°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2013

O pohár ředitele JETE

30. září 2013 v 15:27 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
21. 9. byl ve Zlivi 1. ročník soutěží " O pohár ředitele JETE". Tato soutěž by se měla opakovat každoročně, vždy v jiné obci. Zvláštností je určení pouze pro pozvané sbory z okolí JETE, velmi hodnotnými cenami a bohatým občerstvením pro soutěžící...Úžasný Soutěží se dvoukolově v požárním útoku s jednotnými stříkačkami Rosenbauer, zapůjčené okresním sdružením.
Naše výsledky = kapku ostudaŠlápnul vedle. Holky se na 1. pokus sešly na poslední chvíli a v jiném složení, lepší čas 37.73s na nástřikové terče stačil až na 6. místo z 8. Nám se také nedařilo. Lepší čas 33.38s nakonec znamenal 8. místo ze 13.
Každopádně jsme ale byli suveréně nejvytrvalejší, bo jsme zde zůstali, značně rozveseleni, do nočních hodin.Nevinný

Olešnický dvojboj - 8. ročník - 14.9.13

18. září 2013 v 7:39 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 14. 9. jsme opět uspořádali soutěž mladých hasičů "Olešnický dvojboj", zařazenou do seriálu soutěží Českobudějovický dvojboj. Letošní ročník byl již 8. v pořadí. Z přihlášených 31 družstev nakonec přijelo družstev 29. Dvě přípravky ze Srubce, 11 mladších žáků a 15 žáků starších. I letos byla pro přítomné k dispozici zdarma zmrzlina (vytočilo se jí kolem 1000 kusů), koláče a párková sváča.
Starší žáci zahájili štafetou požárních dvojic, mladší, spolu s přípravkou, požárním útokem. My jsme obsadili pouze kategorii starších, kde jsme, vzhledem k formě, předpokládali celkem úspěch. Zřejmě se ale projevil pátek 13. s jednodenním zpožděnímÚžasný a také zvýšená nervozita pramenící z domácího prostředí, což zapříčinilo rozhodující chyby. Ve štafetě Jirka přeložil hadici několik centimetrů od rysky a po stočení mu, o 1 centimetr, přesáhl jeden konec hadice průměr kotouče, což přineslo 10 trestných. Škoda, jelikož dosažený čas, něco málo přes 58 sekund by stačil na 2. místo, poněvadž jsme nebyli jediní s trestnými! Počítal se tedy čas pomalejší hlídky (62,74s), i tak ale velmi slušný, který stačil na 5. příčku. Reputaci jsme chtěli napravit útokem, ve kterém jsme se poslední dobou výrazně zlepšili, na tréninzích jsme se pravidelně dostávali pod 18 sekund. No, rozběhli jsme ho pěkně, sání celkem klaplo, holky byly vpředu raz dva … ale voda tak roztočila béčka, až je odpojila od rozdělovače, naštěstí Heduška stačila uskočit, a tak se to obešlo bez vážnějšího zranění. Nakonec jsme útok dokončili s časem 41.90s, který znamenal 15., a tedy poslední místo. Celkově jsme se umístili na 11. místě.
Kategorii mladších žáků vyhrál Lišov V., starších žáků, mistři republiky z Dolního Bukovska, kterým k tomu stačilo i 4. místo z útoku, což dokazuje vyrovnanost předních týmů a přípravku Srubec II. nad Srubcem I.
Až na naše výkony, můžeme být s průběhem soutěže vcelku spokojeni. Organizačně vše klaplo, na nic se zbytečně nečekalo, objednané počasí vyšlo, s prázdnou nikdo neodjel, tak snad byli všichni spokojeni.
Děkujeme všem těmto, kteří soutěž podpořili:

Jaderná elektrárna Temelín, Obec Olešník, FK Olešník, MATTEO, Mattoni Slavomír Vařák, Autoservis Jiří Hucek, ZLIMET- Milan Kotýnek, REKKA, Chladírenský servis Němec, Madeta

(pravděpodobně jsem na někoho zapomněl, jelikož jsem ještě neobdržel seznam, tak se neuražte, Mrkajícídodatečně doplním)


10. Setkání hasičů v Dolním Bukovsku 31.9.13

3. září 2013 v 15:10 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme vyjeli na tradiční setkání hasičů do Dolního Bukovska. Letos se konal již 10. ročník. V rozpisu soutěží byl uveden začátek ve 12.00, někteří z nás dorazili, na téměř liduprázdné hřiště, už v 11.30. Naštěstí ale sudy již byly naraženyÚžasný. Každopádně zahájení až chvíli před 14. hodinou nikdo nečekal a pěkně otrávilo.
Přijel nás hojný počet. "Áčko", soutěžící s PS-12 i PS-8, "Béčko", opět nalákané na téměř neomezené množství řízků a mezi řízky soutěžící s PS-8 a mladí hasiči - soutěžící v kategorii starší žáci. Holky, jako obvykle, zůstaly doma. Zahájili jsme s PS-12, náš předvedený, bohužel, standartní výkon s časem 24.26s nám přinesl 5. místo ze 16 družstev. Starším žákům se příliš nedařilo, ač vše klaplo, "přetrhli vodu" s čímž si stříkačka poradila velmi neochotně, s velkou časovou ztrátou a značným zakuckáním. Konečný čas 30.68s stačil pouze na 5. místo ze 6. Po mladých hasičích přišly na řadu PS-8, které zahájilo naše "Áčko". Čas 33.02s ohrozilo jen družstvo Střížova, které zaostalo jen o 0,5s. "Béčko" startovalo jako 4. a ač šla stříkačka znatelně lépe, dosáhlo času 35.13s, jenž stačil na parádní 3. příčku.
Soutěž se opět vyvedla a nebýt zbytečného protahování (domů jsme přijeli kolem 19.30!) byli by všichni spokojeni.