°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červenec 2012

VC Hrdějovice 28.7.

30. července 2012 v 17:53 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Sobotní odpoledne jsme věnovali, místo původně plánované pohárovce v Nákří, Velké ceně v Hrdějovicích. Holky měly celkem naběháno, ale rozmáčené okolí základny se podepsalo na ne příliš vhodné obuvi Páji, která jí příliš nepomohla a odporoučela ji k zemi, spolu se savicí a košem. Aby toho nebylo málo, stačila tím rozhodit spojky hadic Daně, které mezitím utekla Iva s nezapojenou hadicí a musela se vracet a Pája sbírat .... no, ale dokončily, a to s časem 52,38s a 7. místem z 10. Chlapi museli opět povolat starostu Jardu a Tomáš dělal sání, samozřejmě vše bez tréninku. Možná právě proto, že jsme ani my od sebe nic neočekávali, téměř vše nám klaplo. Výsledný čas 30,18 nám přinesl skvělé 4. místo ze 14 družstev a dokonce jsme si i zlepšili rekord na nástřikové terče. Ten původní byl také z Hrdějovic, ale z roku 2009 a činil čas 30,95 s.


Temelínky 5 (30.6.) 2012

25. července 2012 v 16:26 | Vláda |  Co o nás píší

Poháry ze Zlivi putovaly do Rudolfova a Olešníku

Putovní poháry starosty města za nejrychlejší požární útok si ze Zlivi odvezli muži do Rudolfova a ženy do Olešníku.
"Jsme první, mám to potvrzený!" přiběhla od stolu rozhodčích Jarka Kuboušková, "vůbec jsme nečekaly, že se nám to takhle povede, měly jsme štěstíčko." Protože družstvo z Olešníku uzavíralo startovní pole ženské kategorie, jeho členky mohly oslavovat. "Na koši Pavlínka Hucků, já na sání, Danča Lafatová na stroji, béčka Marťa Kunešů, troják Martina Lišková a proudy Ivana Svatková a Eva Kotýnková," představila vítězné složení Jarka Kuboušková.
"Úplně sehrané ještě nejsme. Máme novu strojnici a vzadu se holky točí na sání, v této sestavě běháme první sezonu. Vzájemně se podporujeme, jdeme do toho a prostě chceme být dobré," přiblížila atmosféru v týmu Martina Lišková, "vítězství je určitě nábojem do dalších soutěž, těšíme se například na noční klání v Mydlovarech. Začátkem září pořádáme Olešnický dvojboj pro mladé hasiče."

Oslava s čertem

Daniela Lafatová závodila v požárním útoku teprve počtvrté. "Dvakrát třetí místo, jednou čtvrté a dneska první," pochvalovala si dosavadní bilanci. "Čím budeme oslavovat? Přece pivem a taky čertem, což je rum a griotka," doplnila vítězné nápojové menu, které vzápětí zpestřil Jiří Liška: "Počítám, že to každého z chlapů bude stát flašku šampusu."
Velitel Sboru dobrovolných hasičů Zliv Vladislav Kofl coby hlavní organizátor soutěže vyzýval do mikrofonu, aby muži z Olešníku napodobili úspěch svých kolegyň. "To přece nemohl nikdo očekávat, protože nám kvůli dovolené chyběli Milan Michal a Jiří Novák, dva klíčoví členové družstva. Na koši jsme dokonce měli našeho pana starostu, kterému je přes pětapadesát let," vysvětloval Vladimír Zibura. Jiří Liška dokončil požární útok na pokraji sil. "Běžet v takovém vedru sto metrů s devadesáti kily živé váhy není žádná legrace. Dali jsme do toho srdce, ale bohužel to nestačilo. Příště musíme víc zabrat, ale v této sestavě jsme určitě ostudu neudělali," procedil mezi zuby.
Starosta Sboru dobrovolných hasičů Olešník Jaroslav Kuboušek považoval osmé místo za průměrný výsledek, ke kterému také přispěl: "Volali mi v jedenáct hodin, co budu dělat ve dvě odpoledne, a tak jsem se místo povzbuzování sám postavil na startovní čáru. Holkám jsem věřil, útok se jim povedl na jedničku, i když jsme den před soutěží netrénovali kvůli akci ve školce. Jinak trénujeme každý pátek."
"Děvčata z Olešníku dosáhla bombastického času. Mezi muži vyhrál Rudolfov před Borovany. Celkově byla účast trošku slabší než v minulých letech. Koná se hromada soutěží, nějaké mančafty, které jezdily sem, závodí na Sedlci. Loni jsme tady měli pomalu deset centimetrů vody, dnes je opravdu krásné počasí," hodnotil hlavní organizátor Vladislav Kofl. Starosta hostitelského města Jan Koudelka vyslovil velký dík zlivským hasičům za perfektní přípravu. "Dopoledne soutěžilo přes dvacet družstev malých hasičů ve dvojboji. Bohužel bez domácí účasti. Naše družstvo chlapců zestárlo, opustilo dětskou kategorii a loni se posunulo mezi dospělé," vysvětlil starosta.
"Naši kluci měli na rozdělovači technickou chybu, nějaký spoj jim haproval, nedotáhli vodu do konce a bohužel byli diskvalifikováni. Zatím se v mužské kategorii otrkávají, sehrávají se. Za malé caparty měli velice dobré úspěchy, vozili prvenství. Věřím, že jejich doba zase přijde. Požární sport ve Zlivi určitě nenecháme vymřít, děti ve Zlivi jsou, jen nemáme, kdo by je koučoval a vzal si je pod patronát. Chce to čas a nervy z ocele. A ženy? Nevím, jestli bychom dali sedm ženských dohromady. A pak, znáte někoho, kdo by vydržel se ženskými na trénincích?" zamyslel se nad budoucností zlivských hasičů Vladislav Kofl.
Václav Jahoda

Výjezd - Větrná smršť 5.7. 2012

24. července 2012 v 13:13 | František Mádl |  JSDHO - články
Jednotka SDHO Olešník vyjela na žádost starosty obce Olešník s technikou DA 12 AVIA 30 k likvidaci dvou padlých stromů na veřejnou komunikaci na návsi obce Olešník. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že 1 strom leží přes cestu. Strom byl rozřezán a odklizen. Při ohlášení výjezdu byla jednotka požádána operačním důstojníkem Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje o průzkum hlavních cest v okolí obce Olešník.
Jednotka projela trasu k obci Velice, Nakří, Chlumec, Nová Ves, Dívčice, Mydlovary a Zahají.
Na trase Olešník-Velice jednotka odklidila padlé větve z topolů. Na trase Nákří-Olešník byly odklizeny 3 padlé švestky.
Jednotka s odklizením skončila v 21:10h . Poté jednotka odjela na základnu SDHO Olešník v 21:14h.
Akce byla průběžně hlášena operačnímu důstojníkovi HZS JčK.
Ke zranění zasahujících hasičů nedošlo.
Zasahující členové JSDHO Olešník:
Liška Jiří
Ježek Tomáš
Liška František
Michal Milan
Novák Jiří
(pozn. ze zprávy o zásahu F. Mádla)

VC Mydlovary 7.7. 12

16. července 2012 v 16:38 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Jedním slovem - MIZÉRIE. Chlapi opět splácaní, tudíž nenatáhli hadice - čas 38,78s, 15. místo ze 17. Holky taky bída - čas 26,63 s 5. místo ze 6.

VC Zliv 23.6. 12

9. července 2012 v 14:33 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Po ranním dvojboji následovala od 14.00 Velká cena okresu dospělých. Kupodivu se zúčastnilo relativně málo družstev - mužů 11 a žen 6, a tak se očekával rychlý konec ( v tom vedru všemi vítaný). Naše holky, stejně tak jako my, startovaly poslední, a s vynikajícím výsledkem, i přesto, že dvakrát startovaly (nešla časomíra), dosáhly času 23,32 s a toto kolo vyhrály. Ihned se staly hvězdami v oku reportéra z Temelínek, který je obletoval, fotografoval, zpovídal....Mrkající. Když jsme pak šli na start my, přenesl svou pozornost na nás, zřejmě očekával, že potvrdíme výsledek žen (nechápu jak ho taková blbost mohla napadnoutS vyplazeným jazykem, zvláště v našem složení - Jarda, starosta dělal koš, Ježa sání, Lišák pravý proud, Roman "B", a to vše bez tréninku!) Dosažený čas 26,55 s nám přinesl další 8. místo do sbírkyÚžasný. My jsme se překonali, což ale, zjevně zklamaný, reportér příliš nechápal.Překvapený

Dvojboj Zliv 22.6. 12

9. července 2012 v 14:14 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu ráno jsme vyjeli na Dvojboj do Zlivi, který měl začít už v 8.30. Došlo však ke zdržení přípravy, a tak byl nástup posunut až na hodinu 9. Soutěžilo se v požárním útoku a ve štafetě 4x60 metrů s překážkami na novém tartanovém oválu. My jsme obsadili pouze kategorii starších. Na poslední chvíli nám omarodil Kuba, čímž začaly všechny nesnáze. Chyběl nám na štafetě, kde ho, ve druhé hlídce, nahradila Eliška Lukáčová. První hlídku jsme měli celkem našláplou a nebýt vypadnutí proudnice z opasku Anetky, dosáhli by jsme i vcelku pěkného času, takto nám našich 55,52s stačilo až na 8. místo. To při útoku nám Kuba chyběl znatelněji. Na rozdělovači ho musela nahradit Heduška Vávrů, za kterou zaskočila u sání její sestra Eliška, vše s jedním tréninkem na suchoNerozhodný. Největším zádrhelem se však stalo promáčené okolí základny, kterému padla za oběť Adélka, poroučející se zády k zemi. Dosažený čas 30,46 s stačil až na 9. příčku. Celkově jsme pak obsadili 8. místo z 13 družstev. Soutěž se nám příliš nelíbila především z organizačního hlediska - pozdní zahájení, nejasnost startu 2. hlídek ve štafetě, zmatky při vyhlašování vítězů a především již zmíněné loviště kolem základny na kterém upadlo několik závodníků (až se divím, že bez úrazu) a přitom by stačilo přidat koberec, který měli přichystaný!

Loučení předškoláků s MŠ 22.6. 12

9. července 2012 v 13:45 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V pátek 22.6. se loučilo několik budoucích školáků s mateřskou školou a my jsme byli přizváni jakožto výrobci pěny pro jejich pobavení. Původní záměr byl použít klasickou hasicí pěnu, ale jelikož jsme nebyli přesvědčeni o její zdravotní nezávadnosti, použila se pěna do koupele značky Mitia, která se nakonec velmi osvědčila. Vodu k pěnění jsme sáli, pomocí plovoucího čerpadla, z bazénu. Dětskám se řádění v pěně tak líbilo, že neodolalo ani několik přihlížejících rodičů, včetně učitelky. Nejvíce si však užíval Sláva Vařáků (který vlastně celou akci vyprovokoval) až to chvílemi vypadalo jako jeho vysněná "dětská" oslava narozeninÚžasný. Nakonec se strhla neskutečná dortová bitva, při které někteří aktéřiUsmívající se neváhali použít (při došlých dortech) i ne zrovna jemných střel (obal od šlehačky). Večer se pak rodiče odměnili grilovačkou všeho možného, ale výborného, doplněného soudkem P12°.