°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Červen 2012

115. výroční založení SDH Purkarec 16.6.12

18. června 2012 v 10:32 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 16. 6. slavil SDH Purkarec 115. výročí svého založení. Opět byla přichystána soutěž spojená s plavidlem. Tentokrát muselo 6 členů každého družstva objet bóji na raftu, teprve pak se mohlo věnovat samotnému požárnímu útoku se sáním z přehradní nádrže. Za náš sbor startovala dvě družstva. Nejprve holky, kterým se vše (dokonce i plavbaÚžasný), pěkně povedlo, jen zklamala stříkačka, která nasávala vodu zbytečně moc dlouho. S časem 2 minuty a 38 sekund obsadily 3. příčku ze 4. družstev, za 2. Dřítní zaostaly jen o 1 sekundu. V kategorii mužů jsme původně měli mít dvě družstva, ale bohužel družstvo "A" se nesešlo, a tak naše barvy hájilo jen "Béčko" spolu se mnou na rozdělovači. Drželi jsme se statečně, plavba byla bez problému, až na vylodění, kde táta, jakožto poslední v raftu, neudržel balanc a šel, zády, na návštěvu k místnímu vodníkovi. I tak jsme ale měli, dle rozhodčích, jeden z nejlepších útoků. Bohužel stejně jak holkám, tak i nám stříkačka příliš nepomohla, sála čtyři neděle, a tak dosažený čas 2 minuty 10 sekund stačil až na 5 místo z 8. To jak byla soutěž vyrovnaná ale dokazoval minimální časový rozdíl mezi družstvy, Purkarec 1 s časem 2,02 obsadil 2. místo...
Počasí se opět vydařilo, bylo krásně žíznivo, že i Samsonem nikdo nepohrdl. Soutěž se také vyvedla, legrace se užilo.

Den dětí v MŠ Olešník 13.6.

14. června 2012 v 16:42 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Jako každý rok v červnu jsme navštívili s mladými hasiči naší mateřskou školu. Z důvodu malého počtu členů jsme tentokrát byli nuceni vynechat ukázku požárního útoku, a tak hlavní plánovanou atrakcí bylo stříkání se džberovými stříkačkami, což má každoročně velký ohlas. Nakonec ale podstatně více zaujala předškoláčky naše zásahová Avie, chvílemi se nám i snažili dokázat, kolik se jich dovnitř vejde, (přesný počet nevíme, ale byl několikanásobný než je povolenýÚžasný). Odpoledne si všichni pěkně užili, a to i proto, že jak je již zvykem, pršet začalo až po odjezdu.

115. výroční založení SDH Dříteň 9.6.

14. června 2012 v 16:25 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme byli oslavit 115. výročí založení SDH Dříteň. Přijeli jsme až na soutěž, kde se bojovalo s neupravenými PS-12. Omarodil nám "nabírač" Milan, tak sání bylo náhodné. Kluci se chvilku před startem domluvili na taktice, že Roman bude vládnout stříkačkou, Jirka zabere a nabere a Milan (původem dlouholetý strojník) se vykoupe s košem. No, dopadlo to jak dopadloÚžasný(někdo se bojí vody), mizerný čas 45,35s nám přesto stačil na 4. místo ze 7 družstev. Vyhráli, kupodivu, místní. Holky si věřily, a tak se rozhodly běžet v šesti (hlavně ale sedmou nesehnaly, bo nám nějak těhotní, či co), to že se přecenily zjistily záhy po startuMrkající. Zádrhel za zádrhelem přinesl čas 36,21s, který znamenal 3., tedy poslední místo. Kvůlivá soutěži jsme ale samozřejmě nepřijeliS vyplazeným jazykem. Hlavním tahákem pro nás byla zábava po. Platánek 12° tekl proudem, gulášek byl vynikající, dechová kapela tam byla vlastně jen kvůli nám (alespoň to tak někdy vypadaloMrkající), takže se vše vyvedlo super...

Požární ochrana očima dětí 2012

7. června 2012 v 11:12 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
6.6. proběhlo v Roudném ocenění nejlepších prací okresu v soutěži "Požární ochrana očima dětí". Úspěchu dosáhla, a to již po druhé, se svou básní o hasičích Anetka Soukupová. V okresním kole dosáhla na 2. příčku, čímž postoupila do kola krajského, kde se její báseň líbila porotě ještě více a toto kolo vyhrála. Blahopřejeme!
Celkem se okresního kola zúčastnilo 35 škol a 17 kolektivů MH.