3. příčku, kdy nám s jednobodovou ztrátou šlapalo na paty družstvo z Dobřejovic, tak se nám kapku ulevilo, když na jarní kolo nepřijelo. Na druhé Chrášťany nám chyběly body dva. Na jarním kole se soutěžilo ve štafetě požárních dvojic, kde se nám podařily dvě chybky, sice bez trestných, ale znamenaly min. 3 sekundovou ztrátu, i tak se nám povedl čas 61,69 s, který byl nejen druhý nejlepší, ale navíc to byl náš rekord. To požární útok už tak slavný nebyl. Trochu se pokazilo sání, ještě ho v novém složení nemáme dostatečně natrénované a celodenní déšť nám také nepřidal, i tak čas 28.06 stačil na 3. místo. V celkovém součtu se nám dokonce podařilo o jeden bod překonat i družstvo z Chrášťan, a tak jsme získali pohár za perfektní 2. příčku, která nám zajistila postup na okresní kolo.