°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

Květen 2013

Okresní soutěž Plamen - Zliv 25.5. 13

28. května 2013 v 10:05 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme byli, s mladými hasiči, poměřit síly s deseti nejlepšími týmy okresu kategorie starších, na okresním kole hry Plamen ve Zlivi. Zahájení soutěže bylo v 9.00 hodin, soutěžilo se ve všech, tedy v šesti, disciplínách. Jako první jsme absolvovali štafetu požárních dvojic, kterou trénujeme nejčastěji, a proto jsme si celkem věřili, bohužel, Jirkovi se rozpadl kotouč, a tak k času 64,21s (původně šestému) bylo přičteno 10 trestných sekund. Počítal se tedy čas pomalejší, ale bezchybné, druhé hlídky 69,56s, který stačil až na 9. místo. Následovala štafeta 4x60 metrů, kde měly obě hlídky neplatné pokusy. Jako třetí disciplína byl závod požárnické všestrannosti (ZPV), trestné body jsme nachytali v podstatě jen na střelbě, jak se předpokládalo. Nejvíce jsme však ztratili během, nakonec jsme obsadili opět 9. místo. Čtvrtá disciplína, požární útok CTIF, byla pro nás úplná novinka, jelikož se na obvodovém kole ani na dvojbojích neběhá. Navíc obsahuje spoustu činností, za které se může nasbírat mnoho trestných bodů. Nakonec jsme tento útok zvládli vcelku obstojně, sice s 55 trestnými sekundami, ale vzhledem k tomu, že několik týmů, s daleko více zkušenostmi jich dostalo i přes 100, tak se 7. místem jsme byli spokojeni. Předposlední disciplínou byla štafeta 400 metrů s překážkami CTIF. Prvně jsme ji běželi na oválu, tak se očekával problém s předávkami štafety. Vše jsme ale zvládli bez chyby a s časem 91,52 s jsme obsadili pěkné 5. místo. Jako poslední nás čekal požární útok. U sání se nepovedlo, co mohlo, zřejmě zapracovala únava a také nepomohl start na čtyřikrát (nestřílela pistole), a tak jsme útok nedokončili. V celkovém pořadí jsme sice skončili poslední, ale i tak jsme ostudu neudělali, škoda jen většiny zbytečných chyb, které nebyly z neznalosti, ale nepozornosti, či jen zapracovala smůla.

90. výročí založení SDH Velice 18.5.13

22. května 2013 v 10:03 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Nezúčastnil jsem se, tudíž znám pouze výsledky a že se soutěžilo s neupravenými PS-12. Snad mi někdo o této soutěži napíše více ... (třeba ty, který toto momentálně čtešMrkající)
Ženy - čas 35.20s - 3. ze 3
Muži "A" - čas 31.44s - 1. ze 6
Muži "B" - čas 50,59s - 5. ze 6

Obvodová soutěž - Zahájí 11.5. 13

13. května 2013 v 13:30 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme se zúčastnili povinné soutěže našeho obvodu v sousedním Zahájí. Soutěž byla výjimečná účastí tří družstev z našeho sboru (bez tréninku) a výjimečně i stálým počasím (od pátku stále pršeloÚžasný). Ženy, v podstatě v obvyklém složení, podaly vcelku solidní výkon, ale s časem 29.11 nemohly počítat s lepším umístěním, nakonec je překonaly pouze místní a mydlovarské, další dvě družstva měla neplatný pokus. Výsledek tedy 3. z 5. Muži "A", se dvěma nováčky (u sání a na proudu) měli štěstí ještě méně, kdy dosažený čas 33.51 (děs běsNerozhodný) znamenal 5. příčku z 8 družstev. To pantatíci ("B") se hecli a s vypůjčenými dvěma kluky z "A" dosáhli času 30.20, který jim v kategorii nad 35 let stačil na 2. místo ze 3 družstev. Následovala obvyklá bujará oslava ...

VC Rudolfov 5.5. 2013

6. května 2013 v 16:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
První letošní Velká cena na Rudolfově nám nic moc lichotivého nepřinesla. Obě družstva měla problém na konci, tj. u proudnic. Holky u pravé a my u levé, obsluhované mnou. Spojení hadic na základně jsem trefil až napotřetí, což se mi nepovedlo dohnat. Hadice se mi dostala pod "B" za rozdělovač, vzniklá situace zdržela výstřik o 4-5 sekund a, samozřejmě, zároveň i nastříkání terče. Čas 35.80s stačil až na 9. místo z 18 družstev. Holky dosáhly s časem 37.70 až na 7.místo z 8. No, nic moc...

Plamen - Dolní Bukovsko 4.5. 2013

6. května 2013 v 11:41 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme s mladými hasiči (kategorie starší žáci) zahájili sezonu jarním kolem obvodové soutěže Plamen v Dolním Bukovsku. Z podzimního kola jsme měli pěkně našlápnuto třemi třetími místy, a tak nás mrzelo, že na kolo jarní nemohla Zuzka, Heduška a Eliška. Museli jsme sáhnout do mladších žáků, jinak by nás bylo málo. Tak nás tedy doplnila Eliška Lukáčová s osmiletou Kačkou Mádlovou, i tak počet sedm byl minimální. Soutěžilo se ve štafetě 4OO metrů s překážkami CTIF (pro 9 soutěžících), kde musel Jirka a Kuba běžet dvě dráhy, a požárním útoku. Nejprve jsme běželi štafetu, žádný kloudný čas se neočekával, tak jsme kladli důraz na bezchybnost. O to větším překvapením byl čas 105,61 (bez trestných bodů), který překonali pouze domácí! Požární útok nám ve čtvrtek na tréninku vcelku šel, ale vzhledem k totálně předělaném složení družstva, kdy na svém postu byli jen tří z družstva, jsme bůhvíjaký výsledek nečekali. Nakonec vše klaplo perfektně, i čas 22,20 nebyl vůbec špatný a navíc nám stačil na vynikající 3. příčku. Bilance tohoto ročníku - čtyři 3. místa a jedno 2., byla více než uspokojivá, navíc když nám přinesla i 3. místo z 9 družstev v celkovém hodnocení a zajistila nám postup na okresní kolo, kde nás čeká ještě útok CTIF, z čehož již tolik radosti nebylo Úžasný)