°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017Oslava 110. výročí založení SDH Olešník a obvodová soutěž 21.5. 2011

1. června 2011 v 11:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Letošní rok náš sbor dosáhl 110. let své existence, a proto jsme se rozhodli tuto událost náležitě oslavit. Původně měla být součástí oslavy pouze soutěž pohárová, pro zvané sbory, ale nakonec nám bylo přiděleno i obvodové kolo.
Oslava začala již v 7 hodin, budíčkem s kapelou, ale slavnostní zahájení na návsi před obecním úřadem bylo až v 10, kde přítomné nejprve uvítal starosta sboru, vystřídaný starostou obce. Následovalo shrnutí historie sboru spolu s jejími funkcionáři, a poté se předávali pamětní listy (hasičům s členstvím nad 40 let ve sboru), čestná uznání a medajle (těm, kteří si to zasloužili ). Poté se přítomní přesunuli, slavnostním pochodem s kapelou v čele, k pomníku padlých, kde jsme položili věnec a pozorem při hymně náležitě uctili památku. Následoval pochod na "Findu" k odhalení zrestaurovaného pomníku pozemkové reformy, jež má 85. výročí (alespoň myslím) přístí rok.
Ve 13.30 započala na "novém" fotbalovém hřišti soutěž. Po nástupu, s předáním patřičných informací, nám předvedli svůj požární útok hasiči ze Záblatí s jejich ruční, asi 100 let starou stříkačkou. Bylo vidět, že jsou pěkně sehraní, a že jejich velitel má velení skutečně v pevných rukách . (no vynikající ukázka). Následovala ale již samotná soutěž. Náš sbor reprezentovalo, rekordních 5 družstev, tudíž jsme obsadili všechny kategorie. Soutěžilo se na 1 základnu, ale i přesto byl průběh soutěže plynulý. Jako první jsme startovali my, tedy muži. Celkem se vše povedlo, s časem 24.34s jsme vyhráli obvodové kolo a celkově jsme obsadili místo 2. z 8 družstev, za Rudolfovem, ikdyž to chvíli vypadalo, že budeme muset pokus opakovat, jelikož muži z Pištína dosáhli úplně shodného času, ale problém s košem jim přinesl diskvalifikaci, a tak jsme si oddechli. Svou premiéru si odbyl i nováček Roman, jako člen (jediný pod 50 let) našeho družstva mužů nad 35 let. No, moc se nepředvedl, nervozita mu přinesla problémy už na základně a nakonec se mu ani nepovedlo sestříknout do limitu 2 minut. Obsadili tedy, s neplatným pokusem 3. místo jak v obvodu, tak i celkově. Holky, ač opět bez tréninku, měly našlápnuto celkem dobře, tedy až do té doby, než přiběhla Evča k základně a rozhodila si spojky, vše završila lehnutím si do trávy způsobené zamotáním se do hadic. I přesto, s časem 28.82 dosáhly na 3. příčku v obvodu a i celkově, a to ze 6. družstev. To naše ženy v kategorii nad 30 let nenašly soupeřky, proto jim stačilo jít na jistotu. Přesto se hecly až nestačily připojit všechny hadice k rozdělovači, a tak se musely hodně snažit, aby vůbec dokončily. Nuže zdárně se povedlo, a proto si pohár za 1. místo jitě zasloužily. Po ukončení soutěže předvedli přítomným svůj požární útok naši mladší žáci, kteří dosáhli času 21.59s, což byl absolutně nejlepší čas dne. Nejlepší na konec tedy platilo do puntíku. Během přípravy jejich základny ověřili chlapi potápěčské dovednosti Míry Peterků, získané během základní vojenské služby, hodem do kádě (něco málo si ještě pamatoval) .

Musím nás, neskromně, pochválit. Soutěž byla skutečně povedená, organizačně vše klapalo, soutěžící byli jistě také spokojeni. K vidění bylo, kromě hasičů ze Záblatí i zásahové vozidlo Mercedes z JETE, naše zásahové stříkačky (jedna PS-12 a dvě PS-8), a také letitá, ale perfektně udržovaná, kolová stříkačka ze sousedního Chlumce. Včasná objednávka počasí se také vyplatila. Pršet začalo asi 15 minut po ukončení soutěže, ale bylo to, po celodenním pařáku, spíše příjemné. Den vyvrcholil večerní zábavou s dechovou kapelou Šumavanka, která nás svým uměním oblažovala po celý den a skončila až po 1. hodině ranní. Škoda jen, že na zábavu přišlo nemnoho lidí. Počet účastníků rozšířili pouze hasiči a především hasičky ze Zahájí. Místních (včetně našich mladších hasiček) bylo poskrovnu.
Děkujeme spolupořadateli - Obci Olešník a partnerům: JETE (za finanční podporu),TJ Olešník (za zapůjčení hřiště), hospodě Na hřišti (za občerstvování), Agrozetu (za zapůjčení stanu se sezením), kapele Šumavance (za celodenní obveselování), Mírovi Peterkovi alias potápěč, DJ Calvera,či vodník Kebule (za ozvučení), SDH Mydlovary (za měření času), SDH Dříteň (za doplňování vody cisternou), SDH Záblatí (za ukázku útoku), SDH Chlumec (za ukázku stříkačky) a hasičům z JETE (za ukázku zásahového automobilu)...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama