°Návštěvní kniha °Soutěže MH° Soutěže M a Ž°

Vás srdečně zve

POSVÍCENSKOU TANEČNÍ ZÁBAVU

konající se 21.10. 2017 v sále Olešnické hospody
Hraje TALISMAN
21.10. SDH Olešník provede od 9:00 SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, PNEUMATIK A ELEKTROODPADU

MLADŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZOVÉ ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE 2017

Květen 2011

VC Rudolfov 8.5. 2011

11. května 2011 v 11:58 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
V sobotu 8. 5. jsme zahájili sezonu Velkých cen okresu v Rudolfově, což byla na tomto místě naše premiéra, a tak jsme chvíli hledali příjezdovou cestu na hřiště. Po příjezdu bylo prvořadým úkolem postavit ležení, skýtající altán se sezením, jelikož to vypadalo na pořádnou spršku z hůry. Obavy byly naštěstí zbatečné, atak nám altán poskytl útočiště pouze před sluncem. Účast družstev na VC byla skutečně hojná. Sjelo se 15 družstev žen a 26 družstev mužů. Nám nejprve startovaly holky. Trénink před soutěží měly pouze jeden, a to ještě bez Páji - košařky, tak očekávání nebylo velké, nicméně jim útok sedl perfektně a s časem 27.45s (soutěžilo se na nástřikové terče) uhájily vynikající 3. místo. To nám, chlapům, se už tak nevedlo. Startovali jsme jako 19. a skončili jako 20., jelikož mají v Rudolfově pěkně zákeřnou káď. Jirka v pohodě natočil koš, s Milanem se vrhli k nabírání a ejhle …. savice nešla vytáhnout ven z vody. Chvíli tancovali kolem kádě až konečně povolila. Z počátku jsme podezřívali, že mají v kádi nasazeného vodníka Kebule, kterému se výrazně zalíbil náš koš a nechtěl se ho jen tak, bez boje, vzdát a až snaha, síla a důvtip sáčů jej přemohly, ale později se ukázalo, že důvod byl daleko méně romantický a pohádkový. Zkrátka se projevil rudolfovský šlendrián. Na vpusti do kádě nechali přečnívat asi 1,5 centimetru šrouby a o jeden z nich se žebrováním zachytil náš koš, a to dost napevno. Tak za toto dávám palec dolů, pilku na železo má doma kdejaký jouda. Jinak tam ale bylo celkem fajn, až na nedělní datum, který nám nedovolil řádně oslavit úspěch našich koček.
Zatím se nám sezona pěkně rozbíhá. Máme za sebou tři soutěže se ziskem čtyř pohárů, tak snad nejsou poslední…

Obvodová soutěž MH - Plamen- Žabovřesky 7.5. 2011

10. května 2011 v 15:09 | Vláda |  Aktuality - MLADÍ HASIČI

Na druhé kolo hry Plamen do Žabovřesk jsme jeli plni očekávání, jelikož z osmi členů v našem družstvu mladších žáků byli tři nováčci, Kuba Lafata, Daník Bezděka a Kačenka Mádlová (poslední dva, žáci z 1. třídy). Z podzimního kola jsem měli pěkně našlápnuto dvěma 3. místy a jedním 4. V tomto kole se soutěžilo pouze v požárním útoku a 400 m štafetě s překážkami CTIF. Mladší žáci začínali útokem. My jako 4. v pořadí. Útok se vydařil na jedničku, čas 24.51s nám přinesl další 3. místo, se ztrátou necelé sekundy na 2. Po uklizení hadic jsme šli okoukávat jak běhají štafetu starší. Běhalo jim to pěkně. Než přišla řada na nás, uplynula asi hodina. Štafeta 400 m CTIF je pro 9 soutěžících, a tak u nás běžel Kuba dvě dráhy za sebou, po přenesení hasičského přístroje měl prázdnou dráhu. Výkon našeho družstva mile překvapil, jistě nejen mě. Výsledný čas 116.45s byl necelou sekundu za 2. místem a na 1. ztrácel jen sekundy 4., takže super. Celkově jsme se tedy umístili. s jedním 4. místem a čtyřmi 3. místy, na vynikajícím 3. místě z 8 družstev.
Také Žabáci si zaslouží velkou pochvalu za krásně připravenou soutěž a objednané počasí.

13:30 hod. - Zahájení hasičské soutěže na "novém" fotbalovém hřišti

19:00 - Taneční zábava v Olešnické hospodě (vstup volný)

Celý den a na zábavě hraje dechová kapela ŠUMAVANKA

JETE - generální partner

Sv. Florián 30.4. 2011 České Budějovice

3. května 2011 v 12:22 | Vláda |  Aktuality - MUŽI a ŽENY
milan
Zahájit sezonu jsme opět byli soutěží svatého Floriána na náplavce v Českých Budějovicích, pořádanou okresním sdružením. Obsadili jsme obě kategorie, tedy s PS-12 i PS-8. Nejprve se soutěžilo s PS-12, kde jsme opět byli za poctivé blhlupáky s neupravenou stříkačkou. Všechno klaplo jak mělo, tedy až na nekonkurenceschopnou stříkačku. I přesto jsme s časem 1:21.64 obsadili solidní 7. příčku ze 16 družstev (tedy vlastně z poctivých PS-12 zřejmě 1.) To na útok s PS-8 jsme se již těšili více, neboť jsme na podzim pořídili novou stříkačku, se kterou se celou zimu mazlil Milan, až z ní vymazlil rudou krásku. Přihlášeno sice bylo pouze 6 družstev, z kterých navíc jedno raději ani nenastoupilo, ale i tak to bylo napínavé. Z našeho sboru se této kategorie zúčastnila dvě družstva, klasické "Áčko" a mazácké "Béčko" se kterým běžel pouze jeden člen pod padesát let. Umístění nakonec dopadlo, tak jak mělo- "Áčko" s časem 1:14.94 vyhrálo a "Béčko" dosáhlo časem 1:31.54 na perfektní 2. místo. Tak jsme si kapku zpravili chuť.
Počasí nám vydrželo, pivo bylo také pitné, a tak je jen škoda, že celková úroveň soutěže rychle upadá, díky tomu, že jsou na start vpuštěny sbory s novými, moderními stříkačkami s poloviční hmotností a dvojnásobnými výkony, proti kterým klasické PS-12 nemají šanci uspět. Jen okrajově zmiňuji různě upravené PS-12 (?), které jsou samozřejmě také proti pravidlům, což však ale nikdo neřeší, a tak se pomalu vytrácí duch této soutěže, která dříve bývala soutěží šikovnosti hasičů a né jejich stříkaček, čímž se stále více přibližuje klasickému, nudnému sportu. Opět nebylo zajištěno sociální zařízení, a tak přítomní vykonávali potřebu různě mezi auty, jak to řešila děvčata netuším . Myslím, že by dvě "toytoyky" nebyl zas až takový zásah do rozpočtu, už tak málo nákladné soutěže. Evidentně se šetří kde může, a tak jsme obdrželi za 1. místo sošku sv. Floriána s amputovanou (přilepenou) hlavou a praporem s ulomenou korouhví . No okres se moc nevytáhl...