°Návštěvní kniha °Soutěže MH °Soutěže M a Ž

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ OKRESNÍ SOUTĚŽE PLAMEN 2018

ŽENY - 3. MÍSTO NA OKRESNÍ SOUTĚŽI v PS a ve VC Č. Budějovice 2018

ČESKOBUDĚJOVICKÝ DVOJBOJ 2018: Starší - 8. z 18; Mladší - 2. z 19

Červen 2011

VC Nové Homole 25.6. 11

27. června 2011 v 9:08 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

VC Nové Homole - totální provar, tzn. že jsme tam vůbec jezdili . Holkám nejprve ucpal rozdělovač kus pryskyřice ulomený ze stříkačky a následně i odlomený střípek proudnici Evče, takže jí to moc nestříkalo, výsledek - neplatný pokus. Nám Fanda odjel na dovču, takž jsme měli předek pěkně splácaný, ani trénink nebyl - Tomáš Ježek na PP, Jirka Novák LP, já rozdělovač, Roman Bezděka béčka, do toho selhala pojistka u rozdělovače a odpojilo se mi béčko, takže paráda. Nějak se nám to nakonec povedlo spojit, ale čas 52.O2 sekund nám přinesl předposlední místo. Po soutěži jsme vyrazili do Chlumce na setkání rodáků, a tak alespoň večer vyšel ...

Dvojboj a VC Zliv 18.6.11

21. června 2011 v 14:05 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Sobota byla pěkně hektická, tedy alespoň pro mě a Romana. Nejprve jsme ráno v 8 hodin vyrazili na dvojboj s mladšími žáky a ihned po dvojboji následovala velká cena okresu. Ještě, že se obě soutěže odehrály na shodném hřišti, tedy ve Zlivi.
Mladí hasiči nejprve soutěžili v požárním útoku, který se nám celkem povedl, škoda jen problému u levého proudu, kde to s proudařkou pěkně zamávalo a prostříkala určitě 2 sekundy. I přesto jsme s časem 22,74s obsadili solidní 8. příčku. Za to štafeta 4x 60 metrů se nám vydařila mnohem lépe, startovali jsme jako 6. (nejprve startovalo družstvo těch nejmenších, které si štafetu muselo později zopakovat, jelikož se jim nezastavila časomíra) a až do třináctého družstva jsme štafetu, s časem 61,22s, ovládli. Pak ale nastoupilo družstvo z Křenovic, které dosáhlo času o 0,35s kratšího a po nich ještě Lišov III., které se dostalo asi o 0,8 s pod 1 minutu a štafetu vyhrálo. I tak 3. příčka je vynikající výsledek. Celkově jsme se pak umístili na perfektním 5. místě ze 16 družstev.

Vzhledem k počtu družstev mladých hasičů se samozřejmě soutěž protáhla, a tak VC začala s asi hodinovým zpožděním, kdy už se pěkně rozpršelo. Nejprve nám startovaly ženy, v podivné sestavě, opět se nesešly a skoro to vypadalo, že poběží v šesti. Nakonec jim vypomohla Radka, z "béčka". Dosáhly času 26,42s, což jim stačilo až na 6. příčku z 9. družstev. My jsme startovali jako desátí a tak jsme také skončili. V důsledku nenatažení "béček" Jirkovi vypadla hadice z ruky při připojování proudnice a následný návrat pro ni, přinesl čas 31,07s. Mužů se zúčastnilo 15 družstev, a tak to nejmizerněji nedopadlo.

Okresní soutěž dorostu 10.6. 11

21. června 2011 v 12:13 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
Letos jsme založili družstvo dorostenek a to proto, aby nám děvčata nezahálela. Už samotné založení bylo dostatečnou zárukou účasti v okresním kole, jelikož v okresu jsou činné už jen dorostenky z Lišova. Vzhledem k jejich zkušenostem, bylo ihned jasné, že si pojedeme pro 2. místo. Tak tomu i bylo. Okresní soutěž se konala na stadionu SKP v Č. Budějovicích, a to v pátek 10.6. od 13.00 hodin, a tak se většina dívek ulila ze školy. Soutěžilo se v běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě 4x100 metrů, požárním útoku a ještě si děvčata napsala testík. Začínalo se "stovkou". Holky z Lišova měly evidentně dost naběháno, což bylo zřejmé z jistoty s jakou přebíhaly kladinu. Každá měla dva pokusy, čehož však všechny nevyužily. Z našeho družstva tuto disciplínu nejlépe zvládla Domča, která si druhým pokusem výrazně polepšila, dosáhla času 23,46s. Mirka měla podruhé také pěkně našlápnuto a nebýt odpojení proudnice při proběhnutí cílem, zřejmě by Domču překonala, přesto jí výsledný čas 24,26s z 1. pokusu stačil na 2. místo v družstvu. Po "stovce" následoval testík, který všechny, včetně soupeřek, zvládly bez chyby. Poté se šlo na štafetu. V první dráze, v které se proskakuje oknem, nastoupila Mirka, v druhé, s atletickou překážkou, Domča, ve třetí, s kladinou a hadicemi, Lucka a ve čtvrté přenášela PHP Monča. Na poprvé došlo k pár chybám, a tak dosáhly času 89,01. No, holky měly co napravovat. Druhý pokus se jim povedl bezchybně, ale na výsledném čase 84,01s se podepsala již značná únava. Poslední disciplína byl požární útok, který s vodou zkoušely pouze jednou (vícekrát se v plném počtu nesešly ). Na soutěži ale vše klaplo (i Jarča nabrala), a tak dosáhly času 27,55s, který za Lišovem zaostal o 2 sekundy. (Podotýkám, že se soutěžilo s neupravenými PS-12). V konečném pořadí tedy obsadily 2. místo, ale rozhodně nám dorostenky neudělaly ostudu, a to i přes mizernou přípravu, kvůli docházce na tréninky.

Svatba Peti Kotýnkové 4.6. 11

16. června 2011 v 17:04 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Tak se stalo, že se Peťa rozhodla vdávat. Jako vyvoleného si vybrala Lukáše, hasiče z Nových Homol, a tak jsme proti tomu nic nenamítali. (stejně by nám to asi nebylo nic platný). Jako svůj velký den si zvolili 4. června, kdy údajně, dle dlouhodobé předpovědi (zhruba půl roku), mělo být pěkné počasí. Nuže, my jako hasiči, jsme je také chtěli náležitě uctít, a tak po poradě, která proběhla předešlý večer dlouho do noci, jsme vymysleli pro budoucí novomanžele dvě zkoušky. První měla dokázat, že si Lukáš skutečně zaslouží hasičku z Olešníku a druhá měla prověřit, zda jim budoucí soužití bude náležitě fungovat (tedy, zda bude Lukáš pod pantoflem) .
V sobotu ráno jsme se sešli u hasičárny již v 9.30 h, chvíli nám trvalo převlékaní do zásahového a doladění všech detailů akce. Poté jsme rychle vyrazili s Avií. Po příjezdu ke Kotýnkům následoval bleskový výsadek a zásah se stříkačkou PS-8, rozvinutí hadic trvalo jen mžik (tedy aspoň podle nás ) a jali jsme se hledat ženicha, s tím, že mu uhasíme hořící koudel u ..... No, dal si na čas než k nám dorazil, ale i tak si svatbu rozmluvit nedal, a tak přistoupil k první zkoušce, jež obnášela nastartování naší PS-8. Kupodivu uspěl, zřejmě se opravdu chtěl oženit, a tak jsme mu to schválili. Pak následoval dlouhý prostoj, kdy se svatebčané opájeli pod bránou, což museli náležitě zaplatit. Po průchodu nevěsty následovala druhá zkouška, kdy nevěsta musela sestříknout terč za pomoci džberové stříkačky, kterou obsluhoval potencionální ženich. Z počátku se příliš nedařilo, dokud ženich nepoponesl stříkačku blíže k terči. Evidentně dokáží řešit různé složité životní situace, a tak novomanželům přejeme, ať je žádná větší životní zkouška nepotká.
Za SDH já

Den dětí v mateřské škole 3.6. 11

13. června 2011 v 14:16 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI
V pátek 3. června jsme opět byli s mladými hasiči obveselit děti ve školce. Začali jsme požárním útokem, a to tentokrát s vodou, čímž jsme si i splnili trénink. Následovala ukázka útoku se džberovými stříkačkami, která má vždy úspěch, zejména proto, že si mohou zastříkat všechny děti. Nejprve všichni pečlivě stříkaly na terče, tedy kelímky, ale později se akce zvrhla a spíše se soutěžilo, kdo bude více zmáčený. No ještě že bylo teplo, někteří vypadali jak kdyby spadli do kádě. Akci si opět jistě všichni pěkně užili.

Oslava 110. výročí založení SDH Olešník a obvodová soutěž 21.5. 2011

1. června 2011 v 11:55 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY

Letošní rok náš sbor dosáhl 110. let své existence, a proto jsme se rozhodli tuto událost náležitě oslavit. Původně měla být součástí oslavy pouze soutěž pohárová, pro zvané sbory, ale nakonec nám bylo přiděleno i obvodové kolo.
Oslava začala již v 7 hodin, budíčkem s kapelou, ale slavnostní zahájení na návsi před obecním úřadem bylo až v 10, kde přítomné nejprve uvítal starosta sboru, vystřídaný starostou obce. Následovalo shrnutí historie sboru spolu s jejími funkcionáři, a poté se předávali pamětní listy (hasičům s členstvím nad 40 let ve sboru), čestná uznání a medajle (těm, kteří si to zasloužili ). Poté se přítomní přesunuli, slavnostním pochodem s kapelou v čele, k pomníku padlých, kde jsme položili věnec a pozorem při hymně náležitě uctili památku. Následoval pochod na "Findu" k odhalení zrestaurovaného pomníku pozemkové reformy, jež má 85. výročí (alespoň myslím) přístí rok.
Ve 13.30 započala na "novém" fotbalovém hřišti soutěž. Po nástupu, s předáním patřičných informací, nám předvedli svůj požární útok hasiči ze Záblatí s jejich ruční, asi 100 let starou stříkačkou. Bylo vidět, že jsou pěkně sehraní, a že jejich velitel má velení skutečně v pevných rukách . (no vynikající ukázka). Následovala ale již samotná soutěž. Náš sbor reprezentovalo, rekordních 5 družstev, tudíž jsme obsadili všechny kategorie. Soutěžilo se na 1 základnu, ale i přesto byl průběh soutěže plynulý. Jako první jsme startovali my, tedy muži. Celkem se vše povedlo, s časem 24.34s jsme vyhráli obvodové kolo a celkově jsme obsadili místo 2. z 8 družstev, za Rudolfovem, ikdyž to chvíli vypadalo, že budeme muset pokus opakovat, jelikož muži z Pištína dosáhli úplně shodného času, ale problém s košem jim přinesl diskvalifikaci, a tak jsme si oddechli. Svou premiéru si odbyl i nováček Roman, jako člen (jediný pod 50 let) našeho družstva mužů nad 35 let. No, moc se nepředvedl, nervozita mu přinesla problémy už na základně a nakonec se mu ani nepovedlo sestříknout do limitu 2 minut. Obsadili tedy, s neplatným pokusem 3. místo jak v obvodu, tak i celkově. Holky, ač opět bez tréninku, měly našlápnuto celkem dobře, tedy až do té doby, než přiběhla Evča k základně a rozhodila si spojky, vše završila lehnutím si do trávy způsobené zamotáním se do hadic. I přesto, s časem 28.82 dosáhly na 3. příčku v obvodu a i celkově, a to ze 6. družstev. To naše ženy v kategorii nad 30 let nenašly soupeřky, proto jim stačilo jít na jistotu. Přesto se hecly až nestačily připojit všechny hadice k rozdělovači, a tak se musely hodně snažit, aby vůbec dokončily. Nuže zdárně se povedlo, a proto si pohár za 1. místo jitě zasloužily. Po ukončení soutěže předvedli přítomným svůj požární útok naši mladší žáci, kteří dosáhli času 21.59s, což byl absolutně nejlepší čas dne. Nejlepší na konec tedy platilo do puntíku. Během přípravy jejich základny ověřili chlapi potápěčské dovednosti Míry Peterků, získané během základní vojenské služby, hodem do kádě (něco málo si ještě pamatoval) .

Musím nás, neskromně, pochválit. Soutěž byla skutečně povedená, organizačně vše klapalo, soutěžící byli jistě také spokojeni. K vidění bylo, kromě hasičů ze Záblatí i zásahové vozidlo Mercedes z JETE, naše zásahové stříkačky (jedna PS-12 a dvě PS-8), a také letitá, ale perfektně udržovaná, kolová stříkačka ze sousedního Chlumce. Včasná objednávka počasí se také vyplatila. Pršet začalo asi 15 minut po ukončení soutěže, ale bylo to, po celodenním pařáku, spíše příjemné. Den vyvrcholil večerní zábavou s dechovou kapelou Šumavanka, která nás svým uměním oblažovala po celý den a skončila až po 1. hodině ranní. Škoda jen, že na zábavu přišlo nemnoho lidí. Počet účastníků rozšířili pouze hasiči a především hasičky ze Zahájí. Místních (včetně našich mladších hasiček) bylo poskrovnu.
Děkujeme spolupořadateli - Obci Olešník a partnerům: JETE (za finanční podporu),TJ Olešník (za zapůjčení hřiště), hospodě Na hřišti (za občerstvování), Agrozetu (za zapůjčení stanu se sezením), kapele Šumavance (za celodenní obveselování), Mírovi Peterkovi alias potápěč, DJ Calvera,či vodník Kebule (za ozvučení), SDH Mydlovary (za měření času), SDH Dříteň (za doplňování vody cisternou), SDH Záblatí (za ukázku útoku), SDH Chlumec (za ukázku stříkačky) a hasičům z JETE (za ukázku zásahového automobilu)...