°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2013

Posvícení 2013

16. října 2013 v 9:43 | Vláda |  Pro členy

Sbor dobrovolných hasičů OLEŠNÍK

Vás srdečně zve na

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

Konající se 19.10. 2013 od 20.00 hod. v sálu Olešnické hospody
K poslechu a tanci hraje: Talisman ST
VSTUP: VOLNÝ!
Společenský oděv není nutný

Plamen - Srubec 12.10. 13

15. října 2013 v 16:19 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 12.10. jsme ukončili soutěžní sezonu mladých hasičů podzimním kolem hry Plamen, tentokrát pořádaným na Srubci. Soutěžili jsme ve štafetě 4x60 metrů, závodu požárnické všestrannosti a, na podzim netradičně, ve štafetě 400 metrů s překážkami CTIF. Soutěž jsme zahájili štafetou 4x 60m a jelikož nás přijelo osm, postavili jsme dvě hlídky. První našlápnutou a druhou sestavenou z mladších, ale o to preciznějších. Kloudný výsledek se nedostavil. Kuba uklouzl při předávce štafety a než se sebral ze země, uplynulo několik drahocenných sekund, k tomu se přidala Anetka s promrzlými prsty, které ji znemožnily rychlé spojení hadic… Druhá hlídka všechny dráhy zvládla bez problému, ale kratší dolní končetiny (zejména Kačky na kladině), znemožnily dosažení lepšího času. Každopádně i spojení hadic Eliška zvládla na jedničku (někdo by to měl okoukat)Úžasný. Výsledný čas 63.24s stačil až na 5. místo ze 7. Takže úvod nic moc. Druhou disciplínou byl pro nás ZPV. Pár trestných bodů se nasbíralo, zejména při střelbě, ale 3. místo bylo více než uspokojivé. Poslední přišla na řadu štafeta 400 m CTIF. Je to štafeta pro 9 soutěžících, ale my jsme jich na start postavili pouze 7. Kuba s Eliškou Vávrovou běželi dvě dráhy po sobě. Došlo jen k menšímu zádrhelu. Elišce spadl na podložce hasicí přístroj, tak se vrátila, což sice přineslo časovou ztrátu, ale stále menší než případné trestné body. I Anetka si napravila reputaci bezchybným spojením hadic. Dosažený čas 103.89s byl náš rekordní a navíc přinesl skvělé 2. místo. V celkovém hodnocení jsme tedy zatím na 3. místě ze 7, což je motivací pro jarní kolo. Organizačně byla soutěž bezproblémová, jen trochu vadilo podzimní počasí a i s našimi výkony můžeme být vcelku spokojeni.

VC České Budějovice 5.10. 13

6. října 2013 v 14:54 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Včera jsme završili soutěžní sezonu, poslední Velkou cenou okresu, v Českých Budějovicích. Letošní rok jsme vynechali pouze jednu soutěž z tohoto seriálu, což čítá 8 soutěží z celkem 15 námi absolvovaných.
Do Českých Budějovic jsme odjeli v obvyklé formě (myšleno jako žádný zázrakÚžasný), přesto jsme doufali ve slušný výsledek. Holky startovaly jako šesté, čas 37.40s sice nebyl kdovíjaký, ale překonat ho dokázalo, asi o sekundu, pouze družstvo z Krasejovky, takže vynikající 2. místo z 9. My jsme startovali jako jedenáctí. Kluci stříkali tři neděle a navíc zbytečně, jelikož byl útok shledán neplatným, kvůli spornému našroubování koše, ale i tak 11. místo by nám v celkovém hodnocení nikterak nepomohlo. V celkovém hodnocení Velké ceny okresu České Budějovice jsme dosáhli historického úspěchu. Družstvo žen skončilo na skvělém 3. místě ze 7 hodnocených družstev a mužů na, neočekávané, 5. příčce ze 14 družstev. Celou sezonu jsme řádně (do časných ranních hodinMrkající) zhodnocovali na "dokropné" v klubovně na hřišti...

115. výročí SDH Olešník

3. října 2013 v 10:00 | Vláda |  Pro členy
OSLAVA 115. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH OLEŠNÍK
Program:
14:00 hod.
Slavnostní zahájení a nástup na návsi
Žehnání nového praporu SDH Olešník
Položení věnce k pomníku padlých
Žehnání hasičské zbrojnice
Ocenění zasloužilých členů SDH Olešník a hostů
Kulturní vystoupení žáků ZŠ Olešník (v sále pohostinství)

19:00 hod.
Taneční zábava v sále pohostinství

Celou oslavu i zábavu bude doprovázet dechová kapela ŠUMAVANKA

JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN
SKUPINA ČEZ
GENERÁLNÍ PARTNER

VC Neplachov 28.9. 13

1. října 2013 v 7:31 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme absolvovali předposlední Velkou cenu okresu v Neplachově. Holky se nám poslední dobou, vlivem zranění Ivi, obtížně scházejí a to až na tolik, že musely sáhnout do aktivních záloh a povolat Danu Kubouškovou, která s nimi válčí za pomoci koše. V současné konkurenci proto nemají příliš šance lepšího prosazení. To, že jsou ale stále konkurenceschopné dokázaly v sobotu. Čas sice jejich standartu nedosahoval, ale i tak 26.58s stačilo na 4. místo z 12. družstev. My jsme také v obvyklém složení nesoutěžili, přesto jsme se drželi naší "zakleté" čtyřiadvacítky. S časem 24.55s nás, naštěstí, o "super finále" pro 5 nejrychlejších družstev připravil až Boršov, startující třetí od konce! V konkurenci 25 družstev jsme tedy obsadili pěknou 6. příčku. O zpestření se postarali ženy (zřejmě z Bavorovic), kterým se převrátila stříkačka a přeměnila se tím v luxusní vodotrysk. Pořadatelé si zaslouží pochvalu za bezpečnostní opatření kolem základen v podobě rozměrných koberců.