°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Květen 2012

Obvodová soutěž - Bavorovice 19.5. 12

21. května 2012 v 14:16 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme absolvovali povinnou soutěž našeho obvodu, která se konala na hřišti v Bavorovicích. Tentokrát byla zařazena i štafeta 4x 100 metrů (upravena dle místních podmínek, tedy člunkově a pod.) Ženy začínaly štafetou, muži tedy požárním útokem. V pátek jsme zde byli trénovat, a tak se neočekával žádný větší problém. Holky měly rozběhnuto vcelku pěkně, jen neposlušná hadice v poslední dráze nečekaně zkolabovala a později se ještě zachytila o konstrukci kladiny, čímž zhatila naději na lepší umístění. Výsledný čas 102,66s znamenal 4. příčku. Poté jsme zahájili útok my, tedy muži. Celkem se povedl a s časem 24,11s jsme obsadili 5. příčku (s necelou sekundou ztráty na příčku 3.). Netrvalo dlouho a nastoupili jsme také na štafetu, na které se podepsala pouze únava, jinak vše klaplo, solidní čas 79,76s nám přinesl 4. místo. Celkově jsme se pak umístili na 4. příčce z 9 družstev. Holky měly sice na odpočinek více času, ale za to se měl prověřit jejich zbrusu nový zadek (myšleno sání a strojníkÚžasný). Premiéra nedopadla vůbec špatně. Čas 25,59s jim stačil na 4. místo, které obsadily i celkově.

-zvl. pravidla
1:17,59 6. (z 15)1:11,92 4. (z 10)1:23,38 5. (z 10)

5. místo ze 6
28.7. SoHrdějovice, 13.00VC - Nástřik. t.

6. května 2012 v 9:53 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V sobotu 5. května se odehrálo 2. kolo hry Plamen v Roudném. Mladí hasiči soutěžili v požárním útoku a 400 m štafetě CTIF. My jsme obsadili pouze kategorii starších žáků, kde jsme letos nováčky. Podzimní kolo příliš úspěšné nebylo a nejinak tomu bylo, bohužel, i v kole jarním. Požární útok se nepovedl, dosažený čas 58,82 s stačil jen na 8. příčku. To štafeta se už povedla lépe, čas 107,72 s nám přinesl 5. příčku. Je neuvěřitelné, že na 3. příčku jsme ztratili jen něco málo přes sekundu. Nakonec, po součtu všech pořadí jsme celkově skončili na 6. příčce z 9 družstev. Což úplné fiasko, vzhledem k věku členů družstva, nebylo.

Sv. Florián - České Budějovice 28.4. 2012

6. května 2012 v 9:43 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 28. dubna jsme zahájili sezonu, jako každý rok, soutěží Sv. Florián na náplavce v Českých Budějovicích. Opět se soutěžilo v kategorii PS-12 (všechna výzbroj z auta) a PS-8. Voda se sála z Vltavy a třeba k tomu byly 4 savice 1,5 metru dlouhé. Mužům "A" se celkem dařilo v obou kategoriích. S PS-12 dosáhli času 1:17,59 min. a umístili se na 6. příčce z 15 družstev. S PS-8 dosáhli času 1:11,92 min., což stačilo na 4. místo z 10. Jak je tato kategorie vyrovnaná potvrzuje to, že na 3. Vlkovice ztráceli pouhých 0,71 s a na 1. Sedlec cca 4,5 s. Muži "B" soutěží výhradně s PS-8 a i tady tomu nebylo jinak. Své kvality dokázali časem 1:23,37 min., což stačilo na 5. příčku.
Počasí se povedlo, ale opět si musíme stěžovat na rozhodčí, kteří si pravidla vykládají po svém...
Soutěž je svým charakterem unikátní, nikde jinde nejsou hasiči tak blízko reálnému zásahu. O to více ale mrzí že soutěží v jedné kategorii 30 let staré stříkačky PS-12 s nejmodernějšími japonskými ( i přesto, že bylo přislíbeno činovníky okresu, že to bylo loni naposledy), které mají poloviční váhu a podstatně vyšší výkon, tudíž se tato soutěž stává stejně férovou jako soutěže v požárním sportu...