Sv. Florián 30.4. 2011 České Budějovice

3. května 2011 v 12:22 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
milan
Zahájit sezonu jsme opět byli soutěží svatého Floriána na náplavce v Českých Budějovicích, pořádanou okresním sdružením. Obsadili jsme obě kategorie, tedy s PS-12 i PS-8. Nejprve se soutěžilo s PS-12, kde jsme opět byli za poctivé blhlupáky s neupravenou stříkačkou. Všechno klaplo jak mělo, tedy až na nekonkurenceschopnou stříkačku. I přesto jsme s časem 1:21.64 obsadili solidní 7. příčku ze 16 družstev (tedy vlastně z poctivých PS-12 zřejmě 1.) To na útok s PS-8 jsme se již těšili více, neboť jsme na podzim pořídili novou stříkačku, se kterou se celou zimu mazlil Milan, až z ní vymazlil rudou krásku. Přihlášeno sice bylo pouze 6 družstev, z kterých navíc jedno raději ani nenastoupilo, ale i tak to bylo napínavé. Z našeho sboru se této kategorie zúčastnila dvě družstva, klasické "Áčko" a mazácké "Béčko" se kterým běžel pouze jeden člen pod padesát let. Umístění nakonec dopadlo, tak jak mělo- "Áčko" s časem 1:14.94 vyhrálo a "Béčko" dosáhlo časem 1:31.54 na perfektní 2. místo. Tak jsme si kapku zpravili chuť.
Počasí nám vydrželo, pivo bylo také pitné, a tak je jen škoda, že celková úroveň soutěže rychle upadá, díky tomu, že jsou na start vpuštěny sbory s novými, moderními stříkačkami s poloviční hmotností a dvojnásobnými výkony, proti kterým klasické PS-12 nemají šanci uspět. Jen okrajově zmiňuji různě upravené PS-12 (?), které jsou samozřejmě také proti pravidlům, což však ale nikdo neřeší, a tak se pomalu vytrácí duch této soutěže, která dříve bývala soutěží šikovnosti hasičů a né jejich stříkaček, čímž se stále více přibližuje klasickému, nudnému sportu. Opět nebylo zajištěno sociální zařízení, a tak přítomní vykonávali potřebu různě mezi auty, jak to řešila děvčata netuším . Myslím, že by dvě "toytoyky" nebyl zas až takový zásah do rozpočtu, už tak málo nákladné soutěže. Evidentně se šetří kde může, a tak jsme obdrželi za 1. místo sošku sv. Floriána s amputovanou (přilepenou) hlavou a praporem s ulomenou korouhví . No okres se moc nevytáhl...