°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

115. výroční založení SDH Purkarec 16.6.12

18. června 2012 v 10:32 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 16. 6. slavil SDH Purkarec 115. výročí svého založení. Opět byla přichystána soutěž spojená s plavidlem. Tentokrát muselo 6 členů každého družstva objet bóji na raftu, teprve pak se mohlo věnovat samotnému požárnímu útoku se sáním z přehradní nádrže. Za náš sbor startovala dvě družstva. Nejprve holky, kterým se vše (dokonce i plavbaÚžasný), pěkně povedlo, jen zklamala stříkačka, která nasávala vodu zbytečně moc dlouho. S časem 2 minuty a 38 sekund obsadily 3. příčku ze 4. družstev, za 2. Dřítní zaostaly jen o 1 sekundu. V kategorii mužů jsme původně měli mít dvě družstva, ale bohužel družstvo "A" se nesešlo, a tak naše barvy hájilo jen "Béčko" spolu se mnou na rozdělovači. Drželi jsme se statečně, plavba byla bez problému, až na vylodění, kde táta, jakožto poslední v raftu, neudržel balanc a šel, zády, na návštěvu k místnímu vodníkovi. I tak jsme ale měli, dle rozhodčích, jeden z nejlepších útoků. Bohužel stejně jak holkám, tak i nám stříkačka příliš nepomohla, sála čtyři neděle, a tak dosažený čas 2 minuty 10 sekund stačil až na 5 místo z 8. To jak byla soutěž vyrovnaná ale dokazoval minimální časový rozdíl mezi družstvy, Purkarec 1 s časem 2,02 obsadil 2. místo...
Počasí se opět vydařilo, bylo krásně žíznivo, že i Samsonem nikdo nepohrdl. Soutěž se také vyvedla, legrace se užilo.