°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Temelínky 5 (30.6.) 2012

25. července 2012 v 16:26 | Vláda |  Co o nás píší

Poháry ze Zlivi putovaly do Rudolfova a Olešníku

Putovní poháry starosty města za nejrychlejší požární útok si ze Zlivi odvezli muži do Rudolfova a ženy do Olešníku.
"Jsme první, mám to potvrzený!" přiběhla od stolu rozhodčích Jarka Kuboušková, "vůbec jsme nečekaly, že se nám to takhle povede, měly jsme štěstíčko." Protože družstvo z Olešníku uzavíralo startovní pole ženské kategorie, jeho členky mohly oslavovat. "Na koši Pavlínka Hucků, já na sání, Danča Lafatová na stroji, béčka Marťa Kunešů, troják Martina Lišková a proudy Ivana Svatková a Eva Kotýnková," představila vítězné složení Jarka Kuboušková.
"Úplně sehrané ještě nejsme. Máme novu strojnici a vzadu se holky točí na sání, v této sestavě běháme první sezonu. Vzájemně se podporujeme, jdeme do toho a prostě chceme být dobré," přiblížila atmosféru v týmu Martina Lišková, "vítězství je určitě nábojem do dalších soutěž, těšíme se například na noční klání v Mydlovarech. Začátkem září pořádáme Olešnický dvojboj pro mladé hasiče."

Oslava s čertem

Daniela Lafatová závodila v požárním útoku teprve počtvrté. "Dvakrát třetí místo, jednou čtvrté a dneska první," pochvalovala si dosavadní bilanci. "Čím budeme oslavovat? Přece pivem a taky čertem, což je rum a griotka," doplnila vítězné nápojové menu, které vzápětí zpestřil Jiří Liška: "Počítám, že to každého z chlapů bude stát flašku šampusu."
Velitel Sboru dobrovolných hasičů Zliv Vladislav Kofl coby hlavní organizátor soutěže vyzýval do mikrofonu, aby muži z Olešníku napodobili úspěch svých kolegyň. "To přece nemohl nikdo očekávat, protože nám kvůli dovolené chyběli Milan Michal a Jiří Novák, dva klíčoví členové družstva. Na koši jsme dokonce měli našeho pana starostu, kterému je přes pětapadesát let," vysvětloval Vladimír Zibura. Jiří Liška dokončil požární útok na pokraji sil. "Běžet v takovém vedru sto metrů s devadesáti kily živé váhy není žádná legrace. Dali jsme do toho srdce, ale bohužel to nestačilo. Příště musíme víc zabrat, ale v této sestavě jsme určitě ostudu neudělali," procedil mezi zuby.
Starosta Sboru dobrovolných hasičů Olešník Jaroslav Kuboušek považoval osmé místo za průměrný výsledek, ke kterému také přispěl: "Volali mi v jedenáct hodin, co budu dělat ve dvě odpoledne, a tak jsem se místo povzbuzování sám postavil na startovní čáru. Holkám jsem věřil, útok se jim povedl na jedničku, i když jsme den před soutěží netrénovali kvůli akci ve školce. Jinak trénujeme každý pátek."
"Děvčata z Olešníku dosáhla bombastického času. Mezi muži vyhrál Rudolfov před Borovany. Celkově byla účast trošku slabší než v minulých letech. Koná se hromada soutěží, nějaké mančafty, které jezdily sem, závodí na Sedlci. Loni jsme tady měli pomalu deset centimetrů vody, dnes je opravdu krásné počasí," hodnotil hlavní organizátor Vladislav Kofl. Starosta hostitelského města Jan Koudelka vyslovil velký dík zlivským hasičům za perfektní přípravu. "Dopoledne soutěžilo přes dvacet družstev malých hasičů ve dvojboji. Bohužel bez domácí účasti. Naše družstvo chlapců zestárlo, opustilo dětskou kategorii a loni se posunulo mezi dospělé," vysvětlil starosta.
"Naši kluci měli na rozdělovači technickou chybu, nějaký spoj jim haproval, nedotáhli vodu do konce a bohužel byli diskvalifikováni. Zatím se v mužské kategorii otrkávají, sehrávají se. Za malé caparty měli velice dobré úspěchy, vozili prvenství. Věřím, že jejich doba zase přijde. Požární sport ve Zlivi určitě nenecháme vymřít, děti ve Zlivi jsou, jen nemáme, kdo by je koučoval a vzal si je pod patronát. Chce to čas a nervy z ocele. A ženy? Nevím, jestli bychom dali sedm ženských dohromady. A pak, znáte někoho, kdo by vydržel se ženskými na trénincích?" zamyslel se nad budoucností zlivských hasičů Vladislav Kofl.
Václav Jahoda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama