°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Srpen 2012

Pozvánka na dvojboj

27. srpna 2012 v 16:38 | Vláda

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ A OBEC OLEŠNÍK

Vás srdečně zvou na 7. ročník soutěže mladých hasičů

OLEŠNICKÝ DVOJBOJ

Konající se 8.9. 2012 od 13.00 hod., na místním "novém" fotbalovém hřištiVC Malešice a Noční Mydlovary 18.8. 2012

27. srpna 2012 v 16:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Na Velkou cenu do Malešic nás jela reprezentovat pouze děvčata. Martina omarodila, a tak ji musela na rozdělovači nahradit Pája, tu zase na koši nahradila Jarča a Jarču její sestra Dana....Úžasný a míchalo se a míchalo, až se namíchalo 7. místo z 9 družstev.
To na noční v Mydlovarech, konající se téhož dne, jsme vyrazili i my. Sice také různě splácaní, ale dosažený čas 26,41s nám stačil na 8. místo z celkově přihlášených 32 družstev, takže vcelku spokojenost. Holkám zde chyběla i druhá Martina, musejíc jet do práce, kterou nahradila vypůjčená holčina od místních. I přesto měly rozběhnuto pěkně, až na "béčko", kterému se nelíbilo v rozdělovači, a tak se odpojilo. Možná by i nastalou situaci zvládly, ale nečekaně se ozvala, a to velmi sporně, píšťalka rozhodčího, údajně za koš vykukující z vody !? Tudíž to pro ně znamenalo neplatný pokus.
Nicméně, noční jsme si opět dokonale užili (grilování, Plátno 12°, pohodička...). Celá akce měla dohru ještě doma, kde na nás již čekali v hasičárně z Cramoá s kávičkou, bábovkou, lahváči...S vyplazeným jazykem.

120. výročí SDH Pištín 11.8. 12

12. srpna 2012 v 11:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 11. srpna oslavil SDH Pištín 120 let od svého založení. Součástí oslav bylo slavnostní svěcení nového praporu SDH a hasičská soutěž se zvláštními, místními, pravidly. Kupříkladu: košař si musel doběhnout pro koš na metu rozdělovače, všechny hadice se musely rozhazovat, útočilo se na tři terče a tedy třemi proudy, kdy bylo dané i pořadí sestříknutí terčů (zleva doprava). V pátek jsme kapku potrénovali a kupodivu se v sobotu i dostavil výsledek. Holky měly sokyně pouze z Jankova, které ale dokázaly zhruba o sekundu porazit. To v kategorii mužů bylo soutěžních družstev jedenáct a většina již měla, na rozdíl od nás, z touto soutěží nějaké zkušenosti, což mělo za následek několik chyb, (především Jirka překvapil Milana brzkým přinesením koše, který nestačil včas připravit savici). Každopádně i tak nám náš výkon 40,10s stačil na 3. příčku. Soutěž se nám svou unikátností líbila, a to nejen pro náš úspěch, kapku by se ale dalo kritizovat podzimní počasí, s kterým jsme příliš nepočítali.

Výjezd - Čerpání vody 6.8. 12

10. srpna 2012 v 15:24 | Vlada |  JSDHO - články
Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost pana Josefa Ježka s technikou DA 12 AVIA 30 k odčerpání vody ze zatopeného sklepa. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu jednotka odčerpala vodu plovoucím čerpadlem. Jednotka skončila v 01:43h, poté odjela na základnu SDHO Olešník v 01:47h.
Akce byla průběžně hlášena operačnímu důstojníkovi HZS JčK.
Ke zranění zasahujících hasičů nedošlo.

Zasahující členové JSDHO Olešník:
František Mádl (velitel
Jiří Liška
Milan Michal
(pozn. ze zprávy o zásahu Františka Mádla)

Výjezd - Větrná smršť, krupobití 4.8. 12

9. srpna 2012 v 17:36 | Vláda |  JSDHO - články
Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost starosty obce Olešník s technikou DA 12 AVIA 30 k likvidaci padlých stromů na veřejnou komunikaci na návsi obce Olešník. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že popadaly silné větve, které byly rozřezány a odklizeny. Při ohlášení výjezdu byla jednotka požádána operačním důstojníkem Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje o průzkum hlavních cest v okolí obce Olešník.
Jednotka projela trasu k obci Chlumec, Nová Ves, Velice, Nákří, Dívčice, Mydlovary a Zahájí.
Na trase Chlumec - Nová Ves jednotka odklidila popadané větve, dále na trase Olešník - Velice jednotka odklidila padlé větve z topolů. Na trase Nákří - Olešník byly odklizeny popadané větve a jeden strom. Mezi obcemi Nákří a Dívčice jednotka vypomohla jednotce SDH Nákří s padlým dubem.
V 19:10hod byla jednotka požádana telefonicky panem Josefem Ježkem z Olešníka č.p.124 k odčerpání vody ze zatopeného sklepa. Jednotka dorazila k domu pana Ježka v 19:20hod. Po provedení průzkumu jednotka odčerpala vodu plovoucím čerpadlem.
Jednotka skončila ve 20:20h, poté odjela na základnu SDHO Olešník v 20:30h.
Akce byla průběžně hlášena operačnímu důstojníkovi HZS JčK.
Ke zranění zasahujících hasičů nedošlo.

Zasahující členové JSDHO Olešník:
Františk Mádl (velitel)
František Liška
Milan Michal
Jiří Novák
Vladimír Zibura
(pozn. ze zprávy o zásahu Františka Mádla)