°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2012

Plamen - Dolní Bukovsko 20.10. 12

24. října 2012 v 11:05 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu jsme ukončili soutěžní sezonu mladých hasičů podzimním kolem obvodové soutěže Plamen v Dolním Bukovsku. Jeli jsme na soutěž s předsevzetím umístit se v první polovině soutěžních družstev. Jako obvykle byla tato soutěž společná pro náš, tedy 1., a 3. obvod. Soutěžilo se ve třech disciplínách - štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60 m a ZPV.
Naším prvním kláním byla štafeta p. dvojic, kde jsme si vcelku věřili, především pro nově okoukaný styl motání hadice. Na start jsme postavili dvě hlídky, 1. nejvýkonnější a 2. záložní. Rozběhnuto měly pěkně obě. 1. hlídka dosáhla parádního času 62,66s, ale obdržela 10 trestných za překročení hadice, což znamenalo obrovskou ztrátu, a proto jsme nedoufali v lepší umístění. 2. hlídka běžela bez chyb, a tak nakonec dosáhla lepšího času, 70,28s, než 1. Kupodivu nám to ale stačilo k vynikajícímu 3. místu z 9. družstev (na což by ale stačil i čas hlídky 1. i s trestnými). Že nám štafeta klapla dokazuje i o 1,45s horší čas (bez trestných) než vítězného Bukovska. Na 2. místo dosáhly Chrášťany s časem 67,30s (téměř o 5 sekund horší než náš!).
Jako druhá disciplína nás čekala štafeta 4x60m, ve které jsme opět měli dvě hlídky. 1. dosáhla solidního času 57,11s, bez větších zádrhelů, za to druhá měla větší smůlu - Ráďa absolvovala hrůzostrašný pád z kladiny, z kterého se ale statečně sebrala a dokončila úsek, Zuzka zakopla o překážku, což však ustála, každopádně ale čas 75,66s se nám nepočítal. Výsledkem bylo opět 3. místo, kdy na 2. Chrášťany jsme zaostali o necelou 0,5 sekundu, ale na vítězné Bukovsko již o téměř 12 sekund!
Na poslední disciplínu -Závod požárnické všestrannosti, jsme se příliš nepřipravovali, nebyl čas a hlavně vše umíme Úžasný, i přesto jsme rozhodně soupeře nepodcenili. Nejvíce trestných bodů, předpokládaných, jsme nachytali na střelbě, ale i přesto jsme opět dosáhli na 3. příčku. Výsledek tedy tři 3. místa z 9 družstev byl nejen vynikající, ale také nad očekávání.


Šrot

9. října 2012 v 15:08 | Vláda |  Pro členy

Sbor dobrovolných hasičů a obec OLEŠNÍK oznamují,

že se v sobotu 13.10. 2012 od 9.00 hod. provede

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU A NEBEZPEČNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

(jako autobaterie, lednice, televizory, počítače a pod.)


VC České Budějovice 6.10. 2012

8. října 2012 v 8:35 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme ukončili soutěžní sezonu dospělých hasičů poslední Velkou cenou okresu, která se konala, jako vždy, na dvoře HZS v Českých Budějovicích. Obě soutěžní družstva byla splácaná jak se dalo. Jak mužům, tak i ženám scházela obvyklá obsluha levého proudu. U holek ji obstarala Jarča, kterou nahradila u koše Radka Lukáčová. U mužů bylo složení družstva ještě zábavnější. Roman Bezděka přešel z pozice za stříkačkou, k pozici před ní, na "béčka", Jirka Liška zaskočil na proudu (letos a vlastně i v životě, již po druhé) a do pozice strojníka byl nominován starosta Jarda Kuboušek.
Děvčata startovala ze 4. pozice, což jim štěstí nepřineslo. Rozpojení hadic pravého proudu přineslo neplatný pokus. Paradoxní je, že při opravě na závěr soutěže došlo ke shodné chybě.
My jsme startovali jako 8., bez tréninku, tudíž i bez očekávání, hlavní bylo dokončit. Dokonalá souhra (náhodÚžasný) a rozkmitání našich panděr nám pomohlo, světe zboř se, dosáhnout historicky nejlepšího času sboru na nástřikové terče - 28,56s, čímž jsme si i zlepšili rekord z letošní VC Hrdějovice téměř o 2 sekundy a především nás posunul na 1. místo, ze kterého nás již žádné družstvo nedokázalo sesadit! A navíc jsme vyhráli první pohár na VC, alespoň co mé záznamy pamatují (tj. od roku 2008). Druhý Srubec na nás ztrácel přes 2 sekundy. Za sebou jsme nechali i takové sbory jako Rudolfov, Borovany, Krasejovka, pro které většinou soupeři nejsme. O to naše vítězství hřeje více.
Večer jsme vše dokonale zakončili, již tradiční pašíkovou DOKROPNOU v Cramoá.

VC Neplachov 29.9. 2012

2. října 2012 v 13:10 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Po dopolední soutěži mladých hasičů se odehrála v Neplachově předposlední Velká cena okresu této sezony. My jsme opět obsadili jak kategorii mužů tak i žen. Mužům se se útok vůbec nepovedl. Jirka se zasekl na základně, čímž zdržel jak rozdělovač tak béčka, tudíž byli málo natažené a navíc vpředu nestihl připojit proudnici a tak mě jeho hadice pěkně zlila. Výsledekem byl neplatný pokus (letos první). To holkám se dařilo o poznání lépe. Všechno jim klaplo a nebýt prostříkání u terče, mohlo to dopadnout super. Takhle jim, s časem 23,92s, přesně o 0,1s uteklo 3. místo, které si zasloužily holky ze Zahájí. (pozn. Evča měla sestříknuto v nejlepším čase dneÚžasný).

Neplachov 29.9. 12

2. října 2012 v 13:06 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 29. září jsme se prvně zúčastnili soutěže v požárním útoku mladých hasičů v Neplachově. Soutěž začala v 9.00, kdy byla ještě pěkná zima a mlha, a tak se nikomu moc do studené vody nechtělo. My jsme soutěžili v kategorii starších a ti startovali až naposled a to už se počasí kapku umoudřilo. V naší kategorii jsme měli pouze osm soupeřů, ale všichni patřili mezi favority, navíc i naše složení družstva (Dáda u koše, Eliška Lukáčová u sání) nepředpokládalo větší úspěch. Nakonec se nám ale podařilo, časem 25,31 s, překonat alespoň dvě družstva, a tak hrdost tolik neutrpěla, stejně jsme sem jeli jen pro zkušenost. Vzhledem k tomu, že každé družstvo soutěžilo s vlastní stříkačkou, bylo k vidění i několik výsledků příliš neodpovídajících výkonům soutěžících ..., proto už na podobnou soutěž jen tak nepojedeme.