°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Říjen 2011

Cvičný požární poplach a posvícenská taneční zábava 22.10.11

25. října 2011 v 14:53 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Že máme velice vtipného velitele sboru Fandu Mádla potvrdil vyhlášením cvičného poplachu, jak jinak než opět v den posvícení, a to nás ještě v pátek ujišťoval, že určitě nebude, jelikož musí do práce. V 16.30 se třikrát ozvalo z obecního rozhlasu tichounké hoří, a tak jsme neváhali a spěchali do zbrojnice, rychle jsme se převlékli do zásahového a 6-7 minut od vyhlášení poplachu vyrazili v zásahové Avii vstříc fiktivnímu požáru ZOD. Zaparkovali jsme u požární nádrže a započali, na pokyn velitele, "hasit" (louku). Výstřik z proudnic byl už 14 minut od vyhlášení poplachu, což je výsledek hodný profíků. Celkem se k poplachu dostavilo 6 členů zásahové jednotky. Akce tedy byla hodnocena jako úspěšná.
Ve stejný den jsme přichystali v hospodě posvícenskou taneční zábavu. Z počátku zábavy byl počet účastníků skromný, a to i přes nulové vstupné!! (za čož vděčíme JETE) Později se ale sál vcelku zaplnil. Kapela Talisman ST do nás prala jednu hitovku za druhou, a tak kdo chtěl, pořádně si zatrsal. Zábavu jsme kapku zpestřili soutěží pro páry o flašku likéru (tančení s ořechemÚžasný), pomerančovou dámskou volenkou (která se příliš neujala) a dražbou unikátního nástěnného kalendáře, který fotografiemi připomíná uplynulou sezonu sboru (vydražil ho velitel Fanda za solidních 650.- Kč). Zábava skončila, bez problémů, po půl třetí ...Mrkající Kdo nebyl může již jen litovat.

Posvícenská zábava 2011

17. října 2011 v 13:52 | Vláda |  Pro členy

SDH a OBEC OLEŠNÍK

Vás srdečně zvou na

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

Konající se 22.10. 2011 od 20.00 hod. v sálu Olešnické hospody
K poslechu a tanci hraje: Talisman ST
VSTUP: VOLNÝ

Sběr šrotu

10. října 2011 v 10:15 | Vláda |  Pro členy

Sbor dobrovolných hasičů a obec OLEŠNÍK oznamují,

že se v sobotu 15.10. 2011 od 9.00 hod uskuteční

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU a NEBEZPEČNÝCH ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

(jako lednice, televizory, počítače a pod.)

Sraz pro účastníky je v 9.00 na návsi u autobusové zastávky

VC České Budějovice a DOKROPNÁ 1.10.11

4. října 2011 v 9:35 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu jsme ukončili soutěžní sezonu, jako obvykle, Velkou cenou v Českých Budějovicích. Zahájení posunuli z 8. až na 9. hodinu, což bylo příjemné. Soutěž se opět konala v pěkném prostředí dvora základny profesionálních hasičů, o papání (klobás, gulášovka, řízek...)a bumbání (káva, čaj, limči, samozřejmě nealko pivoÚžasný)se postarali hasiči z Dolního Bukovska i počasí z počátku přálo. Byla mlha, a tak proudaři viděli na terče, za kterými vždy vychází slunce, takže pohoda. Z našeho sboru nejprve startovala děvčata, byla v obvyklém složení, a tak jsme doufali v úspěch, který se i záhy dostavil v podobě vynikajícího 3. místa z 11 s časem 29,17s, kdy druhé Češnovice měli čas 29,14s a čtvrté holky ze Zahájí 29,19s! To my už jsme nic zkazit nemohli, leda překvapit. Milan nemohl jet, tak obsluhoval stříkačku Tomáš a béčka měl v rukách Roman z "B". No, podělalo se, co mohloÚžasný, ale i tak s naším letošním nejlepším nástřikovým časem 32,87s, jsme obsadili solidní 8. místo (taktéž letošní nej na VC) ze 17 družstev, a tak jsme sezonu zakončili s menší ostudou než obvykleMrkající. Jelikož jsme se zúčastnili šesti, holky dokonce sedmi, Velkých cen z 9, zasáhli jsme i do celkového pořadí. My jako 13. ze 14 hodnocených družstev a holky 5. ze 7.
Velká cena v Č. Budějovicích ale nebyla poslední sobotní povinností. Vše se muselo náležitě oslavit a jak jinak než, už tradiční, DOKROPNOU, která se konala na obvyklém místě v Cramoá na hřišti. Michal připravil čuníka, Jára (starosta) zase koláčky Úžasný a přivezli jsme něco burčáku. Zkrátka oslava se vším všudy. Hvězdami večera byl samozřejmě hvězdný tým mužů "B", který se také zdržel nejdéle. Popilo se, pojedlo, poklábosilo, potancovalo a popělo u kytary i bez ní a možná se ráno z toho všeho i někdo po...Mrkající.
To, že nám skončili soutěže neznamená, že přestane i fyzická příprava družstev. Hned 15.10. je v plánu posilující soustředění (sběr šrotu), následující sobotu zase kondiční a vytrvalostní příprava (posvícenská zábava), v listopadu relaxační a kolektiv stmelující soustředění (sklep a lázně v Maďarsku)a mnoho jiných činností podporujících morálku, disciplínu a fyzicko-psychickou připravenost členů sboru.S vyplazeným jazykem