°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Olešnický dvojboj - 8. ročník - 14.9.13

18. září 2013 v 7:39 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 14. 9. jsme opět uspořádali soutěž mladých hasičů "Olešnický dvojboj", zařazenou do seriálu soutěží Českobudějovický dvojboj. Letošní ročník byl již 8. v pořadí. Z přihlášených 31 družstev nakonec přijelo družstev 29. Dvě přípravky ze Srubce, 11 mladších žáků a 15 žáků starších. I letos byla pro přítomné k dispozici zdarma zmrzlina (vytočilo se jí kolem 1000 kusů), koláče a párková sváča.
Starší žáci zahájili štafetou požárních dvojic, mladší, spolu s přípravkou, požárním útokem. My jsme obsadili pouze kategorii starších, kde jsme, vzhledem k formě, předpokládali celkem úspěch. Zřejmě se ale projevil pátek 13. s jednodenním zpožděnímÚžasný a také zvýšená nervozita pramenící z domácího prostředí, což zapříčinilo rozhodující chyby. Ve štafetě Jirka přeložil hadici několik centimetrů od rysky a po stočení mu, o 1 centimetr, přesáhl jeden konec hadice průměr kotouče, což přineslo 10 trestných. Škoda, jelikož dosažený čas, něco málo přes 58 sekund by stačil na 2. místo, poněvadž jsme nebyli jediní s trestnými! Počítal se tedy čas pomalejší hlídky (62,74s), i tak ale velmi slušný, který stačil na 5. příčku. Reputaci jsme chtěli napravit útokem, ve kterém jsme se poslední dobou výrazně zlepšili, na tréninzích jsme se pravidelně dostávali pod 18 sekund. No, rozběhli jsme ho pěkně, sání celkem klaplo, holky byly vpředu raz dva … ale voda tak roztočila béčka, až je odpojila od rozdělovače, naštěstí Heduška stačila uskočit, a tak se to obešlo bez vážnějšího zranění. Nakonec jsme útok dokončili s časem 41.90s, který znamenal 15., a tedy poslední místo. Celkově jsme se umístili na 11. místě.
Kategorii mladších žáků vyhrál Lišov V., starších žáků, mistři republiky z Dolního Bukovska, kterým k tomu stačilo i 4. místo z útoku, což dokazuje vyrovnanost předních týmů a přípravku Srubec II. nad Srubcem I.
Až na naše výkony, můžeme být s průběhem soutěže vcelku spokojeni. Organizačně vše klaplo, na nic se zbytečně nečekalo, objednané počasí vyšlo, s prázdnou nikdo neodjel, tak snad byli všichni spokojeni.
Děkujeme všem těmto, kteří soutěž podpořili:

Jaderná elektrárna Temelín, Obec Olešník, FK Olešník, MATTEO, Mattoni Slavomír Vařák, Autoservis Jiří Hucek, ZLIMET- Milan Kotýnek, REKKA, Chladírenský servis Němec, Madeta

(pravděpodobně jsem na někoho zapomněl, jelikož jsem ještě neobdržel seznam, tak se neuražte, Mrkajícídodatečně doplním)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama