°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Září 2011

VC Neplachov a Memoriál J. Maška Týn nad Vltavou 24.9. 2011

26. září 2011 v 10:39 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 24. září jsme se zúčastnili hned dvou soutěží. Ráno od 10 hodin začala předposlední Velká cena okresu a to v Neplachově a od 14 hodin jsme bojovali s PS-8 na Memoriálu J. Maška v Týnu nad Vltavou.
Velkou cenu v Neplachově jsme zahájili my, tedy muži a hned ne příliš šťastně, všechno celkem klaplo, ale prostříkal jsem asi 2 sekundy. Výsledný čas 24,52s stačil až na 11. místo z 15. Holky startovaly až desáté a i přesto, že nestačily natáhnout hadice, dosáhly času 24,04s, který jim zajistil 4. příčku z 11 družstev. Ještě před závěrečným nástupem, již ale bez děvčat, jsme vyrazili do Týna, kde na nás čekal hvězdný tým "B". Zbytečně jsme chvátali, protože zahájení bylo z jakéhosi důvodu výrazně posunuto. Po dovysvětlení pravidel, které byly zcela rozdílné než nám bylo sděleno v několikerých telefonátechNerozhodný, jakš takš soutěž začala. Nejprve startovalo 5 družstev žen a po více jak hodině (!) i konečně mužů. PS-8 si dělaly co chtěly, soutěžící také, rozhodčí takřka nebyli, a tak v tom byl pěkný binec. My, tedy "A", jsme startovali jako osmí v pořadí až někdy po 16 hodině. Opět vše pěkně klaplo, až na stříkačku, která nám nejprve mínila zdechnout, a proto nesála a nesála... (smůla nás tedy neopustila ani zde). Nakonec jsme nastříkali s časem 49,27s, který nám stačil až na mizerné 6. místo z 13. Poté nastoupilo družstvo "B". Přesto, že se jim příliš nepovedlo sání ani předek, stříkačka je nezradila, a tak dosáhli času 44,87s, který jim přinesl vynikající 2. místo z 13 (podstatně mladších) družstev. Soutěž by byla celkem pěkná, i zásluhou pečeného pašíkaS vyplazeným jazykem, nebýt ale šlendriánu v nulové kontrole dodržování, už tak pochybných, pravidel, jako například zákazu "pumpování" nebo, dnes již dávno zastaralému, měření času stopkami, kde sekunda sem, sekunda tam nehraje roli atd. Což je škoda, poněvadž je unikátní, kromě použitých stříkaček, i historickému provedení útoku, tedy povinností rozhazování hadic.
Když tedy shrnu sezonu družstva "B", musím přiznat, že bylo nejúspěšnějším z celého sboruÚžasný. Startovalo na čtyřech soutěžích, na nichž získalo jeden bronz a tři stříbra! A pak že mládí vpřed!Mrkající V hospodě jsme se usnesli, že příští sezonu bude z "béčka" "áčko" a z "áčka" "béčko", nebo z "áčka"bude "céčko" a nebo budeme mít družstva "B 1 a B 2"S vyplazeným jazykem (inu, propili jsme se až k filozofii)
Olešnický dvojboj 10.9. - 6. ročník

13. září 2011 v 14:44 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
Druhou zářijovou sobotu jsme opět přichystali, v rámci českobudějovického dvojboje, soutěž mladých hasičů - Olešnický dvojboj. Na již 6. ročník, navíc spojený s oslavou 110. výročí založení sboru, se přihlásil rekordní počet družstev 35, z kterých nakonec přijelo družstev 30. Soutěžilo jedno družstvo přípravky ze Srubce, 17 družstev mladších žáků a 12 družstev žáků starších. My jsme obsadili pouze kategorii mladších (nejsou dětiZamračený). Na pořadu byly dvě, již tradiční, disciplíny, a to požární útok, kterým začínala družstva mladších v čele s přípravkou a štafeta požárních dvojic, kde své síly poměřila nejprve družstva starších. Naše družstvo startovalo jako 3. v pořadí, děcka předvedla vynikající útok s naším rekordním časem 20,70s, který překonalo pouze družstvo Lišov 3., takže perfektní úvod. Po odpočinku a povinné zmrzlině následovala štafeta. Naším soupeřem v druhé dráze byly Hrdějovice, kterým se ale příliš, narozdíl od nás, nedařilo. Náš výsledný čas 72,09s s žádnými trestnými body, překonala pouze družstva z Ledenic a opět Lišov 3. Takže další cenná trofej zůstala doma. Pak už jsme jen netrpělivě čekali na součet pořadí v jednotlivých disciplínách. Celkové vítězství si odvezlo, zcela zaslouženě, družsto Lišov 3 (vzhledem k přihlášeným čtyřem družstvům mladších žáků z Lišova se ani není co divit, mají z čeho vybíratÚžasný). Na 3. místě skončilo další družstvo z Lišova, tentokrát číslo 5. A my jsme vybojovali vynikající celkové 2. místo. Kategorii starších žáků zcela ovládlo Dolní Bukovsko, které vyhrálo obě disciplíny a zároveň se stalo i celkovými vítězi. Na druhé příčce se umístilo družstvo Lišov 2 a na třetí družstvo z Roudného.
Celkově se, soudě i dle reakcí přítomných, soutěž opět vcelku povedla. Počasí jsme objednali náramné, zmrzlin se tentokrát vytočilo přes 1200 a i výsledek našich mladých hasičů byl super. Za to, že můžeme pořádat dvojboj na takové úrovni jako doposud samozřejmě vděčíme, kromě pořadatelům i mnoha sponzorům a partnerům jako Jaderné elektrárně Temelín, Agrozetu, FK Olešník, obci Olešník, za zmrzlinu chladírenskému servisu Němec, autoservisu J. Hucek, ČSOB a také občerstvení na hřišti.

Olešnický dvojboj 2011 - výsledkové listiny

13. září 2011 v 10:04 | Vláda |  Olešnický dvojboj

Starší žáci


Mladší žáci


Bukovské setkání hasičů 3.9. 2011

13. září 2011 v 9:29 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
První sobota v září opět patřila setkání hasičů v Dolním Bukovsku. Holkám se jet nechtělo, a tak jsme místo nich přibrali mladé hasiče. Soutěžilo se v požárním útoku a to v kategoriích s PS-12 a PS-8. Jako první šli na start naši mladší žáci. Vše se povedlo parádně, o čemž svědčí čas 21,89s, který nám vynesl 1. příčku z pěti družstev, kdy stříbrní na nás ztráceli přes 4 sekundy. Ihned po nich jsme startovali s PS-12. Nenatažené hadice "B" a následné stříkání asi 8 metrů od čáry nevěstilo nic lichotivého, nakonec nám čas 27,41s stačil na 5. místo z 13 družstev. Po odběhaných útocích žáků přišla na řadu královská discipína - útok s PS-8. Zde jsme měli želízka v ohni dokonce dvě. My, tedy "A" a ještě starší "B", složené vesměs z našich otcůÚžasný. Tak jen tak ve zkratce. Naše mizérie pokračovala i nadále. Pravděpodobně při útoku s PS-12 nám praskla savice, což se zjistilo až při našem útoku s PS-8 a tudíž přisávala vzduch, situaci nezachránil ani jirkův prst. Výsledný čas 41,40 s stačil až na 5. místo z 8. Před útokem "Béčka" jsme problém odstranili izolepou, a tak nic nebránilo jejich triumfu. No, budiž jim přáno, ani věk jim nebyl překážkou dosáhnout času 39,91 s, který překonali pouze kluci ze Zlivi, kteří by ale mohli být jejich vnukyÚžasný. (nechci se někoho dotknout, tak Roman a Michal z "B" jsou přeci jen narozeni výrazně později než zbytek teamu). Řízky se údajně opět povedly, pivo také šlo, konečně se povedlo i počasí, a tak jsme byli spokojeni.