°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Plamen - Dolní Bukovsko 20.10. 12

24. října 2012 v 11:05 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme ukončili soutěžní sezonu mladých hasičů podzimním kolem obvodové soutěže Plamen v Dolním Bukovsku. Jeli jsme na soutěž s předsevzetím umístit se v první polovině soutěžních družstev. Jako obvykle byla tato soutěž společná pro náš, tedy 1., a 3. obvod. Soutěžilo se ve třech disciplínách - štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60 m a ZPV.
Naším prvním kláním byla štafeta p. dvojic, kde jsme si vcelku věřili, především pro nově okoukaný styl motání hadice. Na start jsme postavili dvě hlídky, 1. nejvýkonnější a 2. záložní. Rozběhnuto měly pěkně obě. 1. hlídka dosáhla parádního času 62,66s, ale obdržela 10 trestných za překročení hadice, což znamenalo obrovskou ztrátu, a proto jsme nedoufali v lepší umístění. 2. hlídka běžela bez chyb, a tak nakonec dosáhla lepšího času, 70,28s, než 1. Kupodivu nám to ale stačilo k vynikajícímu 3. místu z 9. družstev (na což by ale stačil i čas hlídky 1. i s trestnými). Že nám štafeta klapla dokazuje i o 1,45s horší čas (bez trestných) než vítězného Bukovska. Na 2. místo dosáhly Chrášťany s časem 67,30s (téměř o 5 sekund horší než náš!).
Jako druhá disciplína nás čekala štafeta 4x60m, ve které jsme opět měli dvě hlídky. 1. dosáhla solidního času 57,11s, bez větších zádrhelů, za to druhá měla větší smůlu - Ráďa absolvovala hrůzostrašný pád z kladiny, z kterého se ale statečně sebrala a dokončila úsek, Zuzka zakopla o překážku, což však ustála, každopádně ale čas 75,66s se nám nepočítal. Výsledkem bylo opět 3. místo, kdy na 2. Chrášťany jsme zaostali o necelou 0,5 sekundu, ale na vítězné Bukovsko již o téměř 12 sekund!
Na poslední disciplínu -Závod požárnické všestrannosti, jsme se příliš nepřipravovali, nebyl čas a hlavně vše umíme Úžasný, i přesto jsme rozhodně soupeře nepodcenili. Nejvíce trestných bodů, předpokládaných, jsme nachytali na střelbě, ale i přesto jsme opět dosáhli na 3. příčku. Výsledek tedy tři 3. místa z 9 družstev byl nejen vynikající, ale také nad očekávání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama